Elion Elion komentáře u knih

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Skvela kniha, skvele pocteni. Vyprava, boje, trosicku lasky, smutek po domove. A parra stariku trmacejici se zachranit dceru jednoho z nich. Skvela kniha.

05.02.2020 5 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Prostě Mauglí. Příběh jak má bejt =)

25.08.2019 5 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Silný příběh o tom, jak je život jiný a ani si to neuvědomujeme.

24.08.2019 4 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Tohle byla trochu temnější a melancholická manga. Nejprve jsem si myslela že mě vůbec nenadchne, ale nakonec se stal pravý opak.
Poté, co si zvyknete na temné kresby, zjistíte, že se před vámi začíná odvíjet velmi krásný příběh. Malá holčička Šiva a její učitel ze „země Venku“. Jejich vztah je krásný i přesto, že se jeden druhého nemohou dotknout, aby ji nezasáhlo prokletí těch z Venku. Proč ale je v zemi Venku a ne s ostatníma neprokletýma? Proč se ji ti ze země Uvnitř pokusili zabít? A jaké tajemství před ní její učitel skrývá?
Jako každý první díl je i tento úvodním dílem k celé sérii a já se do ní rozhodně v blízké době hodlám pustit. Těším se na to, co si pro nás tady autor připravil v dalších dílech. Jako každá manga, i tahle je záležitostí na pár chvil jeden díl. Ale určitě to nic nemění na tom, jak krásný příběh nám autor předkládá a já moc doufám, že bude i nadále takhle krásný.

22.04.2024 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Kniha která na mě čekala v knihovně tak dlouho. Kdybych věděla jaký příběh se v ní skrývá, určitě by už byla dávno přečtená.
Na svět se tu díváme pohledem dívky Molly, která se díky jedné zámožné ženě dostane ze sirotčince. Ale ona dáma má podmínku. Molly pro ni musí shánět mrtvoly. A tak začíná celý příběh knihy. Molly vyráží noc co noc do města aby sbírala zvláštní mrtvoly pro které ji pošlou. Ale to není všechno, na pozadí tohoto příběhu se nám rozvíjí ještě mnoho jiných. Pozorujeme tu postupné a velmi plaché rozvíjení lásky, dál tu společně s ní řešíme smrt její kamarádky která ji nedá spát, protože ví že nebyla jen tak, a která ji moc bolí. A nakonec ještě řešíme boje o hierarchii ve městě.
No, není toho málo na jednu knihu, ale tady to kupodivu všechno sedí a zapadá.
Jediné co, tak bych ji asi nenazvala thrillerem. Myslím že do toho má hodně daleko. Sice má jeho prvky ale za mě, tam nepatří.
Jestli jste knihu ještě nečetli, určitě si ji zařaďte na svůj seznam ke čtení. A nejlépe někam hodně vysoko. Protože tahle kniha za to skutečně stojí.

22.04.2024 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Tohle byla taková divně roztomilá jednohubka.
Komiks to byl moc hezký, jen vlastně netuším proč je kolem něj takový poprask. Myslím, že jsem četla komiksy, kde je cesta k lásce zpracovaná mnohem lépe a ani není tak hrozně chaotická.
Hlavní hrdina právě dostudoval a chce se stát redaktorem nebo korektorem, nebo čímkoliv okolo knih, ale všude ho odmítají a tak, když už neví kudy kam, a potřebuje peníze vleze do restaurace, kde přijímají i bez praxe.
No, sice přijímají, ale k tomu aby ho vzali musí podstoupit zkoušky ve vaření a o tom jestli projde rozhoduje prasátko. (ehm, neříkali bez praxe?…) A aby toho nebylo málo, tak jedním z kuchařů u kterých se učí je velmi pohledný Liam. Jak to skončí snad ani psát nemusím. No a ještě k tomu tu máme rodiče co nesouhlasí se synovou prací a rozkol mezi kamarády.
Určitě mě nechápejte tak, že bych chtěla komiks hanit. To určitě ne. Dostanete od něj přesně to co očekáváte. Romantiku která vás pohladí po duši a zanechá na tváři úsměv. Jen si myslím, že to není úplně ten nejlepší romantický komiks, který se mi dostal do rukou.

22.04.2024 4 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Tohle je tak krásně jemně a citlivě napsané dílko. Autorka nám tu předkládá povídky, které na sebe navazují, ale jinak, než bychom čekali. Každý z jednotlivých příběhů nám má předat nějakou jinou myšlenku. Každý je sám o sobě krásný a jedinečný a na samém konci se všechno spojí a zapadne do sebe jako poslední dílek v puzzle a zanechá to jen ten příjemný pocit.
Po dlouhé době se mi stalo, že jsem četla knihu u které jsem si mohla v klidu vychutnávat příběh, který nebyl moc složitý a přeplácaný. Děj byl klidný a i když se v každé povídce něco dělo, cítila jsem se na konci uvolněná a zrelaxovaná =)
Určitě všem doporučuji si knihu přečíst protože vím, že s ní nesáhnete vedle.

19.12.2023 4 z 5

Deníček Camille G: Dvoječka Deníček Camille G: Dvoječka Camille G

Druhý díl neztratil naladění prvního. Opět jsme dostali dávku jejího typického humoru v krátkých příbězích ze života.
U některých příběhů slzíte smíchy, u některých se jen tak šibalsky smějete sami pro sebe.
Možná že ne každý její humor pochopí a bude se mu kniha líbit tolik jako mě. Přeci jen, každý jsme jiný a každý z nás má rád trochu jiný druh humoru. Ale jako oddychovka na jedno, dvě odpoledne je určitě fajn.
Doma mám i další díly a rozhodně se na ně chystám. Tenhle styl humoru je pro mě nejlepší ke kafíčku a do dnů, kdy potřebuju trochu zvednout náladu.

09.12.2023 4 z 5

Zničený Zničený Kevin Hearne

Další a tentokrát sedmý díl ze světa Železného druida. A já jsem touto sérií pořád tak nadšená jako na záčátku.

Oproti předchozím knihám tu máme jednu změnu. V knize se střídá vyprávění všech tří hlavních postav. Attica, jeho učednice a jeho arcidruida.
Každý z nich do příběhu dodává něco svého. V tomto díle je zvláštností i to, že se všichni rozdělí a každý jde za svým úkolem. Už je neřeší spolu, tak jak tomu bylo do teď zvykem.
Na konci se ale všichni opět setkají a máme tu skvělé zakončení.
Na jednu stranu je moc pěkné že se autor nezaměřuje jen na Attica a snaží se dát prostor i dalším postavám, nadruhou mi tam ale moc chyběl nějaký vývoj v jeho vztahu s Granuaile. V tomto díle se autor zaměřil hlavně na ni a snažil se nám odkrýt něco z její minulosti.
Jsem za tento díl opět neskutečně ráda a moc se těším na poslední dva díly. Doufám že budou stejně skvělé jako tyhle a že jim nechá onu pomyslnou laťku pořád takhle vysoko jako je teď.

05.05.2022 5 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tohle je, podle mě, další z mnoha knih do kategorie Neurazí ale ani nenadchnou.
Protože jsem tuhle knihu četla skoro hned po jiné stejně zaměřené knize, měla jsem s čím srovnávat.
Kniha nám podle anotace slibuje zápletku mezi milovnicí knih co neumí randit a klukem, co jí pomáhá na seznamovací aplikaci nacházet chlapy na rande.
‍️‍
Upřímně jsem čekala trochu víc drama a ne to, že se dají dohromady tak rychle a nakonec řeší společně úplně jiný problém.
Celkově na mě kniha, i přesto, působila mile. Postavy byly napsané dobře ale mě osobně tam chyběla nějaká větší zápletka.
Jediné pořádné knihomolské drama pro mě bylo to, že holka která miluje knihy nade všechno na světě s ní hodí o zeď??!!
Tak to určite ne, člověk co miluje knihy s nima rozhodně o zeď nehází! To moje srdce plné knih skoro nerozdýchalo.
Takže, pokud to mám shrnout, hledáte-li knihu u které nechcete nijak přemýšlet a naopak chcete úplně vypnout a neřešit co se stane na další stránce, tady je. Tohle je nejlepší adept.

25.04.2022 4 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Krásné a odlehčené fantasy a to je přesně to, co jsem čekala. Za mě rozhodně krásně napsaná a čtivá kniha. Někdo tuto knihu srovnává s druidem ale nejsem si tím úplně jistá. Každý z nich má trochu jiné schopnosti. Zatímco druid čerpá svou moc ze země, Alex zase předpovídá budoucnost. Skutečně krásně napsaná kniha a moc se těším až otevřu pokračování.

12.10.2020 5 z 5

Čarojízda Čarojízda Ben Aaronovitch

Krásné, prostě Ben Aaronovitch =)

23.08.2019 5 z 5

Nahraný Nahraný Kevin Hearne

Moje srdcovka už tolik let. Prostě zbožňuju.

23.08.2019 5 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Silný příběh v podání malého kluka, který ač Němec, se z vlastní vůle dostal do Koncentračního tábora aby zjistil, proč mu tam byli odvezeni jeho spolužáci a kamarádi.
Kniha která mě velmi dojala a opravdu ji doporučuji si přečíst.

15.10.2018 5 z 5

Snubní prsten za život Snubní prsten za život Rebecca P. George

Když se mi do ruky dostala tahle kniha, vůbec jsem netušila, co od ní očekávat. Nakonec jsem dostala velmi zajímavý příběh.
Autor Petr Jašek nám zde vypráví o svém uvěznění v Súdánu a o tom jak se mu s pomocí jeho víry v Ježíše podařilo toto mučivé období přežít. Popisuje veškeré zlo a mučení co se děje za dveřmi věznice a hlavně zlo a vykořisťování, které se dělo lidem hlásícím se ke křesťanské víře v Súdánu, ještě v roce 2015.
Kniha je psaná velmi dobře. Jakmile k ní zasednete, už se nechcete zvednout, dokud ji nedočtete a prožíváte s autorem veškeré jeho strasti i radosti.
Jediná moje výtka na knihu, jsou pasáže odvolávající se na Bibli. Pro mě, jako nevěřícího člověka, jich tam bylo až moc, ale zase vím, že k samotné knize a autorově víře tyto texty patří. Takže já jsem je jen přelétla pohledem, ale věřící jistě najdou důvod, proč právě na tom místě daná pasáž je.

22.04.2024 4 z 5

Kulma drát Kulma drát Skottie Young

Druhý díl mě zaujal stejně jako ten první. Baví mě jak umí zacházet se sekyrou. Taky mě moc bavilo, jak to ze začátku vypadalo na to, že nikdy nebude mít možnost se domu vrátit a nakonec ta jiskřička naděje přeci jen znovu vzplála.

28.11.2021 4 z 5

Prokletý Prokletý Benedict Jacka

Když jsem přetetla první díl z této serie, věděla jsem že musím mít doma i tento. Je to velmi nadějná serie a v mé knihovně se řadí mezi ty nejlepší knihy. Moc se těším na další díl a na další příběhy o Alexovi a Luně.

03.01.2021 5 z 5

Jeskyně strachu Jeskyně strachu Emily Rodda (p)

tato kniha me zaujala kdyz jsem byla menší a velmi mě zajímá její koonec který jsem nikdy nedocetla, dokud jsem na ni nahodou nenarazila v knihovne. proto jsem po ni ted sahla. je to hezká kniha ale určitě pro mladší čtenáře.

25.05.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Další várka z pera úžasného českého autora. Už se moc těším až otevřu další knihu.

14.04.2020 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

naprosto úžasný příběh, psaný odlehčeným způsobem. jak se sen jedné dívky stane její skutečností a ona si může ten svůj sen prožít. krásné =)

10.10.2019 5 z 5