Boussardelovi

Boussardelovi https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76236/bmid_boussardelovi-V6P-76236.jpg 4 9 4

Boussardelovi série

Philippe Hériat (nar. 1898). Od r. 1931, kdy vyšel jeho první román Nevinný, věnuje své umělecké síly kritickým obrazům francouzské společnosti. Kniha je součástí volného cyklu, v němž Hériat zachycuje ducha a zvyky světa bankéřů a vyšší měšťácké společnosti. Román o vzestupu a úpadku rodiny Boussardelů přivádí na scénu tři generace pařížských burziánů od Napoleonova půdu až na práh první světové války. První z nich, Florent, ještě sní o založení peněžnické dynastie a postaví tomuto svému snu základy v podobě honosné rodinné hrobky. Syn Ferdinand už staví dům, obehnaný zlatou mříží. Za tou živoří generace manželek, jejichž povinností je stát se figurínami pro ozdobu, či spíše karyatidami, podpírajícími honosnou rodovou stavbu, hlavně však zakrývat širokými krinolínami ostudné skvrny na rodinném jménu. Kniha je součástí volného cyklu: BOUSSARDELOVI, NEZVEDENÉ DĚTI, ZLATÉ MŘÍŽE, ČAS NA LÁSKU.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Svoboda

Famille Boussardel , 1944

Atuin
22.01.2022 5 z 5

Výborný, jsem ráda že jsem si z antikvariátu objednala rovnou všechny díly této ságy. Pecka.
Budenbrookovi mixnutí Zolou, ačkoliv.v Budenbrookových sledujeme úpadek rodiny, tady bohatnutí. Od pádu Napoleona po dvacáté století, úsek narození dvojčat úplně na dřeň.5/5

mcabr
01.12.2021 5 z 5

Mám tuhle knihu ráda, líbí se mi děj i prostředí kde se odehrává. Přečetla jsem několikrát celou sérii.

maryzka
14.06.2013 3 z 5

Zajímavá kniha, která jse srovnatelná s knihou ,,Buddenbreckovou" od Thomase Manna. Na rozdíl od Thomase Mannazachycuje rodinu, která získala bohatství přes peníze a částečnou politiku. Mužské postavy zachycují svět jak se měnil od dob Napoleona až do I.světové války, kde se ženy museli také přizpusobit světu.

valentýna
13.01.2013

Velmi čtivý historický román nás nejen seznámí s tehdejší dobou, ale i s intrikami měšťanů a s jejich střeženými rodinnými tajemstvími, které se často týkaly poměrů měšťanů se služkami a nevěstkami.

19. století francouzská literatura Paříž ságy

Philippe Hériat