Na jih od Rio Grande

Dobrodružný román o policistovi, který pronásleduje lupiče až za mexickou hranici. Prožívá přitom řadu nebezpečenství, o kterých vypráví se suchým humorem. Román patří k tomu lepšímu, co bylo v tomto žánru napsáno - autor má smysl pro realitu, jeho hrdina se docela lidsky bojí a jeho charakter se projevuje právě v překonávání tohoto strachu i ve smyslu pro poctivé jednání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33518/na-jih-od-rio-grande-33518.jpg 3.97

South of Rio Grande (1930)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Toužimský a Moravec

Džerkys
02.02.2017

Pěkně napsáno, akorát mi trochu vadilo, že hlavní postava Joe Warder si pořád myslel, že se mu to nepodaří, že to bude zázrak , když splní to si předsevzal, že je to nesplnitelná mise. To mě trochu vyrušovalo při čtení. Dennis MacMore měl hodně velký štěstí a velkou naivitu, že ze všeho nakonec přece vyvázl, ale jeho charakter se mi líbil. Celkově dílo hodnotím za 4 hvězdy.

jiri77
13.09.2013

Max Brand psal pěkné westerny ale tento je jeden z nejlepších které napsal.Všem kdo mají rádi kvalitní western a dobrodružství tuhle knihu doporučuji.