Ewilka Ewilka komentáře u knih

Moje první cestovatelská kniha. Musím říci, že mě to opravdu bavilo. Bylo to vtipné, čtivě napsané a dozvěděla jsem se nové věci o Nepálu a Číně.

08.04.2018 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhá sbírka povídek mě nechytla tolik jako první, ale to bylo zejména kvůli tomu, že jsem na čtení neměla tolik času a povídky jsem četla po malých kouskách. Poslední tři jsem přečetla v kuse a čtení jsem si užila

02.04.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jedním slovem bomba. Faja rozhodně nezklamal, ba dokonce ještě předčil má očekávání. Od čtení se nešlo odtrhnout a někdy (abych řekla pravdu, dost často) jsem trnula hrůzou a napětím. Už aby byl další díl!

30.03.2018 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Nevím, co přesně bych si o druhém díle měla myslet. Začátek byl naprosto podprůměrný, nudný a stránky vůbec neubývaly. Stále dokola se řešila situace mezi Šeherezádou a Tárikem. Po 150 stranách se všechno změnilo. Dostalo to spád a příběh se pořádně rozběhl. Autorka se nebála sáhnout ani k těm drastičtějším způsobům. Byla tam akce, napětí, překvapení. Nebýt toho zdlouhavého úvodu, knihu bych hodnotila daleko lépe, ale takto jí musím dát 5/10.

28.03.2018 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Další pecka. Od této autorky jsem zatím nečetla knihu, která by mě vyloženě zklamala. Je to čtivé, napínavé a vtipné. Doporučuju.

15.03.2018 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Na lovu je úžasné přepracování Krásky a Zvířete. Ze začátku jsem sice byla z příběhu mírně v rozpacích, ale pak jsem se ponořila do knihy, která mě naprosto uchvátila. Zvláště mě potěšilo zapracování ruských pohádek do příběhu.

02.03.2018 4 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Povinnost pro všechny fanoušky Hry o trůny.

24.01.2018 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Knížka se mi moc líbila, ovšem první díl o trochu více. Je to opět vtipné, skvěle nakreslené a spousta lidí se v komiksech najde.

25.12.2017 4 z 5

Fakt "šílenej" rok Fakt "šílenej" rok Tim Collins

První část knížky mi přišla trochu slabší a lehce předvídatelná, ale ta druhá byla už lepší. Je hodně znát, že je knížka hlavně pro mladší čtenáře.

05.12.2017 3 z 5

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Knížka mě příjemně překvapila. Moc jsem od ní neočekávala, a i když je psána především pro mladší čtenáře,čemuž odpovídá i propracování zápletky, četla se mi dobře.

09.09.2017 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Knížku jsem četla už po několikáté. Míša umí psát velmi čtivě a její knížky se mi moc líbí. I když jsem knížku už četla a věděla jsem, co se bude dít, stále jsem se nasmála a hltala stránku po stránce.

19.08.2017 5 z 5

Když spadne kluk rovnou z nebe Když spadne kluk rovnou z nebe Věra Řeháčková

Skvělá oddechovka. Knihy od této autorky mám moc ráda.

08.08.2017 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Všechny malé zázraky je jedna z mála knih, které mě opravdu dojaly. Už teď vím, že ji budu ještě dlouho vstřebávat. Slovy nemohu vyjádřit, jak mě příběh Violet a Finche zasáhl. Nemám slov.

02.08.2017 5 z 5

Rudá pyramida Rudá pyramida Rick Riordan

Knížku jsem četla už podruhé a bavila mě úplně stejně jako poprvé. Rick Riordan umí psát. Přijde mi super, že při čtení jeho knížek, se čtenář něco dozví i o mytologii. Doporučuji.

28.07.2017 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Knížku mi doporučila kamarádka, a tak jsem se na ni hodně těšila. Pak ale přišlo zklamání, jelikož mi přišla úplně průměrná. Četlo se to dobře, ale dobrodružství v Říši divů mi přišlo jako procházka pohádkou. Když do děje vstoupil Morfeus, všechno se změnilo. Říše divů začala být mnohem temnější a příběh mě začal opravdu bavit.

15.07.2017 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Krásné romantické čtení na léto jako stvořené. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.

08.07.2017 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Naprosto skvělá knížka. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. Sarah dokáže i z obyčejné situace udělat něco, co hltáte slovo po slově, či obrázek po obrázku.

07.07.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Je to sice lovestory, ale hodně dobrá a krásně se čte. Líbilo se mi, jak se střídaly kapitoly vyprávěné z pohledu Tate a Milese. Konec mě překvapil a rozhodně doporučuji si knížku přečíst.

05.07.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je jedna z mála knížek z povinné četby, na kterou jsem se opravdu těšila. Jsem asi jedna z výjimek, ale mě prostě Saturnin nijak nezaujal. Nemohu říci, že bych se u knihy smála a ani se mi kniha nečetla zvlášť rychle.

25.06.2017 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Opět čtivý příběh. Musím ale říci, že jsem konec trochu předvídala, ale líbí se mi, že autorka ,,nestaví" celou knihu pouze na jednom vztahu mezi postavami, ale prolíná se to ještě s něčím.

06.06.2017 4 z 5