O lidech nešikovných

O lidech nešikovných https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37260/o-lidech-nesikovnych-37260.jpg 4 14 4

Pohled do lidské i umělecké tváře herce a spisovatele Jindřicha Plachty přináší čtenáři tento výbor z autorovy humoristické literární tvorby, která vznikala v období meziválečných let.

Janizoun
08.01.2024 5 z 5

Zbožňuji filmy pro pamětníky. Už jako malá holka jsem znala mnoho filmů nejen s panem Jindřichem Plachtou.
Když jsem sháněla knihu "Pučálkovic Amina", protože ač je zde na databázi e-kniha zdarma ke stažení, chtěla jsem "Aminu" ve vázaném knižním vydání, našla jsem v antikvariátu i tuto nenápadnou knížku.
V této knize Jindřich Plachta píše své myšlenky, úvahy o životě, které mnohé byly i v novinách v roce 1928. Z jeho vyprávění se postupně také dozvíme, jaké měl první dojmy, když prvně stál na prknech, které znamenají svět a mnoho dalšího.
Ačkoliv byla tato předválečná a poválečná doba hodně těžká, vždycky mě to k ní nějak táhlo a má pro mě dodnes své kouzlo.
A tak není divu, že tato milá kniha má mé nejvyšší hodnocení.

surikata246
10.11.2018 4 z 5

Pana Plachtu jako herce jsem měla ráda. Kniha se proto četla jedním dechem a líbila se mi.

dusty
02.02.2014 3 z 5

Od autora Aminy jsem očekával víc. Bohužel jsou ta zamyšlení poplatná době vzniku a bez výborné znalosti dobových reálií těžko pochopitelná.

maryzka
17.05.2012 3 z 5

Když čtu tuto knihu tak si vzpomenu na jeden výstup z filmu ..Muži v offsajdu."