Enefersis Enefersis komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Skvělá kniha se zajímavým a originálním dějem. Jen škoda té české obálky, spoustu případných čtenářů by mohla odradit. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Luka (a ne, není to jen proto, že v připravovaném filmu ho bude hrát Aidan Turner :D). Clary mi přišla malinko natvrdlá, hlavně v té věci se Simonem, ale jinak byla fajn, ve spoustě věcí jsem se s ní ztotožnila –hlavně s tím nadzvednutím jednoho obočí. Taky jsem to vždycky chtěla umět :( :D Jace mě v první půlce knihy štval, potom jsem si ho docela oblíbila, ale ke konci mé sympatie opět ochladly, takže nevím. Každopádně jsem zvědavá na další díly :)

EDIT 31.8.: aspoň k něčemu je film dobrý- konečně knize dali hezkou obálku ;)

02.02.2013 4 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Zajímavá kniha. Styl psaní je, pravda, docela neobvyklý, ale nakonec jsem si zvykla. Je to zase něco jiného. Příběh se odvíjí před očima obraz za obrazem jako film, nehrozí, že byste se byť jen na chvilku nudili. Přesto si myslím, že tak skvělé téma by se dalo zpracovat lépe. Ze zvědavosti jsem přečetla i druhý díl a ten je dle mého názoru o dost lepší :)

02.02.2013 2 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Nestavěj své lásce vězení
milovat znamená křídla si dát
pokud vy dva jste si souzeni
svobodná vrátí se tisíckrát.

Nádherný závěr jedné z nejúžasnějších sérií :)

02.02.2013 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Miluju celou tuhle sérii! Je napínavá, vtipná, akční, místy i dojemná a romantická (ale zase ne nějak přeslazená)-zkrátka všechno, co mají správné knihy mít. Suze je hrdinka jak má být, ty její hlášky mě vždycky dostanou :D A strašně moc bych chtěla potkat ducha, který by byl jako Jesse ♥ :D
První díl rozhodně zaujme, další chytí a nepustí.

02.02.2013 5 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Nádherná kniha, moje nejoblíbenější od Jacqueline. Jedna ze čtyř (počítám to, takže bacha), kterým se podařilo mě rozbrečet.

02.02.2013

Stmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Stmívání: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Nejsem velký příznivce zfilmovaného Stmívání (i když na Jaspera, Carlislea a Emmetta se moc hezky kouká, to jo:P), ale kdo ano, tohoto průvodce by si neměl nechat ujít.

02.02.2013 3 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Proroctví mě velmi zaujalo svým námětem, který je skvělý a především originální. Nejdřív jsem si nemohla zvyknout na autorčin zvláštní styl psaní, ale ke konci jsem se od knihy nemohla odtrhnout. :)

02.02.2013 4 z 5

Šepoty ze záhrobí Šepoty ze záhrobí Charlaine Harris

Vcelku čtivá kniha se zajímavým námětem- přeci jen, jediné, co se tady vymyká běžnému uvažování, je zásah bleskem, po kterém Harper získá nadpřirozené schopnosti. Řekněme, že to není nemožné..:) Kniha nebyla špatná, ale moc mě neoslovila. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

31.01.2013 2 z 5

Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Stephenie Meyerová: autorka ságy Stmívání Ryan Burton

Podle mě naprosto zbytečné, přečetla jsem to na stojáka v knihkupectví a jsem ráda, že to nebyly zbytečně investované peníze. O autorce jsem se nedozvěděla nic nového a o tom, jak sága vznikala, se toho mnohem víc dá dočíst třeba v Oficiálním průvodci.

30.01.2013 2 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Nádherně zpracováno... přesně tak nějak jsem si to přestavovala, než přišli s filmem (k tomu se radši ani nebudu vyjadřovat).

30.01.2013 4 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Zář je pěkný příběh, kdo má rád romantické slaďárny, jistě si zde přijde na své. Kniha se četla dobře, ale osobně jsem ji moc neprožívala, spíš taková oddechovka. Beth je ze začátku roztomile naivní, ale jelikož je to anděl, který se právě ocitl na naší zavšivené zemi, tak nějak se to od ní očekává. Zato Xavier mi připadal na to, že je člověk, až moc dokonalý- nebo ho tak viděla jen Beth? Nevím, každopádně nepatří mezi postavy, které bych si extrémně oblíbila. Zato Gabriel... Gabriel, no, to je jiná liga :D Už jen kvůli němu si přečtu další díly.
btw. Všechny andělí série mají naprosto dokonalé obálky... :) Viz.tato, Zavržený nebo Andělé.

30.01.2013 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Skvěle napsaná a napínavá kniha. Veliké plus vidím v sympatické hlavní hrdince- Nora není není žádná naivní husa a má charakter, což z ní činí ideální vypravěčku celého příběhu. Jsem zvědavá na další díly :) A ještě jednu věc na knize musím vyzdvihnout- obálku. Tahle série má jedny z nejhezčích.

30.01.2013 5 z 5

Vilana Vilana Barbora Čechová

Pro spoustu mladých píšících autorů je vydání vlastní knihy jen krásný a nedosažitelný sen (obzvlášť tady, v ČR). Barbora Čechová je jedna z těch šťastlivců, pro které to neplatí . K její knižní prvotině Vilana jsem se dostala díky tomu, že měla na naší škole besedu a ona i knížka mě zaujala natolik, že jsem se později šla podívat i na křest. Opravdu parádní zážitek, na takové akce budu muset chodit častěji.:) Autorka je strašně sympatická a o to víc mě věnování do knihy a prohození pár slov s ní potěšilo:)
Knihu začala psát někdy kolem patnácti let. Teď je Báře devatenáct a za dva roky by měl světlo světa spatřit i druhý díl Vilany.
Řekla bych, že kniha je určená spíše pro nižší věkové kategorie, ale mně se i tak líbila. Fantasy pohádka, kde je hlavní zápletkou boj dobra se zlem, ale samozřejmě se toho semele i víc. Ze začátku mi vadila česká jména, ale pak jsem si zvykla a ani mi to nepřišlo. Příjemná četba na dlouhé zimní večery, kdy se zahrabete do postele s dekou, knížkou a hrnkem horké čokolády…:) Pokud se chcete o autorce a knize dozvědět něco víc, zde jsou webové stránky: http://vilana.wz.cz/

29.01.2013 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Kdyby to byla první kniha s podobnou tématikou, kterou jsem přečetla, možná bych hodnotila jinak. Takhle mi ale Akademie Evernight připadala jako mix Stmívání a Školy noci ve světě Harryho Pottera. Postavy byly nemastné, neslané, příběh taky nepřináší nic nového. Jako oddechovka docela ujde, ale nějak nemám chuť číst další díly.

29.01.2013 2 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Po všech těch negativních recenzích jsem čekala kdovíjakou hrůzu, ale nakonec jsem byla poměrně příjemně překvapená. Knihu bych nehodnotila jako dobrou nebo špatnou, spíš jako... zvláštní. Téma upírů je sice ohrané, ale tady se jako ve většině případů nejedná o lovestory, ale snaží se upíry zobrazit v nepříliš idylickém světle. Navíc mě zaujaly citáty filozofů a zajímavé úryvky z jiných knih, kterých je tam požehnaně. Musela jsem mít po ruce tužku a papír, abych si mohla zapsat čísla příslušných stran a později se k nim vrátit. Jen jsem moc nepochopila konec- ale všechny nesrovnalosti se dají logicky vysvětlit tím, že hlavní hrdinka to nemá v hlavě úplně v pořádku. :D
Můří deníky bych tedy předem určitě neodsuzovala, za zkoušku nic nedáte.

29.01.2013 3 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Kniha se mi líbila, ale… občas to prostě nebylo ono. První polovinu knihy jsem měla úplný guláš v postavách (hlavně těch mužských), pořádně mě to začalo bavit až ke konci. Richelle Mead je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, Sukuba ale nepatří k těm knihám, kdy by mě hned po dočtení chytil amok a já začala shánět další díly, nicméně jestli budu mít příležitost, určitě si je přečtu.

29.01.2013 4 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Skvělé povídky! Nejdrsnější byl asi Medvídek, ale všechny mají tu správnou hororovou atmosféru :)

29.01.2013 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Nejvíc se mi líbily básně Havran a Annabel-Lee, ale všechny mají něco do sebe :)

28.01.2013 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

První dva díly byly dobré, ale s těmi dalšími to šlo od desíti k pěti. Kdyby to autorky utly tak u pátého dílu a vyměnily hlavní hrdinku, hned by to bylo o něčem jiném.

28.01.2013 4 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Jsou knihy, u kterých hned po několika stránkách poznáte, že přesně tohle je to pravé. Po přečtení prvních dvou kapitol, které můžete najít jako ukázku na stránkách nakladatelství, mi bylo ihned jasné, že Na půl cesty hrobu prostě musím mít.
A odhadla jsem to správně. Naprosto úžasná kniha, nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl! :) Hlavní hrdinka je skvělá a Bones figuruje na vyšších příčkách žebříčku mých literárních platonických lásek:). Někdo může tuhle sérii zavrhnout už kvůli neoriginálnímu tématu-upírům, ale věřte, že styl psaní a postavy to plně vynahradí.

28.01.2013 5 z 5