Džerkys Džerkys komentáře u knih

Stromy a keře pro okrasné zahrady a parky - obrazový atlas Stromy a keře pro okrasné zahrady a parky - obrazový atlas kolektiv autorů

Super kniha, moc mi pomohla při základech poznávání stromů a keřů, posloužila dobře i při maturitní přípravě.

07.02.2017 5 z 5

Ječmínkův návrat Ječmínkův návrat František Kubka

Kniha o české historii palec nahoru, ale hlavní postava mi přijde nedodělaná, jeho povaha je hodně omezena, pouze na lásku k vlasti a na milostná vzplanutí především ke královně. Konec je celkem pěkný, ale připadal mi nereálný. Ječmínek měl všude až moc štěstí, byl u všeho významného a všude ho hned přijímali, ale chápu že autor chtěl ukázat nejdůležitější momenty v třicetileté válce. Celkově je kniha zajímavá a proto hodnotím 4.

05.02.2017 4 z 5

Drsný střed Evropy II Drsný střed Evropy II Zdeněk Čech

Pokračování české historie opět poutavě napsáno..

05.02.2017 5 z 5

Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Drsný střed Evropy: 27 velkých příběhů našeho středověku Zdeněk Čech

Čtivá kniha o naší historii...

05.02.2017 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Pěkně napsané, jen ten konec, ta stará Jirovcová ta mi pije krev, ty její moudra, i když chápu byla jiná doba...

03.02.2017 5 z 5

Strach nad Bobří řekou Strach nad Bobří řekou Jaroslav Foglar

Úžasné pokračování Hoši od Bobří řeky, řekl bych ještě o malinko lepší.

02.02.2017 5 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Kniha mého dětství...

02.02.2017 5 z 5

Velká obrazová encyklopedie - Slavné osobnosti Velká obrazová encyklopedie - Slavné osobnosti kolektiv autorů

Klasická encyklopedie s pár informacemi o slavných osobnostech, doplněná vcelku zdařilými fotografiemi.

02.02.2017 4 z 5

Na jih od Rio Grande Na jih od Rio Grande Frederick Schiller Faust

Pěkně napsáno, akorát mi trochu vadilo, že hlavní postava Joe Warder si pořád myslel, že se mu to nepodaří, že to bude zázrak , když splní to si předsevzal, že je to nesplnitelná mise. To mě trochu vyrušovalo při čtení. Dennis MacMore měl hodně velký štěstí a velkou naivitu, že ze všeho nakonec přece vyvázl, ale jeho charakter se mi líbil. Celkově dílo hodnotím za 4 hvězdy.

02.02.2017 4 z 5

Kometa - Příběh hokejového klubu Kometa - Příběh hokejového klubu Milan Řepa

Modrobílá šlechta :) Parádní kniha o klubu mého srdce :)

Městečko na dlani Městečko na dlani Jan Drda

Rukapáň a její obyvatelé super čtení, oblíbil jsem si hlavně starostu Františka Buzka a sedlákova syna Václava Trantince s jeho Ančku Loudovou. Líbilo se mi i rozvrstvení obce - horníci, vinaři, voraři, sedláci a další povolání a na začátku knihy stvoření Rukapáňe :) Jediná postava - Matěj Řezáč, pro měla byla rozporuplná (pytlák, neštítí se použít zbraň - psi, pomoc bláznovi). Jazyk napsání se mi líbil.

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kniha, kterou mám z dětství nejraději, Mikeš ten nikdy neomrzí.

Sen Sen Émile Zola

Pěkný příběh o lásce, který jsem od Zoly nečekal, až na ten smutný konec. Popis prostředí domu a okolí katedrály opět krásně popsáno.

01.02.2017 4 z 5

Zajatci Pardálí soutěsky Zajatci Pardálí soutěsky Vachtang Stěpanovič Ananjan

Tato kniha se mi moc líbila, krásný příběh o dětské odvaze, přátelství. Kniha se mi velmi líbila vřele doporučuji.

Tekumseh (1. díl) Tekumseh (1. díl) Fritz Steuben

Jedna z moje srdcovek o životě velkého náčelníka Šavanů Tekumsehovi, všechny díly se četly jedna báseň. Doporučuji !!!

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Knihu jsem přečetl, ale jen proto, že byla povinnou maturitní četbou. Obsah jsem nepochopil, asi proto, že jsem jí četl strašně dlouho, po rozboru ve škole jsem jí částečně pochopil, ale už nikdy více.

30.01.2017 2 z 5

Michelup a motocykl Michelup a motocykl Karel Poláček

Super humor, kniha mě velmi bavila, jak to dostat a hlavně co nejlevněji :)

Nana Nana Émile Zola

Asi nejslabší Zolovo dílo, které jsem četl. Nudný děj, mnoho postav, kniha neměla spád ani jinak u Zoly typický barvitý popis. Kniha celou dobu nudila, ostatní knihy jsem si užil, tuto opravdu nedoporučuji.

30.01.2017 2 z 5

Mamuti táhnou do bažin Mamuti táhnou do bažin Bohumír Fiala

Velmi dobrá kniha mého dětství, rád na ni vzpomínám ...

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Bylo to moje první čtení o Oldřichovi z Chlumu, kniha se mi celkem líbila, měla spád, do poslední chvíle nebylo jasné kdo je vrah. V tomto příběhu nevystupuje Diviš, který je uvězněn spolu s královskými vojáky pod hradem kvůli nepřízni počasí, je to na škodu příběhu.

30.01.2017 4 z 5