Eyghon Eyghon komentáře u knih

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Akce, akce a zase akce. Led to bije, kam se pohne. Je to údernější než oba předchozí díly. Konečně se aspoň trochu projevily Ledovy magické schopnosti. Je to ukončené tak, aby si člověk musel koupit i čtvrtý díl (kdybych ho už neměl, tak by mě to naštvalo). Obsahuje spoustu odkazů na předchozí díly, takže před čtením je lepší si připomenout, co se dělo předtím.

26.07.2017 5 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Prvních 100 stran jsem trpěl - na slova typu zürëgahl, kamëlëmöernü nebo aöhrlëmëgerl se docela těžko při čtení zvyká. Ale jak se člověk jednou přizpůsobí, tak je z toho napínavá a chvílemi i akční kniha, od které se nedá jen tak odtrhnout. Rë Akkütlix!

05.06.2017 4 z 5

Na to, že to má být špička sci-fi literatury, tak je tam moc keců o ničem. Psychedelie a nesmyslné náboženství udělaly z téhle knihy roztahanou delší povídku. Mám radši technickou sci-fi než bláboly o lidství a umělém životě. Film jsem neviděl, ale po přečtení knihy ho odložím na neurčito.

19.02.2017 3 z 5

Nemrtvá inkvizice Nemrtvá inkvizice Jan Urban

Dal bych 5*, protože podobných akčních knih je málo, ale to ukončení uprostřed příběhu mě teda naštvalo. Podobně jsem se cítil v kině před 15 lety, když Frodo a Sam začali sestupovat z kopce a najednou šly titulky. WTF? Evidentně je to rozdělení původně 1 knihy na dvě části, aby to nemělo moc stran. Pragocalypsa pokračuje dál slušným tempem, řeholníci řežou nemrtvé co to de, ale prodávat knihu, která nemá konec, je drzost.

03.02.2017 3 z 5

Vylévání krve Vylévání krve Petr Schink

Moje první kniha od Petra Schinka a nemůžu říct, že by mě nějak extra nadchla. Hlavní hrdina se vrací do rodného města a dostane hned nakládačku, pak pro změnu dostane nakládačku, pak ho pobodají a hned nato dostane nakládačku. Pak je posun v ději, takže je hrdina postřelen a dostane asi tři nakládačky. Pak ve flashbacích vzpomíná na mládí, jak dostal několik nakládaček. Nakonec sice zvítězí, ale až potom co dostane nejlepší nakládačku svého života. Tři hvězdičky za akci, protože ta je v knize zpracována výborně. Ale nesmrtelnost hlavního hrdiny mi připadla až směšná.

21.01.2017 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tak toto není pro mě. Negativní kniha od začátku až do konce. Ani ten konec nebyl na 100% dobrý. No nic.

29.10.2016 3 z 5

Fantastic Four: Rozhodná akce Fantastic Four: Rozhodná akce Mark Waid

Tak takhle ne, soudruzi. Vyřešit nedokončený příběh tím, že bůh použije kouzelnou tužku a všechno napraví, je scénáristický odpad. Poslední čtvrtina knihy je úplně mimo a do světa Fantastic Four se absolutně nehodí.
Je to jako by zabili Harryho Pottera a bůh ho na konci posledního dílu oživil tak, že by ho nakreslil. WTF

28.09.2016 1 z 5

Případ Zlatého Buddhy Případ Zlatého Buddhy Josef Nesvadba

Něco tak blbého jsem už dlouho nečetl. Tohle je pachatel. Vlastně ne, je to tady ten. Nebo ne? Tak je to určitě tady ten. Aha, není. Tak je to stoprocentně tady ta ženská. Není???? Tak to musí být jedině tady ten. Zase ne???? Vysvětlení na půlce jedné strany a je konec. Je mi jedno, že je to z roku 1960. Je to prostě blbost.

02.09.2016 1 z 5

Kluzký Kluzký Pavel Korněv

Oproti prvnímu dílu výrazně slabší. Prvních 80 % knihy se Led plácá po Pevnosti a řeší věci, které jsou sice akční, ale se závěrem knihy nemají nic společného a kdyby tam nebyly, tak se celkem nic nestane. Aspoň 10 dějů a situací není nijak využito a zanikají. Samotný závěr je napsaný narychlo, prásk a je konec. Ale i přes všechny nedostatky to nebylo úplně špatné a do třetího dílu určitě půjdu.

21.07.2016 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Vynikající, zábavné, nemrtví, upíři, vlkodlaci, elfové, vendigo, prokletý - nože, sekery, pistole, brokovnice, samopaly, děla, minomety a dokonce atomovka. Co by člověk chtěl víc. Odpočinková četba.

08.07.2016 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Podle popisku na knize jsem si myslel, že to bude něco jako Stalker od Strugackých, ale nemůžu být víc zklamaný. Začátek se rozjíždí celkem dobře - příchod do Oblasti X, zkoumání okolí, nalezení podivné stavby a ještě podivnějších rostlin a živočichů. V pohodě. Ale od druhé třetiny to zklouzavá k nevysvětlitelným jevům, které bohužel zůstanou nevysvětlené až do konce. Poslední část jsou už jenom rádoby filozofické žvásty - totální nuda. Neodhalí se vůbec nic, nevysvětlí se vůbec nic. K čemu je taková kniha? 1* za počáteční pokus o příběh.

14.02.2016 1 z 5

Líheň Líheň Miroslav Žamboch

Po letech jsem se k Líhni vrátil a stálo to za to. Přerod Mariky Zaháňské od běžné ženy v královnu smrti je vynikající akční sci-fi, jemně proložená skrytým humorem (zvlášť pokud znáte jména z české nakladatelské scény). Jiřímu Kulhánkovi se určitě musela líbit :)
Četl jsem od Miroslava Žambocha skoro všechno a přestože se Líheň žánrově odlišuje od ostatních knih, tak podle mě patří určitě ke špičce.

23.01.2016 5 z 5

Temná hrozba Temná hrozba Jim Butcher

Finále je strhující, děj ubíhá rychle a bez mrtvých míst, s přídavkem křesťanské "mytologie". Ale znovu se musím opakovat, proč sakra dostává Harry Dresden pořád a pořád jednu nakládačku za druhou. Je opravdu nutné, aby hlavní hrdina 400 stran prohrával a až na konci se trošku probral? Pořád unavený, vyčerpaný a zbitý - už mi to začíná lézt na nervy, ale vydržím a začnu další díl :).

22.10.2015 4 z 5

Bláznivý úplněk Bláznivý úplněk Jim Butcher

Stejně dobré jako první díl, ale taky stejný problém - čaroděj dostává nepřetržitě nakládačku, bylo by lepší, kdyby ho autor udělal aspoň trochu odolnějšího.

03.10.2015 4 z 5

Vyslanci do prázdna Vyslanci do prázdna Frank Herbert

Podle mě nejslabší kniha Franka Herberta. Jako by to ani nenapsal autor Duny. Tři čtvrtiny knihy jsou psychologické kecy o vědomí a nevědomí promíchané technobláboly. Mám rád technickou sci-fi, ale toto je absolutně nečitelné. Ta jedna hvězdička je za to, že kdyby se to zkrátilo o 80 %, tak je to velmi slušná povídka.

07.09.2012 1 z 5

Božská vlna Božská vlna Patrick Hemstreet

Vynikající sci-fi o možném zneužití telekineze. Trochu mě naštvalo, že kniha není úplně ukončená, ale naštěstí to má ještě dva díly, takže budu muset oprášit angličtinu :).
EDIT: Teď jsem zjistil, že třetí díl (přestože jsou o něm na internetu zmínky) vůbec neexistuje a nikdo ho fyzicky neviděl, takže si asi počkám, jestli má cenu pokračovat.

21.05.2022 5 z 5

Muž se zlatým torkézem Muž se zlatým torkézem Simon R. Green

Noční strana na steroidech, víc akce, podobné množství magie a nadpřirozena. Eddie Drood je John Taylor mimo Noční stranu.

18.04.2021 5 z 5

Do Noční strany Do Noční strany Simon R. Green

První 2 knihy série Noční strana spojené do omnibusu. John Taylor je špička nadpřirozené detektivní literatury a doufám, že znovu vyjdou i ostatní knihy této vynikající série.

14.03.2021 5 z 5

99 domů 3 99 domů 3 Ján Stempel

Kniha je založena na stejném principu jako první dva díly. Popis domu, situační plánek, pohled z boku a fotogalerie. Nic víc, nic míň.

24.01.2021 4 z 5

Zběsilá jízda Zběsilá jízda William Gibson

Zběsilá možná, jízda ani omylem. Pravděpodobně vinou zmršeného překladu zcela nečitelná kniha. Některé pasáže nedávají smysl ani po několika přečteních. Ani samotný děj není nějak extra zajímavý a bez znalosti předchozích dvou dílů je nepochopitelný.

17.12.2020 1 z 5