EvaEma EvaEma komentáře u knih

Nezvedené děti Nezvedené děti Philippe Hériat

Krásný román, čte se jedním dechem. Jen mě překvapilo, že je autorem muž, spíš je to takové dívčí/ženské čtení :-)

25.05.2014 5 z 5

Lístek na cestu z pekla Lístek na cestu z pekla Jaroslav Žváček

Jsem trochu puritánka, nelíbí se mi otevřené sexuální popisy nenechávající prostor pro určité tajemno. Při čtení první poloviny knížky jsem proto chtěla dílo odložit. Druhá půlka mě ale příjemně překvapila.

17.05.2014 3 z 5

Matky Matky Pavol Rankov

Jako matka dvou dětí jsem musela některé pasáže vynechat. Popis zacházení s kojencem byl pro mě "silnou kávou". Ale senzačně napsané. I se mi líbilo prolnutí se současností.

11.05.2014 4 z 5

Projekt 1WTC Projekt 1WTC Friedrich von Borries

Na můj vkus trochu rozkouskované a povrchní. Myšlenka dobrá, určitě by se z toho dal napsat 300 stránkový román, od kterého by se nedalo odtrhnout... ale to by byla jiná kniha. Na druhou stranu toto není zcela zbytečná kniha, člověk si uvědomí v jaké době žije a co všechno se může dít...

13.04.2014 2 z 5

Vražda z titulní strany Vražda z titulní strany Robert B. Parker

Tahle kniha je ideální pro čtenáře, co milují přímou řeč a žádnou moc omáčku kolem, co rádi zhltnou knihu za jedno odpoledne a nepotřebují u knihy moc přemýšlet. Na relax je prima, ale já čekala víc.

26.03.2014 1 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Začátek knihy byl pro mě trochu kýčovitý, pak jsem se začetla a kniha mě bavila, líbila se mi filosofie, co mě nutila přemýšlet o věcech, které mě běžně nenapadají, ale ke konci knihy už mi přišel text zdlouhavý. Tato kniha nebyla z těch, u kterých si přeji, aby ještě nekončily :-)

26.03.2014 3 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

Chvilku jsem si na knížku musela zvykat, občas mě přepadla chuť ji nedočíst, místy mě rozčilovala krutostmi, které jsou popisovány. Jsem ale moc ráda, že jsem vydržela do konce, finále je strhující, překvapující, šokující... :-) Občas jsem se i nahlas zasmála, ale celkově nemůžu říct, že by mě kniha nějak pozitivně dobila, vlastně jsem z ní rozpačitá a vracet se k ní určitě nebudu.

15.02.2014 3 z 5

Myši Myši Gordon Reece

No a teď jsem sama doma a bojím se... takže pro budoucí čtenáře - lepší číst ve dne a třeba v metru :-) Výborná knížka!!!!

10.01.2014 4 z 5

Zhasínáme v říši divů Zhasínáme v říši divů DBC Pierre (p)

Knihu jsem dostala pod stromeček, šla jsem ji číst s trochou skepse, ani nevím proč. Ale přesně jak píše pmejst, od kapitoly Tokio už jsem četla jedním dechem a často se mi vybavil náš film Jedna ruka netleská... zajímalo by mě, jestli ho Pierre DBC někdy viděl :-) Každopádně teď vím, že už se těším na další knihy tohoto autora.

03.01.2014 4 z 5

Jezdci Jezdci Joseph Kessel

Výborná kniha! Jde do hloubky, je v ní spousta moudra, ale napsáno tak nějak nenásilně. Putování otce a syna, jejich míjení, jak na cestě, tak i v názorech a životní filosofii a přesto měli leccos společného. Neskutečná vůle, ale i pýcha, všechno se v knize najde :-) Viděla jsem i film, ale s knihou se nedá srovnat, film byl podle mého názoru plytký. Ale zas tam byly krásné záběry afgánské krajiny...

12.12.2013 5 z 5

Svědkyně Svědkyně Jonathan Kellerman

Výborná kniha na dlouhou cestu vlakem, ale neřadím ji mezi významná literární díla, která by měla být v každém čtenářském deníku.

15.10.2013 3 z 5

Gaudeamus Gaudeamus Pavel Jansa

Taková kniha o realitě, bojím se, že když si ji přečtu za 20 let, budu u ní stejně souhlasit s hlavním hrdinou a tak trochu si s ním zanadávám na české poměry :-) Naštěstí jsou tam i jiné osoby, které tu negativitu trochu odlehčují a celý příběh je v příjemném napětí, byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne... :-)

12.10.2013 3 z 5

Noční vizita Noční vizita Helene Tursten

Příjemná, oddychová detektivka. Opravdu se první stránky tak nějak nic moc neděje, ale druhá polovina knihy je přesně taková, jak mají detektivky být, chodíte s otevřenou knihou doslova všude, nemůžete se odtrhnout :-) Líbila se mi.

07.10.2013 4 z 5

Rozbitá váza Rozbitá váza Rex Stout

Román, u kterého jsem si mnohokrát vybavila detektivky A.Christie. Je napínavý, má spád, nebudete se nudit a nejspíš od knihy neodejdete, dokud ji nedočtete :-)

03.10.2013 5 z 5

Vraždy bez rukavic Vraždy bez rukavic Jan Trefulka

První povídka (Na krásné vyhlídce) a Smrt knihovny mě bavily hodně, zbylé povídky jsem bohužel nezvládla, nesoustředila jsem se na ně. Třeba se k nim někdy ještě vrátím. Podle první povídky byla natočena stejnojmenná televizní inscenace s Janou Brejchovou v hlavní roli, to jen pro zajímavost :-)

29.09.2013 3 z 5

Augsburská romance Augsburská romance František Molík

Příběh z války, trochu srovnatelné s příběhy typu "Petr a Lucie" apod., ale s českými a německými reáliemi. Mimochodem ukazuje německé občany, kteří si i za války zachovali rozum a riskovali vlastní životy kvůli "nepříteli". Takových knížek tolik není. Vřele doporučuji k přečtení :-)

08.09.2013 4 z 5

Role člověka Role člověka Kari Hotakainen

Krásná kniha! Plná zamyšlení, informací, postřehů, nápadů... moc hezky se mi četla, je to takové to čtení, co se vám zaryje pod kůži a dlouho o tom přemýšlíte :-)

01.09.2013 5 z 5

Zahradník pana Darwina Zahradník pana Darwina Kristina Carlson

Měla jsem ze začátku podobný problém jako Kaihomielisyys, ale když jsem si vypsala jednotlivé postavy, lépe jsem se zorientovala a najednou to šlo samo :-) Krásné dílo, stojí za přečtení.

16.08.2013 4 z 5

Malá sestra Malá sestra Martina Borger

Knihu jsem četla jedním dechem. Naprosto děsivé je to, jak se posunují hranice, co je ještě "normální" a co už ne, jak si to týrající vůbec neuvědomují, přestože jsou vzdělaní lidé...

11.08.2013 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Souhlasím se všemi, co měli problém se začíst. Jakmile si ale člověk zvykne na ten styl, už se nedá od knihy odejít. A mě navíc upoutaly odkazy na další knihy - z těch dvaceti mám již více jak polovinu za sebou a tedy - jedna kniha lepší jak druhá!!!!

10.08.2013 4 z 5