Zhasínáme v říši divů

Zhasínáme v říši divů je třetí román DBC Pierra, známého bouřliváka britské prózy. Opět přichází s oslnivou burleskou plnou literárních reminiscencí i sžíravě vtipné kritiky dnešního obžerného světa. Gabriel Brockwell, mladý estét a poeta znavený životem, se vydá hledat svou říši divů, objede přitom svět. Série divokých večírků, jimiž prochází od Londýna přes Tokio či Galpágské ostrovy, vyvrcholí dekadentně opulentní oslavou v majestátních prostorách berlínského letiště Tepelhof. DBC Pierre v plné parádě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182319/zhasiname-v-risi-div-182319.jpg 3.937
Vydáno, Plus

Lights Out in Wonderland, 2010

Kniha Zhasínáme v říši divů

petrarka72
02.12.2020

Úžasně nevyrovnaná kniha; úchvatné pasáže střídají naprosto banální a nezáživné. Proč mám pocit, že všichni Pierrovi hrdinové, ať už se jmenují Vernon, Ludmila či Gabriel, jsou spíše ztělesněním životního pocitu než živoucí postavy? Ovšem výsledný dojem, že nic, vůbec nic nemá smysl, je působivý...

MirekMM
27.08.2020

Výjimečná kniha! Četl jsem v českém překladu, nemůžu tedy jazyk docenit sto procentně, ale kniha se stylem rozhodně vymyká, některé úseky působí skoro jako poezie.
Nenechte se odradit trochu rozporuplným začátkem knihy: bezcílné bloudění hlavní postavy městem i vlastními myšlenkami úplně nenaladí k dalšímu čtení, stejně tak jen těžko hlavní postavě věříte, že každou chvíli spáchá sebevraždu, když zbývají stovky stran příběhu.
V průběhu ale začne i obsah dohánět skvělou formu, a část odehrávající se v Berlíně (a především v až neuvěřitelném komplexu letiště Tempelhof) patří mezi to nejlepší, s čím jsem se setkal!
Jestli máte rádi knížky s myšlenkami, nad kterými budete přemýšlet ještě dlouho po dočtení, Zhasínáme v říši divů vás nezklame.

moneko
04.12.2019

Moje nejoblíbenější knížka.

alibaba72
07.07.2019

Já myslel, že to snad ani nedočtu, ale naštěstí je kniha od druhé půlky zajímavější, rychlejší... závěr mě dokonce překvapil až zarazil, ale určitě se k této knize vracet nikdy nebudu.

mgeisselreiter
27.12.2018

Začátek dost hrozný, takový zmatek, málem jsem knihu odložil. Naštěstí se později děj ustaluje na normálnějším stylu a díky neotřelému, poutavému jazyku drží čtenáře téměř připoutaného u knihy. Bohužel obsah je někdy dost drsný, pro mě až nechutný, není to moje oblíbená káva. Závěr je pak sice rychle gradující, ale vlastně nedokončený, a to ani v otevřeném smyslu, aby si čtenář domyslel. Je to rozporuplná kniha, která může někoho unést naprosto, někoho částečně a někomu nesedne vůbec. Jsem v té druhé skupině a tak to je za 65%, 27. 12. 2018.

Adriana.82
28.11.2018

Dobrej nápad,ale nic pro mě.....

terry4776
12.10.2018

Kniha vzata v obchodě ze zvědavosti s otázkou: Jaké myšlenkové pochody donutí člověka (který je vlastně ještě dítětem, když se to tak vezme) ukončit život?
Kniha mě nezklamala v ničem. Četla jsem ji na jeden nádech, bavila jsem se poznámkami o kapitalismu, o Limbu (Arcilimbu a dalších formách), představovala jsem si svou poslední bakchanálii.
Prožívala jsem tu knihu jako bych to prožívala s nejlepším přítelem. Rozhodně doporučuji vyzkoušet nějaké recepty! :D

Pavlina.13
11.07.2018

Říše divů? Rozhodně ano. Kniha mě dokázala překvapit, rozesmát, znechutit i nadchnout. Nejednou mi dala důvod k zastavení se ve čtení a úvahám nad autorovými myšlenkami - což považuji za přednost skvělé knihy. Jediný důvod, proč jí nehodnotím pěti hvězdami, je závěr knihy, který se mi zdá až moc uspěchaný a mnoho věcí zůstává otevřených pro čtenářovu vlastní fantazii.

australská literatura

DBC Pierre (p)
australská, 1961

Kniha Zhasínáme v říši divů je v

Právě čtených1x