ela1972 ela1972 komentáře u knih

Sukničkářky Sukničkářky Lucie Šilhová

Zajímavé příběhy ze životů několika žen. I toto nám někdy život přinese. Zajímavá a velice čtivá kniha.

01.05.2024 5 z 5

Mužské řemeslo - primářka z chirurgie Mužské řemeslo - primářka z chirurgie Alain Thiéry

Moc pěkná oddechová kniha. Jen mi trošku vadilo, jak byla všemi muži milovaná. Jinak hezké čtení plné zvratů.

20.03.2024 4 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Moc dobře napsaná kniha. Přímo se dá vcítit do role redaktora. Ovšem dočetla
jsem zrovna včera, kdy došlo ke střelbě na Filozofické fakultě v Praze. O to je tato kniha silnější a vše kolem hrůznější.

22.12.2023 5 z 5

Machiavelistické etudy Machiavelistické etudy Jaroslav Matějka

Kniha určitě zajímavá, ale špatně se mi četla. Každopádně jsem začala politiku vidět trochu jinýma očima.

06.06.2023 3 z 5

Pán hor 6 Pán hor 6 Hana Marie Körnerová (p)

Opět moc hezká kniha

30.04.2023 5 z 5

Návrat do Tibetu Návrat do Tibetu Heinrich Harrer

Velice zajímavá kniha. Běžím si půjčit knihu Sedm let v Tibetu

23.07.2021 5 z 5

Kniha třesků a plesků Kniha třesků a plesků Edward Lear

Krásná knížečka. Na konci je popsán život a částečně i myšlení autora. Byl prostě jiný. Musím také zmínit překladatele, protože u těchto veršů vážně nechápu

29.11.2020 5 z 5

Životem na dědině aneb K smíchu i k pláči Životem na dědině aneb K smíchu i k pláči Rudolf Mík

Vzhledem k tomu, že tento písmák žil asi o tři domy dále od místa, kde jsem vyrůstala, musím hodnotit kladně. Vtipně vystižené příběhy z malé vesničky

28.11.2020 4 z 5

Krvavý vítr Krvavý vítr Jakob Melander

První třetinu knihy jsem byla zmatená. Nechápala jsem skoro nic. Potom se konečně začnou rýsovat dva případy a mezi tím v krátkých úsecích náhledy do minulosti. Trošku zmatené, nicméně napínavé. Na konci bych snesla trochu více nahlédnout na to, proč se to všechno takhle dělo. Zajímavé, ale něčemu jsem vůbec neporozuměla.

25.10.2020 3 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Kniha byla velice zajímavá a nechce se mi uvěřit, že ještě v roce 1989 byl přístup Japonců ke korejským lidem takový ,,zastaralý". Ve třetí části je kniha trošičku zrychlená a taková nezajímavě napsaná. Konec zase dobrý.

11.10.2020 3 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Do první poloviny knihy jsem se musela dost nutit, ale potom se to rozjelo a stálo to za to

28.09.2020 4 z 5

Poslední palác Poslední palác Norman Eisen (p)

Kniha je velice zajímavá, ale četla se velmi pomalu. Je dobré vidět náhled na historii naší republiky od někoho ,,zvenčí''. Ale určitě stojí za přečtení

09.06.2020 4 z 5

Nezlomená osudem Nezlomená osudem Danka Šárková

Taková dost překotná kniha. Ale ano, vůbec to nebylo špatné.

12.04.2020 3 z 5

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Je zajímavé si tuhle knihu přečíst a snažit se pochopit myšlení slaboduchého opuštěného člověka. Bylo to smutné a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

08.12.2019 4 z 5

Žena na tahu Žena na tahu Zuzana Hubeňáková

Knihu jsem si šetřila na dovolenou a nezklamala. Ideální letní čtení.

31.07.2019 5 z 5

Tajemný diamant Tajemný diamant Noah Gordon

Pro mě zatím nejslabší kniha autora.

13.05.2019 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Začátek mě moc nechytil, ale potom se to rozjelo. Moc dobrá kniha.

18.04.2019 4 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Pěkný oddychový příběh plný zážitků z Paříže

28.03.2019 4 z 5

Karibská láska Karibská láska Petra Nachtmanová

Kniha mě dost zklamala. Čekala jsem asi něco jako Bílou Masajku. Knihu o lásce dvou lidí z jiných světů. Spíše tam byl popisován život na Curacau, který byl popisován s humorem.
Na závěr bych chtěla dodat, že jsem se díky této knize dozvěděla více o exotice tohoto ostrova, jeho fauně i flóře a každodenních útrapách života tam.

27.02.2019 2 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Krásná kniha, plná snahy o udržení vysněného vztahu, který je v reálu jiný. Také se řeší nemoc a vztah s pubertální dcerou. Sice nechápu rozhodnutí hlavní hrdinky, ale i to bylo řešení. Za mě jedna z nej knih.

23.12.2018 5 z 5