DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Moře rzi Moře rzi C. Robert Cargill

Obvykle nemám ráda knihy o robotech ale tohle bylo něco mnohem víc. Šílené, kruté, chytlavé a byl to zcela nový svět.

23.03.2020 4 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Druhý díl byl o malinko lepší než první a také víceméně ne tak předvídatelný. Ovšem neztratil kouzlo toho prvního a jako létající koberec rozvinul děj a povznesl ho. Konec byl proste pohádkový jak má být :)

21.03.2020 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Krásné, zamilované, oddechové. První díl se mi líbil nebylo to nic složitého na uvažování ani nic převratného popravdě kniha je dost předvídatelná ale příběhy Šazí byly krásné a moudré stejně jako ona ale "život je víc než jen příběh"

21.03.2020 3 z 5

Hoď to za hlavu...místa je tam dost Hoď to za hlavu...místa je tam dost Alexandra Reinwarth

Tahle knížečka je výborně praštěná a líbí se mi v jakém duchu se nese a především: nedělejte věci kvůli druhým ale kvůli sobě. Klasické příklady ze života snad každé ženy. Hlouposti co nás trápí bychom jednoduše měli hodit za hlavu

21.03.2020 4 z 5

Zanoni Zanoni Edward George Bulwer Lytton

Kniha nebyla špatná a byla i moudrá jen více náboženská než esotericka ačkoliv tyto věci častokrát zapadají do sebe nějak mne nezaujala

03.03.2020 2 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

Tohle byla opravdu smutná ale krásná kniha na zamyšlení. Velryby jsou skutečně pozoruhodni tvorové a jsme to my, kdo je násilím bere z jejich mořské oblohy. Líbí se mi celková myšlenka knížky (kdo potřebuje ďábli když jsou tu lidé). Z počátku to vypadalo jako příběh pro děti ale každý si ho může vyložit po svém záleží na úhlu pohledu. Pro mě je to zamyšlení nad světem hlubším než oceán.

03.03.2020 5 z 5

Koktejl štěstí Koktejl štěstí Iva Lecká

Ačkoliv mi kniha nedala nic nového byla inspirativní. Líbí se mi myšlenka koktejlu štěstí a také citáty. Věřím, že pro některé lidi může být dobrým návodem pro nový začátek pro mě to bylo příjemné počtení :)

16.02.2020 3 z 5

Na plné koule Na plné koule Pavel Šíma

V podstatě klasické věci kterými si v běžném životě přiděláváne starosti. Líbilo se mi několik postřehů a dobře podaných myšlenek. Není to hloubavé ale spíše humorně poučující. Každý člověk nechce být milionářem nebo umakanou kapacitou ve velkofirmě ale i tak kniha poskytuje kapitoly hodící se k využití do běžných dnů.
"Čas je jediná komodita na světě, která není obnovitelná"

14.02.2020 3 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Od této knihy jsem čekala víc. Nebylo to špatný ale ani nějak dobrý. Kniha mě začala bavit až od druhé půlky ale oceňuji nápad ten je originální. Postavy nic extra a děj taky ne. Snad další díly budou lepší

11.01.2020 3 z 5

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Nový a krásný svět, který je rozhodně originální za mě spokojenost.

31.12.2019 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Mnohem lepší díl než ten před tím. Líbí se mi, že do děje byly zařazeny i další postavy a tento díl je i zajímavější a napínavější.

25.12.2019 3 z 5

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

No tak tohle byla sakra jízda!! První dva díly byly super ale tohle...slzy, smích, dojetí a ten nádhernej konec! Kniha za 3 dny přečtená a celkově se četla jedním dechem za mě paráda dávám plný počet a těším se na nové knihy od autorky :)

23.12.2019 5 z 5

První život První život Gena Showalter

Úžasný a pozoruhodný svět. Skvělá kniha a těším se na další díl
Světlem k vidění :)

16.11.2019 4 z 5

Aerie Aerie Maria Dahvana Headley

Právě jsem knihu dočetla a jsem naprosto nadšená! Donedávna jsem ani nevěděla, že existuje 2 díl. Často se mi stává že další díl je jedno velké zklamání nebo překvapení. Jsem spokojená s koncem, autorka mě opět zavedla do úžasné říše a ani nový tvorové nezklamali. Vřele doporučuji :)

04.07.2019 5 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Kniha byla supr únik do jiného světa a představa budoucnosti, která se pro nás možná jednou stane realitou. Kniha nebyla složitá a dobře se četla

26.06.2019 4 z 5

Jako Fénix z popela Jako Fénix z popela Pavlína Lerchová

Tato kniha je dechberoucím příběhem matky, která přežila své dítě. Na autorce nejvíce obdivuji statečnost s jakou tuto knihu napsala. Vyzdvihuje zde důležitost lidského bytí a uvědomování toho, že naše děti jsou dar a vytrvalost je naší sílou. Doporučuji každému

23.06.2019 5 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Úžasný a nový svět, o kterém jsem ještě nečetla. Chvíli mi trvalo se začíst ale po několika stránkách se to změnilo. Těším se na další díl :)

23.06.2019 5 z 5