Nezvedené děti

Nezvedené děti https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70534/bmid_nezvedene-deti-Hlz-70534.jpg 4 14 5

Boussardelovi série

Román, který je volným pokračováním Boussardelů, rozvíjí na pozadí obrazu pařížských finančníků a burziánů třicátých let příběh Boussardelovy dcery, která se rozhodne jít vlastní cestou. Její pobyt v Americe, složitý milostný vztah a nakonec překvapující sňatek ji povyšují na velkou hrdinku. Kniha byla poctěna Goncourtovou cenou.... celý text

Literatura světová , Romány

Přečteno několikrát, hezké.

Znedla
Znedla
09.11.2020 4 z 5

Anežka Boussardelová se vrací ze studií v Americe, kde prožila i krátký románek s Normanem zpět do Paříže ke své rodině. Rodina Boussardelů je bohatá a na svůj majetek náležitě pyšná. Tvrdou rukou zde vládne teta Ema, která velmi ctí rodinné tradice a nesnese, když se jí někdo vzepře. Anežka se velmi těžko vyrovnává s návratem a s rodinným životem v domě na Van Dyckově třídě. Takže díky za bratrance Xaviera, který se vrací z léčení a ač jsou za čas odloučeni v pravou chvíli jí podá pomocnou ruku. Jenže co je to platné, rodina je nemilosrdná a musí přijít pád....

Naprosto strhující příběh. Dočetla jsem jedním dechem. Asi před rokem jsem četla Čas na lásku, což je pokračování tohoto příběhu, ten už mi ale nepřišel tak strhující. Snad někdy na mě v knihobudce vykoukne i první díl z této trilogie.

Přečteno jako Výzva 2020: Kniha, která má na obálce květinu

EvaEma
EvaEma
25.05.2014 5 z 5

Krásný román, čte se jedním dechem. Jen mě překvapilo, že je autorem muž, spíš je to takové dívčí/ženské čtení :-)

maryzka
maryzka
25.06.2013 3 z 5

V každé rodině se najde černá ovce, rebel, který jde navzdory rodině svoji cestou. Nejprve prosadí Ameriku, kde se seznamí s mužem a stane se jeho milenkou, poté ho opustí a po návratu do Paříže zjistí, že je těhotná. Provdá se za svého příbuzného, který se ji snaží zaopatřit domovem, ale má těžkou nehodu.Po jeho smrti je šikanovana svým příbuzenstvem pro udajné byt pravdivé - dítě musí mít jiného otce. Tuto knihu bych přirovnala částečně k psychologii i změnám světa, ve kterém se muži snažili přizpusobit, ale ženský klan ustrnul někdy v obdobé císařství

jprst
jprst
01.04.2012 4 z 5

Druhá část volného čtyřdílného cyklu o radu bankéřské rodiny Boussardelových. Za tuto část obdržel autor cenu Prix Goncourt. A zajímavá je i skutečnost, že tuto část napsal nejdřív (v roce 1939) a pak teprve následovala část první ( v roce 1944).

19. století francouzská literatura Paříž ságy

Philippe Hériat