EmiClare EmiClare komentáře u knih

Vyřídit si účty Vyřídit si účty Woody Allen (p)

Mám ráda filmy i stand up výstupy Woodyho Allena, a tak jsem zkusila jeho povídky. Jsou, jak se dalo čekat, velmi nápadité, ALE velmi špatně napsané.

15.06.2017 2 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Čekala jsem, že se to nebude dát číst, a jsem mile překvapena. Jen kdyby to nebylo tak dlouhé.

01.05.2017 3 z 5

Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých Ohlas písní ruských / Ohlas písní českých František Ladislav Čelakovský

Ohlas písní ruských má svou atmosféru, proto mu promíjím i jednoduchost formy – 4*. Ohlas písní českých je pro mě sbírka neumělých, rádoby lidových popěvků – 2*.

13.03.2017 3 z 5

Meteorit s rodokmenem Meteorit s rodokmenem Martin Jun

Z téhle knížky jsem trochu zmatená, chvílemi jsem u ní usínala, chvílemi se nedokázala odtrhnout. Ke navodila úžasnou atmosféru, ale ztratila ji pár posledními odstavci, které vlastně ani nejsou tak zásadní. Nevím.

05.09.2020 3 z 5

Hranice lesa Hranice lesa Vratislav Kadlec

Příliš různorodé na to, abych z knihy mohla mít ucelený dojem...

26.07.2020 4 z 5

Medvědí román Medvědí román Jiří Kratochvil

Někdy jsem si myslela, že u té knihy zešílím, ale dočítala jsem ji s láskou.

03.05.2020 5 z 5

Byla jednou jedna žena, která chtěla zabít sousedovo dítě Byla jednou jedna žena, která chtěla zabít sousedovo dítě Ljudmila Stefanovna Petruševskaja

Chvíli jsem si zvykala na autorčin styl, ale pak už jsem byla jenom okouzlená.

16.01.2020 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

V půlce jsem si říkala, jestli knihu vůbec dočítat. Ale závěr mě mile překvapil :)

15.12.2019 4 z 5

Pět ročních období Pět ročních období Jiří Klečka

Milá kniha, u které jsem v půlce měla pocit, že se mi konec těžce nebude líbit, ale byla jsem příjemně překvapená.

12.12.2019 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Velmi dobře napsaná kniha odpovídající stylem i obsahem cílové kategorii čtenářů.

13.02.2019 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Velice čtivé, dobře propracované postavy, ale trochu předvídatelné. Ale na tento žánr skvělá kniha.

05.02.2019 4 z 5

Dole a nahoře Dole a nahoře Blanka Kostřicová

Kniha je příliš rozevlátá formou i obsahem, než abych ji mohla ohodnotit výš.

27.01.2019 2 z 5

Fanfarlo Fanfarlo Charles Baudelaire

Poslední hvězdička je za dokonalou ironii, jinak to nic světoborného není.

08.01.2019 3 z 5

Mount Kodaň Mount Kodaň Kaspar Colling Nielsen

Tato kniha má všechno to, co jsem marně hledala v povídkách Woodyho Allena – dobrý bizarní humor.

30.12.2018 4 z 5

Nejhodnější děvče z Groenendaelu Nejhodnější děvče z Groenendaelu Rudolf Medek

Krátká poválečná psychogická povídka.

13.12.2018 4 z 5

Lom Lom Vasil Bykav

Začetla jsem se a kniha mě do sebe neuvěřitelně vtáhla, přestože končila velice předvídatelně.

10.12.2018 4 z 5

Jalovčí stráně Jalovčí stráně František Křelina

Přestože jsou povídky tematicky pěkné, přijdou mi trochu těžkopádně napsané.

20.11.2018 3 z 5

Muž ve tmě Muž ve tmě Paul Auster

Mezi čtivem, u kterého člověk po dočtení dalekosáhle přemýšlí nad pozitivy a negativy, se najednou objevila knížka, která mě tak neuvěřitelně vtáhla, že o ní ani objektivně nemůžu přemýšlet. Prostě má něco navíc.

11.11.2018 5 z 5

Lítice Lítice Richard Weiner

Sice nejsem úplně fanoušek literatury o válce, v této knize je ale líčena velmi osobitým způsobem. Skvělá kniha.

05.11.2018 4 z 5

Černý chlapec: Zápis dětství a mládí Černý chlapec: Zápis dětství a mládí Richard Wright

Jako literatura faktu zajímavé. Jako beletrie nic moc.

16.10.2018 3 z 5