Zhasínáme v říši divů

Zhasínáme v říši divů je třetí román DBC Pierra, známého bouřliváka britské prózy. Opět přichází s oslnivou burleskou plnou literárních reminiscencí i sžíravě vtipné kritiky dnešního obžerného světa. Gabriel Brockwell, mladý estét a poeta znavený životem, se vydá hledat svou říši divů, objede přitom svět. Série divokých večírků, jimiž prochází od Londýna přes Tokio či Galpágské ostrovy, vyvrcholí dekadentně opulentní oslavou v majestátních prostorách berlínského letiště Tepelhof. DBC Pierre v plné parádě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182319/zhasiname-v-risi-div-182319.jpg 4.128
Vydáno:, Plus

Lights Out in Wonderland (2010)

Kniha Zhasínáme v říši divů

mgeisselreiter
27.12.2018

Začátek dost hrozný, takový zmatek, málem jsem knihu odložil. Naštěstí se později děj ustaluje na normálnějším stylu a díky neotřelému, poutavému jazyku drží čtenáře téměř připoutaného u knihy. Bohužel obsah je někdy dost drsný, pro mě až nechutný, není to moje oblíbená káva. Závěr je pak sice rychle gradující, ale vlastně nedokončený, a to ani v otevřeném smyslu, aby si čtenář domyslel. Je to rozporuplná kniha, která může někoho unést naprosto, někoho částečně a někomu nesedne vůbec. Jsem v té druhé skupině a tak to je za 65%, 27. 12. 2018.

Adriana.82
28.11.2018

Dobrej nápad,ale nic pro mě.....

terry4776
12.10.2018

Kniha vzata v obchodě ze zvědavosti s otázkou: Jaké myšlenkové pochody donutí člověka (který je vlastně ještě dítětem, když se to tak vezme) ukončit život?
Kniha mě nezklamala v ničem. Četla jsem ji na jeden nádech, bavila jsem se poznámkami o kapitalismu, o Limbu (Arcilimbu a dalších formách), představovala jsem si svou poslední bakchanálii.
Prožívala jsem tu knihu jako bych to prožívala s nejlepším přítelem. Rozhodně doporučuji vyzkoušet nějaké recepty! :D

Pavlina.13
11.07.2018

Říše divů? Rozhodně ano. Kniha mě dokázala překvapit, rozesmát, znechutit i nadchnout. Nejednou mi dala důvod k zastavení se ve čtení a úvahám nad autorovými myšlenkami - což považuji za přednost skvělé knihy. Jediný důvod, proč jí nehodnotím pěti hvězdami, je závěr knihy, který se mi zdá až moc uspěchaný a mnoho věcí zůstává otevřených pro čtenářovu vlastní fantazii.

Triplex
03.07.2018

Kniha ve mě 99% času zanechala naprostý úžas. Bohužel, konec mi přišel slabší, což mělo za výsledek znížení hodnocení a takové narušení celkového dojmu. Ale její hluboké "nenápadné" myšlenky? Úžasné.

"V časech, kdy přežijí jen ti nejvhodnější - ten nevhodný."
"Ať jsem se snažil sebevíc, nikdy jsem se nenaučil žít dobře. A v naší době nežít dobře, znamená nežít vůbec."
"Říkám noc, ale bylo to pozdní odpoledne vydávané za noc dospělými, kteří s časem manipulovali podle svých potřeb."

rujta
12.11.2017

málem mě přesvědčil, že je fakt jedno, jestli umřu teď nebo až za pár let...

hankabe
26.06.2017

výborná. šup.

EvaEma
03.01.2014

Knihu jsem dostala pod stromeček, šla jsem ji číst s trochou skepse, ani nevím proč. Ale přesně jak píše pmejst, od kapitoly Tokio už jsem četla jedním dechem a často se mi vybavil náš film Jedna ruka netleská... zajímalo by mě, jestli ho Pierre DBC někdy viděl :-) Každopádně teď vím, že už se těším na další knihy tohoto autora.

australská literatura

Peter Finlay

DBC Pierre (p)
australská, 1961

Kniha Zhasínáme v říši divů je: