E_Lan E_Lan komentáře u knih

Zlatý dům Zlatý dům Salman Rushdie

Bože to je krásná kniha! Napínavá, úchvatná, překvapivá, vtipná a plná zajímavých obratů. Navíc vše jakoby psáno pro film. Je to má druhá kniha od Salamana, málem jsem zlomil hůl po Dětech půlnoci, ale toto stojí za to. Jsem nadšen…

27.01.2023 5 z 5

Kulový blesk Kulový blesk Liou Cch'-sin

Byl jsem nadšen z autorovi trilogie a námět, se kterým jsem tuto knihu pořizoval mě neskutečně lákal. Bohužel celkově je to pro mě zklamání, byť kniha je kniha velmi čtivá a zábavná. Chybí jí lepší pointa a především pak v druhé části je technicky příliš překombinovaná. Takže celkově dobré, ale rozhodně ne výborné...

18.01.2023 3 z 5

Nejlepší povídky z cest Nejlepší povídky z cest Ephraim Kishon

Tak ne, na mě je toto hodně prvoplánovité, přehnané a na dnešek už nezábavné. A to může knihu číst třeba i pan Preiss. Prostě slabé, jen párkrát se člověk usměje.

13.01.2023 1 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Povedená detektivka se zajímavou jednoduchou zápletkou, která se slušně rychle zamotává a následně rozmotává. Napětí navíc ke konci roste a tak čtení pěkně rychle utíká.

08.01.2023 4 z 5

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Ač jsem do této knihy šel s dětmi s vyloženou nedůvěrou, jsem nevěřící, tak musím přiznat, že mě neskutečně bavila a příběhy kolem betlému a jeho postav je zručně a zábavně napsán. A navíc mě zase o kousek dovzdělal. Díky!

30.12.2022 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Určitě zajímavý nápad a vůbec celý příběh. Po velmi slibném startu jaksi zajímavost knihy vyprchá až se postupně člověk prokousává k závěru, který není překvapivý a ani moc ne zábavný. Takže celkově nic moc.

27.12.2022 3 z 5

Velcí Češi 1918 Velcí Češi 1918 Josef Landergott

Rád čtu knihy, které mi dají nové informace a náhled na souvislosti. Ač kniha není kdoví jak napsaná, tak je v ní velké množství postav, které člověk v historii okrajově vnímá, ale nic o nich neví. Po přečtení této knihy mám pocit, že přeci jen něco málo o dalších osobnostech první republiky teď vím.

22.12.2022 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Má druhá kniha Terryho a o poznání menší radost ze čtení. Nezáživný příběh, sem tam zajímavé moudro, ale celkově táhlá nuda. Takže nic moc.

22.12.2022 3 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Pro mě taková divná knížka. Nedokázal jsem si hlavní postavy oblíbit, nějak jim fandit. Přitom v knize je několik velmi moudrých postřehů, které jinak lehce podprůměrný příběh zajímavě povznášejí na lepší úroveň. Musím také přiznat, že je to má teprve druhá kniha od Terryho…

09.12.2022 3 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Je to zajímavé čtení o zajímavé metodě. Kdyby se autor v knize tolik neopakoval, byl bych v hodnocení rozhodně štědřejší, protože moudra je v knize obsaženého dost a dost. A namotivovaný na soustředění se na dech jsem po přečtení knihy také.

24.11.2022 3 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Vcelku příjemné čtení s dětmi těsně před desátým rokem jejich věku. Příběh není zlý, ba docela i zajímavý. Bohužel celou knihu táhne dolů toporná, lopotná a kolikrát i těžko čitelná čeština. Vše v podobě košatých a sáhodlouhých souvětí, která jsou v mnohých případech zbytečná. Jinak ale dobrý pohádkový počin.

20.11.2022 3 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Takové slabé, povrchní, citově nevyvážené a dost divně zakončené. Prostě tomu příběhu jsem nějak neuvěřil, byť mi rychle utekl.

12.11.2022 2 z 5

1918: Vražda na konci války 1918: Vražda na konci války Andreas Pittler

Úctyhodné dílo, detektivka s pozadím rozpadu Rakouska Uherska s tolika detaily, které mě krásně dovzdělaly. Navíc z pohledu rakouského občana a velmi realisticky podaná. Krása, radost číst! Hvězdička dolu jen za tu detektivní část, ta tam je tak nějak navíc a vlastně není nic moc.

03.11.2022 4 z 5

Kluk a pes Kluk a pes Ivona Březinová

Hezká, příjemná, poučná jednohubka. Dobře čtivá a velmi dobře přečtená. Na D1 cestování s rodinou jako dělaná.

30.10.2022 4 z 5

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Příjemné dětské francouzské čtení, které když se zkombinuje s panem Filipovským, který si četbu vyloženě užívá, tak je to skoro až na ****:-)

30.10.2022 3 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Pro mě první kniha od pana Kulhánka a dobře jsem se bavil, musel zapojit svou fantazii a tak nějak si ten příběh příjemně užil. Je to lehká akční zábava, která si na nic nehraje.

27.10.2022 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Pro mne velmi originální románový počin. Tak hezky zasazený do prostředí bohů a polobohů, navazující na dávné pověsti. Nejedná se ale o žádné fantasy či Marvelovku. Celé moudro z knihy není o bozích a čárech, ale o prostém životě a jeho kouzlech. Bravo!

16.10.2022 5 z 5

Lesní válka! Lesní válka! Jaume Copons

Hezké, roztomilé a dětem se líbí jak příběh, tak ilustrace. Na pár večerů či dovolenou s dětmi ideální.

15.10.2022 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Líbilo se nám to, překvapivě. Na začátku jsme se s dětmi nudili, bylo to opravdu zdlouhavé a tak nějak o ničem. Od půlky se ale příběh rozjel a sem se objevují hodně dobré nápady a bohatá fantazie. Takže druhý díl přijde také na řadu.

05.10.2022 4 z 5

Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Přežít civilizaci: mých 30 cest za obzor (1983–2019) Martin Vopěnka

Hezká kniha, která více než literární kvalitu přináší útržkové memoáry jednoho přemýšlivého cestovatele. Zajímavé číst, i pár zkušeností pro vlastní cestování zde nacházím a úctu k planetě a životu také. Víc ale ne, dost tomu chybí.

29.09.2022 3 z 5