Eyghon Eyghon komentáře u knih

Útěk z Arestonu Útěk z Arestonu Josef Pecinovský

Je to lepší než první díl. Sršeň už není takový otloukánek a postupně stoupá po žebříčku moci. Záhada Arestonu pokračuje dál.

21.05.2018 5 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Klasický, téměř doslovný přepis filmu, nic víc nic míň. Komu se nelíbil film, nejspíš se mu nebude líbit ani kniha. Mně se naštěstí film celkem líbil.

23.03.2018 4 z 5

Pouta krve Pouta krve Maja Lidia Kossakowska

Mizerná sbírka negativních, vesměs špatně (nebo do ztracena) končících povídek. Nemluvě o mizerné práci tiskárny (nebo nakladatele), kdy v mém výtisku chybí uprostřed 16 stran, a jiných 16 je tam dvakrát. Kniha v takovém stavu by vůbec neměla přijít do prodeje. Ale i kdyby byla kniha svázána správně, nic se nemění na tom, že tuto depresivní sbírku nemohu v žádném případě doporučit. 1* za fantasy momenty.

18.02.2018 1 z 5

Quantum Break - Nulový stav Quantum Break - Nulový stav Cam Rogers

No, dočetl jsem to jen ze setrvačnosti. Překombinované, složité, nečitelné. Desítky skoků v čase tam, zpátky, ještě zpátky, zase tam, ještě dál a zase zpátky, ale do jiného času atd. To se nedá usledovat, kdo a kde vlastně je. Starší já, mladší já, ještě mladší já, no děs. Napsat dobrou knihu podle počítačové hry je asi problém. (O konci, který čeká na druhý díl, se ani nebudu zmiňovat)

21.10.2017 1 z 5

Genom Genom Sergej Lukjaněnko

Velmi dobré, v první půlce knihy není žádná akce a přesto je to napínavé, že se nedá odtrhnout. Dobře vymyšlený příběh, až do konce jsem netušil, kdo je vrah :)

23.08.2017 5 z 5

Protože se stmívá Protože se stmívá Jana Rečková

Nějak extra mě to nenadchlo. U některých povídek bych potřeboval vysvětlení, o co tam vlastně šlo. Pár je jich slušných, ale je to menšina.

22.08.2017 2 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Napínavé, akční. Ještě lepší než první díl.

09.06.2017 5 z 5

Společenstvo Pevnosti Společenstvo Pevnosti Tomáš Němec

Fakt dobrý výběr, většina povídek je nadprůměrných. Těch 700 stran stojí za to přečíst.

18.05.2017 5 z 5

Renegát Renegát Magdalena Kozak

Mírně slabší než první díl, ale pořád výborné. Bohužel bez třetího dílu to nemělo cenu číst :( , což člověk zjistí až po přečtení.

18.11.2016 4 z 5

Nocař Nocař Magdalena Kozak

Dost dobré, úplně jiná kniha o upírech. Dvě skupiny upírů - "ti méně zlí", kteří pijou umělou krev a ti "víc zlí", kteří pijou klasicky lidskou, bojují proti sobě. Sem tam člověk, ale jinak samí upíři.

17.11.2016 5 z 5

Aloha z pekla Aloha z pekla Richard Kadrey

Mnohem slabší než předchozí díly, ta část pobytu v pekle je vyloženě nepovedená. Ale i tak, kdyby vyšel další díl, tak bych si ho přečetl.

17.11.2016 3 z 5

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Akce, magie, peklo, andělé (ať už dobří nebo zlí), mluvící uříznutá hlava, sečné i střelné zbraně - nenáročná četba. Čekal jsem trošku větší splatter, protože autor bývá srovnáván s Kulhánkem, ale i tak to určitě stálo za přečtení. Jdu určitě do dalších dílů.

01.11.2016 5 z 5

Bizarníma rukama Bizarníma rukama Joe R. Lansdale

Asi v polovině jsem si říkal "co to sakra má být?", vždyť to je jenom sbírka mizerných povídek, ale druhá půlka knihy to zachránila. Některé povídky ( třeba Větrná smršť) nemají konec, je to jako by se normální povídka usekla v půlce - hlavnímu hrdinovi umřela celá rodina, farmu vzalo tornádo, zbytek zabaví banka a zraněný hlavní hrdina nasedne na okolojedoucí vůz a ... už nic!!!! To není úplně normální. Ale je tam i pár slušných horrorových povídek, takže nakonec spokojenost.
Jenom pro zajímavost - ještě nikdy jsem nečetl knihu (ani neviděl film), kde by se tolikrát vyskytlo slovo "negr". Moc bych za to nedal, že autor je členem KKK.
To Finn69: Bizarníma rukama není sbírka splatterpunkových povídek (ani náhodou). Když budeš chtít splatterpunk, tak doporučím trojici Kulhánek, Kopřiva, Kotleta ( taky KKK :))

30.10.2016 4 z 5

Za pár prstenů Za pár prstenů Henry N. Beard

Proti filmu Pár pařmenů je to sice velice slabý odvar, ale číst se to dalo a párkrát jsem se pěkně zasmál.

10.01.2016 3 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Průměrná detektivka s upíry, chtělo to trochu více akce. Ale v rámci žánru celkem ujde.

04.04.2015 3 z 5

Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Isaac Asimov

Nevím proč jsem očekával sbírku fantasy povídek - v této knize nic takového není. Eseje můžou být pro někoho zajímavé, ale já jsem čekal knížku na čtení a ne dokument. Asi třetinu knihy tvoří povídky s Azazelem, které sice nejsou špatné, ale "fantasy???", to asi ne. Zbylé dvě třetiny jsou pro mě absolutně nezajímavé. Ještěže jsem si to nekoupil, vyhozené peníze.

09.03.2015 2 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Joe Hil asi nebude můj oblíbený autor. Přečetl jsem Černou krabici, Bobbyho Conroye a Rohy a ani jedno mě nijak neoslovilo. Rohy jsou polomysteriózní polodetektivka s náboženskou tématikou v pozadí. Průměr.
Zkusím film s Danielem Radcliffem - snad to bude lepší.

27.02.2015 3 z 5

Santarožská bariéra Santarožská bariéra Frank Herbert

Nevím proč jsem očekával sci-fi, ale tohle je taková slabší mysteriózní detektivka. Franka Herberta mám rád, ale tohle se mu nepovedlo. Příliš mnoho filozofických blábolů.
P. S. To, co je v oficiálním popisku, že atmosférou převyšuje i slavnou dunu, je superblábol.

29.03.2014 2 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Beznaděj jsem zatím nečetl, ale Strážci zákona mě teda moc nezaujali. První třetina mě málem odradila od dalšího čtení - moc popisů ulice a hlavně příliš mnoho postav (přesně jak píše Faustka). Celý děj knihy se odehrává v několika hodinách (s pár flashbacky), takže je to docela natažené a místy až dost zapletené. Navíc jsem měl celkem problém číst podivné psací písmo, které tvoří deník (což asi není chyba autora). Podruhé už to asi číst nebudu.

17.03.2014 2 z 5

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green

Docela slušná fantasy detektivka. Akce, upír, vlkodlak, čaroděj, meče. Ovšem poněkud předvídatelná.

To Ruw: "S výborným humorem"??? Tato kniha není humorná ani veselá. Teď jsem to dočetl a nevzpomínám si na jediný humorný okamžik.

22.04.2013 4 z 5