Nejlepší povídky z cest

Nejlepší povídky z cest https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8697/nejlepsi-povidky-z-cest-8697.jpg 4 22 7

Nejlepší povídky z cest představují další tematický soubor povídek Ephraima Kishona, které s humornou nadsázkou zachycují zážitky čtenářům dobře známého „obyčejného Izraelce" a jeho „nejlepší manželky ze všech", tentokrát na cestách po Evropě, Americe a Izraeli. Oba s větším či menším úspěchem čelí obyčejům a zvyklostem jednotlivých zemí, překonávají vzdálenosti geografické, jazykové i kulturní a vymýšlejí důmyslné triky proti nástrahám na jejich nervy, žaludek a peněženky. Cestování je v této pestré směsi krátkých vypointovaných próz pojato jako zábavná lapálie, již lze jen doporučit.... celý text

Literatura světová , Povídky

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kishons beste Reisegeschichten , 2003

E_Lan
13.01.2023 1 z 5

Tak ne, na mě je toto hodně prvoplánovité, přehnané a na dnešek už nezábavné. A to může knihu číst třeba i pan Preiss. Prostě slabé, jen párkrát se člověk usměje.

Mituli78
15.06.2022 5 z 5

:-)))))

Greenfingers
18.07.2020 5 z 5

Kniha se četla velice lehce. Příběhy, které autor zažil na svých cestách po světě, vzbuzovaly ve mně nejenom lehký úsměv, ale častokrát mě přiváděly k opravdu hlasitému smíchu. Nic naplat: autor má nadání pro pro humorné líčení i těch nejbanálnějších situací - v tom je jeho síla. Samozřejmě, je k tomu potřeba využít to nejvhodnější výrazivo. E.Kishon je mistrným znalcem jazyka. Jeho metafory a přirovnání nemají chybu Používání nadsázky nepůsobí v jeho povídkách rušivě. Doporučuji.

bruntal
05.01.2018 4 z 5

Kniha má ambici pobavit, několikrát s poněkud větší nadsázkou avšak neurazí. Oddychové čtení.

kristyy
03.10.2014 1 z 5

Nuda...

vejnar
25.12.2012 4 z 5

Pěkně napsané, člověk se celkem zasměje. Jen mně asi dvakrát, třikrát vadil závěr povídky, kdy se autor snažil vykonstruovat pointu ad absurdum, šlo však již o účelovou, zkratkovitou fabulaci;)

rose
21.01.2012 5 z 5

Vtipné postřehy z cestování, které skvěle vystihují atmosféru jednotlivých zemí a charakteristické rysy národní povahy. Hezky se to čte a klidně bych s takovým autorem jela na cestu kolem světa, určitě bych se nenudila.