evka.jurca evka.jurca komentáře u knih

Zbabělec Zbabělec Mark Billingham

Výborná napínavá detektivka.

04.08.2017 5 z 5

Srdce bílého muže Srdce bílého muže Ruaridh Nicoll

Od psychologického thrilleru jsem asi čekala něco jiného, než popisy krajiny a vyčkávání na lovu. Kniha mi připadala zdlouhavá, Becky se tam asi objevila jen omylem a gradující závěr mi přišel přitažený za vlasy.

06.07.2017 3 z 5

Vodní rod Vodní rod Gregory John Keyes

Ano, výborná kniha. Přesto, že jsou oba hlavní hrdinové velmi mladí, není to žádné povídání pro mládež. Příběh je velmi strhující a obě dějové linky stejnou měrou zajímavé a hltáte obě. A nenechte se zmást obálkou, s knihou vůbec nesouvisí :)

19.11.2016 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Zajímavé pojetí života mezi fanatiky jako řemen. Akorát ta druhá polovina knihy se mi na Wyndhama zdála slabší.

24.10.2016 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

Naprosto výborná kniha, četla jsem již podruhé a mileráda se k ní v budoucnu zase vrátím.

16.10.2016 5 z 5

Pán ledové zahrady 4 Pán ledové zahrady 4 Jarosław Grzędowicz

Skvělé :) Až je mi líto, že už to všechno končí. Souhlasím s komentářem pode mnou (Ládja), že autor spoustu věcí jakoby nedokončil a jen hodil do pozadí se slovy "to stejně nemá perspektivu a čtenáře to zajímat nebude". A zakončení? Na konci knihy mi vlastně zůstalo víc otázek, než odpovědí, ale i tak to byla výborná fantasy série :)

30.09.2016 5 z 5

Pán ledové zahrady 3 Pán ledové zahrady 3 Jarosław Grzędowicz

Konečně se nám jednotlivé děje střetávájí a podle očekávání Terkej ustupuje do hlubokého pozadí a Vuko přebírá "hlavní slovo". Autor má velice dobré vyprávění děje, jednotlivé souvislosti pomalu vyvstávají na povrch. Už se nemůžu dočkat závěrečného dílu.

30.09.2016 5 z 5

Temný gryf Temný gryf Katie J. Taylor

Pěkné odpočinkové čtení na parné letní odpoledne.

09.08.2018 4 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Trochu mě zklamal ten závěr, ale jinak byla knížka supr.

04.08.2018 4 z 5

Kroniky Jakuba Vandrovce Kroniky Jakuba Vandrovce Andrzej Pilipiuk

Taková správná ptákovina.

19.04.2018 3 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Velmi silný literární zážitek.

12.04.2018 4 z 5

Tajemný plamen královny Loany Tajemný plamen královny Loany Umberto Eco

Příliš mnoho mluvení kolem, jen samé citáty. Říkala jsem si, že to třeba bude mít význam pro pozdější dění. Ale když už prostor zabíralo pouze vyjmenovávání časopisů a skoro celé texty písní... knihu jsem bohužel v půlce odložila nedočtenou.

12.04.2018 3 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Podle názvu jsem čekala něco jiného. Humor mi připadal místy až příliš vyšroubovaný, knížku jsem nedočetla.

05.04.2018 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Zajímavá zamotaná napínavá kniha. Škoda, že nebyla delší.

01.03.2018 4 z 5

V zemi obřích trav V zemi obřích trav Vladimir Bragin

Hezky vyprávěný pohádkový příběh.

29.08.2017 4 z 5

Wimbledonský travič Wimbledonský travič Nigel Williams

Pat a Mat a otrava ve Wimbledonu.

23.08.2017 3 z 5

Stodola Stodola Martin Němec

Bohužel nejsem typ čtenáře pro tuto knihu. Skoro u všech povídek jsem si na konci pomyslela "cože? jakže?".

13.08.2017 3 z 5

Stráž u mrtvého Stráž u mrtvého * antologie

V dnešní době povídky už nepříliš strašidelné, ale nejvíce se mi líbila Co vyprávěla stará chůva.

16.07.2017 3 z 5

Valpuržina noc / Bílý dominikán Valpuržina noc / Bílý dominikán Gustav Meyrink (p)

Oproti Golemovi mě to tedy dost zklamalo, k Dominikánovi jsem se už nedokopala...

18.05.2017 3 z 5

Mantisa Mantisa John Fowles