Ewik Ewik komentáře u knih

Falešná nevěsta Falešná nevěsta Barbara Cartland

Nejde o to, jestli je to reálné nebo ne. Jde o to si u knihy zarelaxovat a ponořit se do příběhu byť je krátký. Velký moment, kdy Venetia šla překládat do ruského tábora by se dal rozepsat víc a vložit tam taky trošku nějaké to napětí. Takhle to bylo šup šup, vyslechla celý plán, doplazili se ke koním a byli hned zase zpět a zlosyn byl okamžitě dopaden. Tahle pasáž byla nic moc.
Avšak námět se mi moc líbíl a příběh hezky plynul. Toto je jedna z mála knih BC, kde je hrdinka nejen schopna souvislé věty, ale dokonce je i výbušná, uštěpačná a nenechá si nic líbit.
Už mě ani nepřekvapuje, že je to blondýnka s modrýma očima, jako téměř v každé knize. :-)

16.08.2015 4 z 5

Ostříží panství Ostříží panství Madeleine Brent (p)

Neváhejte si knihu přečíst. Je úžasná, magická, laskavá a ukáže sílu lidské odvahy, věrnosti a oddanosti. Mladá hrdinka projde hodně nesnázemi, je odkázaná na cizí lidi, kteří by ji bez mrknutí oka mohli zradit. Zapracuje zde i osud, aby po dlouhém čase spojil 2 životy, které se k existenci potřebují a ktří dokáží vyléčit osamělé srdce toho druhého.
Četla jsem již 3x a stále je to jako poprvé.

11.08.2015 5 z 5

Barvy smyslnosti Barvy smyslnosti Vina Jackson

Nesmyslné, nudné a oplzlé. To je asi vše, co lze ke knize říct. Autorka se nejspíš snažila o něco podobného ve stylu 50 SOG, ale spíš to vypadalo, že by sama potřebovala vyhledat pomoc odobrníka.
Jsem ráda, že jsem si knihu pouze půjčila, protože koupi bych si dlouho vyčítala. Další díly? Ani omylem!!
Mám pocit, že v té slavné Americe je každý brak beststellerem, což mi přijde dehonestujcí vůči opravdu bestsellerovým autorům.

11.08.2015 odpad!

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Nádherná kniha, která na mě v obchodě koukala, jako by mi říkala "kup si mě" a já chvíli odolávala, ale pak se pro ni vrátila a vyplatilo se mi to. Teď patří mezi mé srdcovky.
Trojská válka tu jde, pravda, poněkud mimo a hlavním tématem je vztah Achillea a Patrokla. Krásný něžný příběh plný odvahy, lásky a těžkých zkoušek. Pány to nejspíš moc nezaujme, ale kniha má své kouzlo. Místy jsem se smála a ke konci, když jsem už tušila, jak to dopadne, měla i velký knedlík v krku a slzy skoro na krajíčku.
Není to žádná odborná literatura ani žádný historický skvost, ale je to kniha, která si zasloužila být v mé knihovně.

11.08.2015 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Ze začátku jsem se skoro nemohla začíst. Docela mi vadil popis všech stavebních prací, které na Klejince probíhaly. Nepotřebuju znát rozvod elektřiny do mědi apod., ale pak jsem se začetla a to lehké tajemno si mě tak nějak podmanilo, že jsem to už neodložila. Chvílemi mi skoro všichni připadali divní a že něco tají. Pravda, skoro mě zklamalo, že Klejinka opravdu neměla žádného toho ducha nebo temné tajemství.

11.08.2015 3 z 5

Anděl spásy Anděl spásy Barbara Cartland

Skoro jsem už zapomněla, jaké má B.C. naivní, čisté, krásné a inteligentní hrdinky. :-) Od tohoto druhu knih nic nečekáte, prostě je necháte plynout až zjistíte, že jste na konci, kde vrcholem všeho je něžný polibek. :-)
Avšak krásně jsem si u toho odpočala a vyčistila hlavu. Hezká jednohubka na odpoledne.

11.08.2015 3 z 5

Ďábelské svádění Ďábelské svádění Susan Johnson

Kniha se mi moc líbila. Ne ani tak kvůi ději (stejně ho tam moc není :-) ) ale spíš kvůli Kitovi. Drahoušek si mě získal.

08.08.2015 4 z 5

Dáma z obrazu Dáma z obrazu Susan Johnson

Toto snad není ani romantika. Po většinu knihy mi to přišlo spíš oplzlé a jediné, co se zde odehrává je sex. Autorka má i lepší kousky.

08.08.2015 2 z 5

Malý miliardář Malý miliardář David Walliams

Půl města mělo fialový zadek. :-) Naprosto šílené nápady u kterých jsem se moc nasmála.

08.08.2015 4 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Pohodová kniha, která svému čtenáři má říct, že druhého bychom neměli soudit podle vzhledu.
V dnešní době je knih s poučením velmi málo a přitom kolik toho taková malá kniha dokáže říct.

08.08.2015 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Fantastická kniha u které jsem se velmi bavila. Naprosto mě odrovnala představa babičky, jak si to hasí na skútru pro seniory pro 3proudé dálnici celá omotaná igelitem a neoprenem. :-)
Kniha s sebou nese moudré poselství a ke konci knihy Vám tečou slzy a říkáte si, jak jste babičce a klukovi fandili.

08.08.2015 5 z 5

Ženich na zabití Ženich na zabití Sophie Ranald

Nevím, co mě nutilo dočíst knihu do konce. Nijak extra mě to nebavilo a chování hlavních hrdinů bylo naprosto absurdní. Pořád jsem tak nějak čekala, že se Pippa tchyni postaví a odkáže ji do patřičných mezi, ale jediné co ona dokázala bylo hořekování, přehodila veškere starosti na partnera a hartusila, že se jí nelíbí to nebo ono. Ona jediná byla chudinka, kterou nikdo nechápe a nerozumí jí. Zbytečně rozsáhlé byly popisy svatebních příprav, které kdyby se trošku zredukovaly, kniha by byla poloviční.
Ke knize se určitě podruhé nevrátím. 3* dávám za sympatické kamarádky.

08.08.2015 3 z 5

Mám pocit, že kniha se musí brát dosti s nadhledem, aby, jste-li muž, vás to neodradilo od toho mít děti. :-) Ze začátku humor pěkně plynul, avšak ve druhé půlce byl už vynucovaný. Dobrá oddechovka, chcete-li se zasmát. Já se pobavila.

05.08.2015 3 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru Jirkův tajný klíč k vesmíru Stephen William Hawking

Kniha se mi moc líbila. Jednoduchou formou podaná fakta o vesmíru. Příběh o Jirkovi, jeho přátelích a "nadupaném" počítači byl velmi napínavý. Doporučila bych především mládeži zajímající se o vesmír.
Já osobně si určitě přečtu i další díly. :-)

02.08.2015 5 z 5

Recept na Araba Recept na Araba Viktória Darsane

Čtivá kniha. Opravdu se mi líbila. Pokud je skutečně všechno pravda, co se tu píše, pak se dá říct:
"TEN JEJÍ JE OPRAVDU JINÝ."

02.08.2015 4 z 5

Krysburger Krysburger David Walliams

Mám pocit, že tady autor šlápl parádně vedle. Přečetla jsem všechny jeho knihy a tahle se mi vůbec nelíbila. 2* a to jen proto, že autora mám ráda.

19.07.2015 2 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

"Ten můj je jiný." Přemýšlím, jako to říct slušně. Hloupé, hloupé, hloupé ženské. Jak často se to omýlá v televizi, v rádiu, že si Evropanka (nebo jiná cizinka) vezme za muže Muslima a jaké peklo po tom následuje. Nejprve se nechají utáhnout na sladké řeči a sliby, a pak jen pláčou. Co je táhne na tomhle světě, kde žena nemá žádnou hodnotu a je pouze majetkem manžela? Jak to, že se nikdy nepoučí? Je to naprosto jiná kultura a mentalita, kde vzdělání téměř neexistuje.
Tato kniha mě opět přesvědčila, že tuto kulturu je nejlepší si vůbec nepouštět do života. Všechny příběhy jako přes kopírák. Nic nového a musím se přiznat, že jsem s těmi ženami vůbec necítila. Věděly do čeho jdou. Stále se o tom mluví a stále se opakují tytéž příběhy.
Všechny ženy a holky by si to měly přečíst, aby věděly čeho se vyvarovat a ušetřit spoustu trápení nejen sobě, ale i svým nejbližším.

19.07.2015 4 z 5

Léto mrtvých Léto mrtvých Gregory Hughes

Abych řekla pravdu, kniha mě nijak extra nenadchla. Zápletka byla sice zajímavá, ale nebyl to typ knihy, kterou bych musela nutně přečíst za jeden den. Dost často se stalo, že jsem ji odložila a začala číst něco jiného. Většina situací mi přišla tak nadsazená a přehnaná, že to vůbec nepůsobilo přirozeně. Podle mě měl spíš Jukio jen obrovské štěstí (a autor notnou dávku fantazie). Že by přemohl špičkové zabijáky z Yakuzy jen proto, že do určité míry ovládá kendo? Nesmysl! V tomto případě asi nelze jen přivřít jedno oko, ale zavřít rovnou obě.
Bohužel znovu si knihu nepřečtu.

07.07.2015 3 z 5

Byl jsem velitelem Hradní stráže Byl jsem velitelem Hradní stráže Jaroslav Pekař

Na to, že má kniha puhých 112 stran je plná neuvěřitelných dobrodružství, která tento muž prožil. Provede nás dobami svých studií na vojenském gymnásiu, kde již v té době byl výraznou osobností. Dále se podíváme do dob jeho základní služby, kde rád vzpomíná a na veselé příhody, které zažil, také jeho postupný kariérní až na post velitele Hradní stráže, která v době, kdy funkci přebíral, dělala jeden skandál za druhým. Ani to ho však neodradilo a postupně vrátil lesk této elitní jednotce.
Plukovník Pekař je vskutku velmi impozatní a silná osobnost. Své úkoly vždy vykonával velmi svědomitě a byl příkladným velitelem, kterého si jeho podřízení, a nejen oni, vážili. Změna poměrů v hradní stráži nebyla jednoduchá a každý čtenář, který si knihu přečte pozná, že služba u hradní stráže není pouze o tom "stát v budce ", ale že současná HS může z fleku konkurovat elitním jednotkám AČR a že ti kluci (ale i ženy) si vážně zaslouží obdiv.
Knihu si ráda přečtu znovu a budu doufat, že jednou budu moci pana plukovníka požádat o podpis do knihy.

06.07.2015 5 z 5

K nezaplacení K nezaplacení Raine Miller

Knihu jsem přečetla za pár hodin. Četla se velmi dobře a i děj měl švih. Jenže najednou jsem se dostala na poslední stranu a byl konec.! Takových otázek co vyvstalo a než vyjde druhý díl, zapomenu obsah tohoto.
Nicméně Ïvan mi byl sympatický i přes to, že se choval jako magor. Moc mě pobavil i Ivanův komorník, který si nebere servítky, ale tím nejslušnějším způsobem.
Když mě osloví "můj lorde," říká mi tím, polib si pr...l :-) To mě fakt rozesmálo.
Tak šup sem s druhým dílem!

04.07.2015 4 z 5