Evelinaanileve Evelinaanileve komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tohle miluji. Už jsem četla Saturnina asi šestkrát a ještě určitě budu. Nejspíš ji budu číst tak dlouho, dokud ji nebudu znát zpaměti."...setapouch! ...nedolovím!..." - to prostě nejde překonat. Jasně, že je spousta skvělého humoru a třeba i lepšího. Ale tohle má pro mě prostě takovou správnou míru srandy, laskavosti a poezie. V jednom dokonalém balíčku.

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tohle jsem poprvé četla před 30 lety a teď jsem se k ní zase vrátila, protože se mi zkrátka zastesklo. Je to oblažující čtení. Humorné, laskavé, ale i objevné, poučné a vlastně i tak trochu smutné. Před lety jsem dostala na Vánoce audioknihu namluvenou paní Jaroslavou Adamovou. A to VELICE doporučuji každému, kdo si tuto knihu zamiloval. Přidalo to knize úžasný další rozměr, moje dcera to miluje a já od té doby, co to mám už nedokážu tu knihu číst jinak, než "jakoby" paní Adamová.

11.08.2017 5 z 5

Staříka jsem sice zatím nečetla, takže nemůžu srovnat, nicméně tato kniha mě naprosto dostala. Pobavila jsem se náramně, těším se na staříka.

Policie pomo pije Policie pomo pije Per Wahlöö

I já jsem se k této autorské dvojici vrátila po (moc) letech a knihy, které mi doma chyběly jsem si sháněla po antikvariátech. Musím říci, že pro mě ani po těch letech neztratily kouzlo a detektivky jsou to stále stejně dobré jako tehdy. I když je to už vlastně z jiné doby. Tahle konkrétní patří asi k mým nejoblíbenějším, ale doporučuji přečíst celou řadu. Výborné letní čtení!

Prorok / Zahrada prorokova Prorok / Zahrada prorokova Chalíl Džibrán

Knihu mám doma už od mládí a už tehdy se mi líbila. Přes to. Dnes vidím, že jsem ji tehdy nemohla zcela chápat. A za pár let možná zjistím, že ani dnes jsem vše nedocenila. Ale je krásná, mám ji ráda a myslím, že mne opakovaně obohacuje. Ta pravá kniha do knihovny.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Půjčila mi ji kamarádka, když jsem si zlomila nohu. Do té doby jsem o ní nevěděla. Dopadlo to tak, že jsme ji četly na střídačku nahlas s jedenáctiletou dcerou a moc jsme se nasmály. Nutno říct, že dcera více. Asi stárnu nebo co, tak nějak mi humor chvílemi přišel prvoplánový. (Nebo je to možná jen taková fáze mého života.) Nicméně, výborná oddechovka, čte se samo a rychle (příliš). Určitě si teď seženu i všechny ty ostatní.

11.08.2017 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Tohle se moc nepovedlo. Jak začnu v knize přeskakovat stránky, je něco špatně. Přišlo mi to příliš vyfabulované a místy se to tak zbytečně vleklo, záhy si to zase hrálo "na thriller", dedukční schopnosti Lincolnovy mi přišly trochu přitažené za vlasy. Čtu tady vcelku dobrá hodnocení, ale já jsem přesto tento příběh autorovi nedokázala uvěřit. Ale zkusím ještě nějakou jinou.

11.08.2017 2 z 5

Mělké sibiřské hroby Mělké sibiřské hroby Michael Krupa

Kniha není úplně dobře "řemeslně" napsaná a místy se mi autorův styl trochu zajídal. Beru ale na vědomí, že autor není spisovatel nýbrž přímý aktér celého příběhu. A o ten tady jde, je to šokující a autentické svědectví muže, který utekl z gulagu. To by měla být povinná četba. Proto doporučuji všem k přečtení.

11.08.2017 3 z 5

Svatopluk Beneš - Být hercem Svatopluk Beneš - Být hercem Marie Valtrová

Mě se kniha líbila a dobře četla. A zajímavé věci mi prozradila. Řekla bych, docela objektivně napsaná. Doporučuji.

11.08.2017 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Přečteno jedním dechem. Četla jsem ji kdysi v minulém století na svatební cestě. Nevím co mě to napadlo. Svatební cesta tím poněkud utrpěla, no odtrhnout se nešlo.

11.08.2017 4 z 5