dubakm dubakm komentáře u knih

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Jestli NASA vyhodí z ISS záchodovou misu, na 99% dopadne její obsah k Angeliným nohám a jejím milovaným louboutinkám. Kniha byla čtivá, stejně jako i ty předchozí a přesně jako i u nich, tak i tady se mi zdálo těch trapasů a neštěstí přespříliš, čímž se víc zdůraznila jejich umělost. Díky bohu za Alexe :-))

14.11.2014 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Syrové, psychotické, morbidní, ale přesto tolik reálne a čtivé.

19.10.2014 4 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Byla to moje první kniha od p. Pronské a kniha mé očekávaní rozhodně naplnila. Prostředí slovenských hradů a tvrzí mi bylo známe a i děj mi přišel celkem pravděpodobný. Rozhodně se ještě začtu do dalších knih od této spisovatelky, kterou bych si dovolila přirovnat k Marija Jurić Zagorka ( autorka mých milovaných Plamenů inkvizice).

15.09.2014 4 z 5

Ela a skleněný střevíček Ela a skleněný střevíček Darcey Bussell

Četla jsem svým holčičkám a hodně se jim série Magic Ballerina líbila. Věkově mi sedí mezi 6-10 lety.

11.09.2014 4 z 5

Láska v zemi žalu Láska v zemi žalu Jean Sasson

Vstřícnost ke zlu dosud nikdy nedonutila zlo k ústupu či polidštění, ale vždy mu naopak usnadnila život.

Václav Havel

Hodně smutné, kolik neprávostí a zvěřství se děje v humanitním světě :-(

30.08.2014 4 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Nemohla jsem se absolutně začíst, ještě před půlkou jsem knihu odložila.

26.08.2014 1 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Není Mérdé jako Mérdé :-) Kniha pobavila a svůj přední účel tím splnila.

18.08.2014 4 z 5

Z nebe do ráje: Román z Provence Z nebe do ráje: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Stejně hřejivé jako Levandulové noci. Doporučuji k přečtení pro romantické duše a mírne skeptiky :-))

04.08.2014 4 z 5

Manželský omyl Manželský omyl Jennifer Probst

Musím hned na začátku přihodit pár bodů za čtivost, ale...A tady se dostávam k podstatě mého problému s knihou. Já ji nevěřila ani tečku nad i, tahle kniha se pouze a jenom svezla po tobogánu úspěchu nejstarší sestry série a to ji nemůžu prominout ani já, která série hodnotí knihu po knize a né jako celek. A musím se přiznat, že chování Cariny bych pochopila kdyby jí bylo cca 16. let, ale ve 26 letech, WTF ?Miluji, nemiluji, chci, nechci, mám, nemám.... Takže nakonec jen za Maxe 3 hvězdičky :-))

30.07.2014 3 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Každý máme právo být jedinečný, proto i knihy si zaslouží, aby jsme je nesrovnávali se staršími ,, sourozenci". Čtení Loly jsem si užila stejně jako Annu, je to takové milé, jemné a odpočinkové :-)

24.07.2014 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Kniha je to hezká, čtivá, ale prostě mi nesedla. Nedokázala jsem nikomu fandit (kromě Avy, ale to se zas tak moc nepočíta), počínání postav mi přišlo rozpačité, nesourodé a ten konec vzhledem k přůběhu děje moc epický. Četla jsem od p. Stimson i lepší knihy, ale pořád tuhle knihu radím k lepšímu průmeru.

06.07.2014 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Milá,čtivá,letní jednohubka. Ale osobně jsem čekala možná trochu víc.

25.06.2014 3 z 5

Tak pravil Zarathustra Tak pravil Zarathustra Friedrich Nietzsche

Dílo je samo o sobě zajímavé, ale k pochopení je potřeba duševní vyzrálosti, zkušeností a možná i trocha iracionality, proto tohle dílo nezahazuji a zkusím ho znova přečíst někdy později.

20.06.2014 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Dojemný příběh o naplněné lásce, která je tak silná a pevná, že se dokáže postavit i takovým nepřítelům jako jsou ztráta identity a paměti. Určitě stojí za přečtení.

19.06.2014 4 z 5

Tajnosti Tajnosti Freya North

,,We build too many walls and not enough bridges " Isaac Newton
Kniha o bourání zdí-tajemství a stavění mostů-lásky,porozumění.Začátek knihy byl opravdu takový rozvleklý, ale dál už děj ubýval dost rychle.A opravdu bylo vidět, že autorka Saltburn by the Sea miluje. Pasáže popisování krás městečka i jejích obyvatel byly psané s velkou láskou a procitěností.

18.06.2014 4 z 5

Duhová ulice Duhová ulice Lisa Kleypas

Hezká, čtivá, romantická knížka s přísadou lžíčky magie. Budu se těšit na příběh třetího z bratrů Nolenových.

16.05.2014 4 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Hodně vtipná kniha, takový černý posmrtný humor. Asi bych se měla začít víc zajímat o mravence, morčata, kočky....Opravdu hodně dobrá životno-posmrtní cesta Kim , která končí.... No, to si přečtěte :-))))

30.04.2014 4 z 5

Klub zlomených srdcí Klub zlomených srdcí Cathy Kelly

Tohle byla od Kelly třetí kniha, kterou jsem četla a určitě ji radím mezi její top knihy. Příběh tří žen, tří generací a jejich né zrovna moc šťastná cesta za láskou.Osud si nevybírame, ale je jen na nás, jak se k němu postavíme.Rozhodně nečekejte červenou knihovnu, spíše rozvahu o tom, co je v lásce ještě dovolené a co už překračuje nastavené hranice společenské etiky.Můžu jen doporučit:-)

15.04.2014 4 z 5

Jeeves aneb anglický Saturnin / Jeeves Jeeves aneb anglický Saturnin / Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Přečtena během jedného večera, celkem se mi líbila, ale opravdu to není humor pro každého. Anglický humor je opravdu netradičný, pro našince dost často spíše nehumorný :-) a proto knihu odpůrcum ang. humoru nemůžu doporučit, nic jiného totiž v knize není. Jen a jen british humour.

03.04.2014 4 z 5

London Boulevard London Boulevard Ken Bruen

Zvláštní Bruenovský styl psaní, ale četlo se to dobře. Samozřejmě že i tady se překročili kvality filmu.

19.02.2014 3 z 5