Ella161 Ella161 komentáře u knih

Hrdina Hrdina Samantha Young

Přečetla jsem jen něco málo přes 100 stran a knihu jsem odložila. Nemám ráda, když nechávám knihy nedočtené, ale tady nemohu jinak. Alexa mi vůbec nesedla. Chovala se jako hloupá naivka, která se hned do někoho zamiluje. Caine byl typický chlap. Toho jsem si docela oblíbila a kdyby kniha byla z jeho pohledu, tak bych jí určitě dočetla a dostala by větší hodnocení. Za mě nedoporučuji, ale chápu, že se někomu líbí. Třeba jí dám šanci za pár měsíců, ale zatím jí odkládám.

05.05.2020

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Tahle kniha je.. ani nevím, jak jí popsat. Můžu se o to ale pokusit. Opravdu mě zasáhla a donutila mě přemýšlet nad životem, druhou šancí a hlavně odpuštění. Odpuštění... není to jen slovo, kterým chcete někoho uchlácholit, že jste v pohodě a že vás jeho zrada nebolí. Hodně lidí podle mě odpouští automaticky, aby jsme se s danou osobou (kterou určitě milujeme) usmířili. Jenže je to mnohem víc než slovo a pokud té osobě opravdu neodpustíme, nikde se neposuneme dále. Stále na tu věc, co se stala budeme myslet a tím, se v životě zastavíme na mrtvém bodě. V knize máme nádhernou ukázku odpuštění. Když odpustíme, opravdu odpustíme, bude nám lépe. Dám příklad. Váš dlouholetý přítel jde na skleničku s kamarády. Jenže nezůstane jen u jedné skleničky a přežene to. Pak se vyspí s nějakou slečnou, která to na něho zkoušela, aniž by si uvědomil, co tím způsobí. Druhý den je mu mizerně a je mu jasné, že se v jeho vztahu s přítelkyní všechno změní, nejhůř dostane kopačky. Přizná se jí a jelikož opakuje, že nevěděl co dělá a že to pro něj nic neznamenalo a miluje jen jí, ne někoho jiného. Myslí to upřímně a přítelkyně mu “odpustí”. Každopádně už ztratí tu důvěru a pak ho stále bude podezírat, jestli to neudělá zase. V hlavě jí stále dokola bude přemítat, jestli je to její vina. Jestli neudělala něco špatně. To není odpuštění. Kdyby bylo, nic by nás netrápilo a posunuli jsme se dál. Přítelkyně ho opustí, protože to není vztah a pak, potom co si všechno promyslí, mu doopravdy odpustí. Jenže se k němu už nevrátí ale zůstanou spolu třeba v kontaktu a najde si někoho, kdo jí bude milovat stejně tak, jako ona jeho. To je odpuštění. Dobře, to jsem zase moc uvažovala. Nicméně kniha je velmi pěkná a nemám tušení, proč nemá větší hodnocení, jelikož si ho zaslouží! Je to ten typ knihy, která vám uvízne v hlavě i srdci. Moc doporučuji a postavy si zamilujete, to se nebojte!

04.05.2020 5 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Dobře. Právě jsem dočetla knihu a moje emoce jsou tak trochu rozvířené. Ta nejdůležitější věc- už teď mi všechny postavy strašně chybí. Obě knihy jsem si moc užila a je mi líto, že už to končí. Jsem ráda, že Jake se stal lepší verzí sama sebe. Je vidět, jak moc Tru miluju a bože, všechny ty emoce, když měla Tru nehodu? Nikoho nepřekvapí, že jsem plakala. Jinak to totiž ani nešlo. Jsem ráda, že všechno dopadlo skvěle. To hlavní jsem psala už u první knihy, takže se tady nechci moc opakovat. Jen bych ráda podotkla, že Tru je opravdu moc žárlivá (stejně tak i Jake), ale můžu se jí divit? Já bych nejspíš nezvládla žít se slavným chlapem. Ty fanynky by mě opravdu štvaly. Hlavně když ví, že je zadaný a stále to zkouší? Co je tohle za ženský? Taky mám svého idola, platonickou lásku, z dětství. Snad jako každý. Naštvalo mě, že je zadaný, ale přála a stále mu ten vztah přeji. Nikdy by mě nenapadlo, že bych někomu měla přebrat zadaného kluka. Tyhle holky jsou opravdu hloupé. Všichni víme, že když se chlap opije, stačí málo a jeho život je druhý den zničený. Chlapi skoro pořád myslí na sex a když k tomu přidáte alkohol... Ovšem že jsou ale někteří chlapi hnusní a svoje přítelkyně podvádějí. To tady ale nebudu řešit, jelikož je to dlouhé téma, který nemá žádné řešení.Každopádně se s tímhle příběhem loučím a jsem si jistá, že se k němu ještě vrátím. Doporučuji!

03.05.2020 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Kniha se mi velmi líbila. Jak už jsem se jednou zmínila, tohle téma miluju. Miluju, když turné prožívám s hl. hrdiny. Opravdu si připadám, jako bych to zažila také. Nicméně knihu jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavní postavy jsem si hned zamilovala. No řekněte, kdo by si Jakea nezamiloval? Jejich příběh mě strašně fascinuje. Jasně, je to klišé, když se nejlepší kamarádi z dětství do sebe zamilují, ale já to zbožňuju. Přiznávám, že smrt Jonnyho, mě strašně mrzelo a taky jsem si trochu poplakala. Vrátím se ale k Jakeovi. Myslím, že se nemůžeme divit jeho chování, když si toho v dětství prožil tolik. Každopádně mě ale mrzelo ( i naštvalo), že jedná strašně impulzivně. Strašně mi vadilo, že nedokázal pochopit Tru a její záležitost s Willem. Ona ho podváděla a pak mu chtěla ušetřit trochu té bolesti, jenže Jake to vůbec nedokázal pochopit a choval se jako žárlivý kretén. Bylo hnusný, že po tom, co vojel Tru na záchodcích, začal cucat s jinou a olizoval jí hrdlo. To bylo fakt podlý a hnusný. To by jako řešil pokaždé, když se nepohodnou, jinou ženskou? To bych asi úplně nezvládala. Živě jsem si představila, jak bych byla zničená na Truině místě. Však jsem taky brečela, takže... Ale abych Jakea jen nekritizovala, vytknu mu, co se mi na něm líbí v ohledu povahy. Určitě ta jeho majetnickost. To mi přišlo sexy a krásný. Bože, miluju chlapy, kteří jsou majetnický (ale ne zas až tak moc). Také musím zmínit, že je doopravdy romantik a bylo vidět, jak moc Tru miluju. Tru... je to sympatická, hodná a trochu nerozhodná holka. Také jste úplně vycítili, že pro ní je jen Jake a byla hodně trpělivá a určitě hodně vydržela. Například jeho nálady a hnusné řeči, když zase spadl do drog. Každopádně její váhání ohledně vztahu s Jakem docela chápu. Je jasné, že jakmile s ním začne žít, tak ztratí svoje soukromí. Plus tu máme to, že Jake bude mít všude fanynky a to není zrovna příjemné. Nicméně, jsem ráda, že to dobře dopadlo a jsem na Jakea pyšná, že by kvůli své lásce obětoval svou kariéru. To bylo fakt rozkošný. Určitě knihu doporučuji a moc se těším na druhý díl!

02.05.2020 5 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Knihy od Katy Evans mám moc ráda. Její styl psaní, je něco originálního a přitahuje mě jako magnet. Líbí se mi, jak ten chlap vždycky pozná, že ona je TA pravá. Jak to všude prohlašují a jsou si tím jistí. To jsem ale zase odbočila. Každopádně knihy s tímhle tématem mě baví. Jako velká fanynka jakékoliv hudby, si ráda počtu, jaké to je být na turné. Jaké to je v zákulisí anebo setkání s fanoušky. Tahle k kniha, v tomhle žánru, patří mezi mé oblíbené. Plusové body jsou za to, že v knize jsou pohledy obou hlavních postav. Miluju, když je to psáno z pohledu chlapa. Vždycky si všimnete, jak jsou naše pohlaví hrozně rozdílní, co se povahy či citů týče. Hlavní postavy si zamilujete a Pandora je taková moje spřízněná duše. V několika situacích jsem se u ní poznávala, dokonce i tím gotickým vzhledem. U příběhu se zasmějete a hlavně vás zahřeje u srdíčka. Doporučuji. Na klidný víkend je kniha ideální.

02.05.2020 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Tahle kniha se mi strašně moc líbila. Bylo to něco jiného, než na co jsem zvyklá. Colea jsem si zamilovala hned. Kdo by to byl řekl, že hezký a potetovaný chlap nebude děvkař? To se mi na téhle knize líbilo asi nejvíce. Vždycky je ten chlap pěkný a děvkař, pak potká lásku svého života a změní se. Nicméně v téhle knize je Cole romantik a upřímně? Která ženská by takového chlapa nechtěla? Líbilo se mi, jak byl trpělivý a věřil, že mu Shannon bude důvěřovat. Byl trpělivý, laskavý a hodný. Líbilo se mi, jak příběh krásně ukazuje jeho milující rodinu. Taky by jsme si z příběhu měli vzít ponaučení, že nemáme lidi soudit podle vzhledu.Prostě a jednoduše tuhle knihu moc doporučuji! Je skvělá!

29.04.2020 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Četla jsem jen prvních 100 stránek a až moc mi to připomíná 50 odstínů. Vlastně povahy hlavních hrdinů jsou stejně jako Christiana a Anastázie. Johnathan rozdává rozkazy, nemá rád odmítnutí anebo neuposlechnutí. Stejně jako Chris. Grace je zase vzdorovitá a hned se zamiluje. Přijde mi, že po tak krátké době se nemůže ani zamilovat. Však ho skoro znala jen z fotek a z klepů. Knihu dál číst nebudu, navzdory tomu, že 50 odstínů miluju. Tohle se už jen opakuje a všichni víme, jak to skončí. Za mě docela zklamání.

12.04.2020

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Po pravdě řečeno mě ta kniha velmi zaujala. Byla zajímavá, jiná... Začátek byl hodně smutný u kterého moje oči nezůstaly suché. Vlastně skoro celý příběh jsem tak trochu proplakala, ale líbil se mi. Určitě ho moc doporučuji.

12.04.2020 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Knihy, všechny 4, se mi velmi líbily. Nečetla jsem je jen jednou a patří mezi mé nejoblíbenější! Určitě doporučuji!

21.12.2019 5 z 5