Ječmínkův návrat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Romance o Ječmínkovi. Druhý díl líčí osudy Jiřího z Chropyně v Haagu, kde se stává kancléřem Fridricha Falckého a podléhá kouzlu Zimní královny, a jeho odyseu vojáka a důstojníka švédských vojsk, s nimiž po boku Zimního krále táhne do Bavor a s nimiž se dostane do vlasti. Základním přesvědčením celého románu a zejména druhého dílu je, že není domova mimo vlast....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62039/jecminek-jecminkuv-navrat-ejh-62039.jpg 4.58
Série

Ječmínek 2.

Žánr
Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ječmínkův návrat

Přidat komentář
Džerkys
05.02.2017

Kniha o české historii palec nahoru, ale hlavní postava mi přijde nedodělaná, jeho povaha je hodně omezena, pouze na lásku k vlasti a na milostná vzplanutí především ke královně. Konec je celkem pěkný, ale připadal mi nereálný. Ječmínek měl všude až moc štěstí, byl u všeho významného a všude ho hned přijímali, ale chápu že autor chtěl ukázat nejdůležitější momenty v třicetileté válce. Celkově je kniha zajímavá a proto hodnotím 4.

Rup
02.10.2014

Historie nemusí být nuda. Širší záběr a méně fabulace, mohla by to být skvělá učebnice dějepisu. Pánové by si zabojovali, děvčata poplakala a ještě by si pravděpodobně všichni zapamatovali, že bitva na Bílé Hoře byla roku 1620, zimním králem byl Fridrich Falcký, jeho manželkou Alžběta Stuartovna, která rodila jako jabloň téměř každý rok, věděli by, kdo byl Gustav Adolf, etc, etc. Možná by i pochopili, že přes všechny proklamace o víře, vlasti, míru, apod. se vždy bojuje o zdroje, tedy o moc. Dovolím si parafrázovat jednu z autorových vět: Copernicus se mýlí, tvrdí-li, že se Země točí kolem Slunce. Točí se kolem Měšce. Výtečné, doporučuji.


Dandulka
11.06.2012

A další osudy Ječmínka.... Pokračování o Ječmínkovi je opravdu hezké. Mám je doma a ráda se k nim vracím.