dusty dusty komentáře u knih

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Tak zase sám proti proudu. :) Já hodnotím Rychlé šípy spíš záporně, už jako dítě jsem ty čisťounké kladňoučké Mirky Dušíny neměl rád.

30.05.2014 1 z 5

Tanec s draky 1 Tanec s draky 1 George R. R. Martin

Už jsem okomentoval všechny předchozí díly a musím autorovi opět vyseknout poklonu. Udržet napínavé vyprávění po tolika stranách textu je obdivuhodné. Rozhodně celou ságu dočtu.

24.04.2014 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

No nic, tak tedy proti proudu. Četl jsem to dětem a trpěl a trpěl, strašlivý jazyk, tuny stylistických chyb. Ty chyby jsou záměrné, prý aby se kniha přiblížila dětem, jenže literatura má pozdvihovat nikoli se podbízet. Na 100 honů z toho čiší, že to nepsal Karel. Josef měl zůstat u štětce.

07.04.2014 1 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

Tak jsem se dosápal na konec. Je to stále zajímavé čtení, ale začíná to být zdlouhavé. Autor však dostal mou zvědavost a tak budu číst dál. Nic nemůže být bez konce. :)

03.03.2014 4 z 5

O lidech nešikovných O lidech nešikovných Jindřich Plachta

Od autora Aminy jsem očekával víc. Bohužel jsou ta zamyšlení poplatná době vzniku a bez výborné znalosti dobových reálií těžko pochopitelná.

02.02.2014 3 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

Přiznám se, že už jsem ztratil ponětí o tom, v jakém dílu se udála nějaká konkrétní událost, ale přesto mě ten příběh nepřestl bavit a těším se na další pokračování.

30.01.2014 5 z 5

Jedna z knížek, která mě uchvátila, když jsem začínal se čtením. S horory to opravdu nemá mnoho společného, ale u Anděla pitvornosti se zasměju dodnes.

21.01.2014 4 z 5

Filozof a ústřice Filozof a ústřice James Thurber

Některé povídky (bajky) jsou dobré, některé výborné a u "Všechno je divočina" jsem "řval" smíchy.

30.12.2013 5 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Sága pokračuje a je stále stejně dobrá. Chvilku jsem to po zavraždění Robba chtěl zabalit, ale už jsem opět začten a těším se na Hostinu pro vrány.

27.12.2013 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Stále žasnu nad tím, jak autor dokáže udržet napínavý děj a stále stejně se bojím, že do děje vstoupí příliš mnoho čar a kouzel.

04.12.2013 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Sága pokračuje. Jen se stále ne a ne objevit hlavní hrdina. Mám obavy, že nebudežádný. :)

28.11.2013 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Příběh ledu a ohně pokračuje a pokračuje stále stejně dobře. Jen se nějak nemůžu smířit s tím, že příběh pstrádá výrazného hrdinu.

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Tohle pokračování příběhu mě rozhodně nezklamalo. V podstatě mám stejný komentář jako k předchozí knize.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Je to nádherná historizující fantasy s drsným příběhem. Trochu se obávám, že se v příběhu objeví zatím naznačené nadpřrozenosti. Snad to autor zvládnul.

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Na Coelha slabota. Tady se autor vydal do vod, které mu rozhodně nejsou vlastní. Ještě, že jsem tohle dílko nečetl dřív než ostatní Coelhovy knihy, to bych přišel o svého oblíbeného autora.

18.08.2013 3 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Ne tak zajimavé jako Duna, na můj vkus by to chtělo víc akce a méně politiky. Stále je to ale velmi strhující čtení.

01.08.2013 4 z 5

Muž s břitvou Muž s břitvou Jaroslav Putík

Škoda, že těch hvěziček je jen pět. Dlouho jsem hledal autora a knihu, která by mě nadchla a ne jen zaujala. Muž s břitvou je úžasná kniha nabitá moudrostí i cimermanovským sarkasmem. přečetl jsem ji jedním dechem a jako k málokteré se k ní brzy vrátím. Se smutnem jsem musel konstatovat nedostatečnou šíři mého klasickéhop vzdělání. Musím panu Putíkovi poděkovat i za ty okamžiky při dohledáváni hesel z jeho úžasného textu. Musím se poohlédnou po dalších Putíkových textech, ale i kdyby Muž s břitvou byla jediná slušná Putíkova kniha, stačilo by to na to, aby se stal jedním z mých nejoblíbenějších autorů.

28.07.2013 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Asi to není úplně knížka pro mě. V podstatě jsem úplně nepochopil, proč ji Steinbeck napsal. Místy je to sice čtivé, některé postavy dobře vykreslené, ale kromě mezildských vztahů a popisu krajinu v té knížce nic moc není.

22.07.2013 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Ani poslední díl téhle tetralogie mě nezklamal. Opět je to nabité dějem i myšlenkami a velmi zajímavá je i myšlenka, jak přemoci nepřemožitelného. Rozhodně doporučuji k přečtení.

02.07.2013 5 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Cítím ja Paoliny během psaní své tetralogie rostl, Brisingr už je kniha s propracovaným příběhem, plná zajímavých postřehů a někdy až filosofujících úvah. Moc se mi líbilo jak autor mnohé věci domýšlí a od ničeho neutíká, např. jak uvažuje o zabezpečení dobytého území, místo toho aby hnal příběh dál. Už se těším na Inheritance a zda se Paolinimu podaří zajímavý nekýčovitý závěr.

15.06.2013 5 z 5