DragonflyT DragonflyT komentáře u knih

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Na knihu jsem se vrhla až po shlédnutí seriálu, ale musím uznat, že to stálo za to. Kniha mě zaujala víc. Vše do sebe zapadalo, žádná informace nebyla zbytečná. Jsem zvědavá na další díly.

25.04.2019 5 z 5

Poznejte dobro v sobě! Poznejte dobro v sobě! Louise L. Hay

Od této knihy jsem očekávala hodně. Asi někde dělám chybu, ale kniha mi nedala nic. Po pokusech o používání zde popsaných afirmací - především afirmací o zdraví - jsem skončila na týden v nemocnici. Trochu mi z toho přijde, že by člověk vlastně neměl dělat nic jiného, než si neustále říkat pozitivní afirmace. No, nevím jak vy, ale to tedy úplně nezvládám.

07.02.2019 2 z 5

Myslím, že z trilogie je tato kniha nejslabší. I přesto je však krásná. Líbí se mi styl autorova psaní, líbí se mi myšlenky a miluji kočky. Nemůžu jinak, než hodnotit stejně jako předchozí dvě.

07.02.2019 5 z 5

Lesy a lesní hospodářství na přelomu tisíciletí Lesy a lesní hospodářství na přelomu tisíciletí Jan Řezáč

Dnes již některé údaje nejsou aktuální, ale i tak je zde spousta zajímavých informací. Pokud to měla být kniha pro laickou veřejnost, tak to teda nevím. Některé informace jsou zde dost odborné. Pro mě, jako lesníka srozumitelné, ale pro člověka, který v této oblasti nemá žádné znalosti, mohou být některé kapitoly dost abstraktní.
Každopádně kniha obsahuje velmi pěkný průřez lesnickým oborem.

07.02.2019 5 z 5

Manekýna Manekýna Sofie Králová

Kniha mě velmi překvapila. Nečekala jsem od ní v podstatě nic, ale dostalo se mi zajímavého příběhu, který mě vtáhl do děje natolik, že jsem knihu přečetla za den. Netvrdím, že by příběh nebyl trochu předvídatelný, a že byl kdovíjak úžasný, ale rozhodně nelituji toho, že jsem této knížce věnovala čas.

18.01.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha byla poutavá jako všechny od Browna. Zajímavé téma, zajímavý příběh. Moc se mi to líbilo, jen autorovi neodpustím, že na to, co chtěl Edmond Kirsch zveřejnit jsem musela čekat dvě třetiny knihy! To bych nazvala týráním čtenáře! Ale jinak kniha stála za to :)

11.05.2018 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Pro mě jako člověka, který studuje lesnictví a má pocit, že se ho během studia snaží natlačit do něčeho, co dělat nechce a nutí mu názory, které se mu příčí, je tato kniha jako seslaná z nebes. Konečně člověk, který to vidí jako já. A z řad lesníků!
Tento pán je důkazem, že to jde i jinak a ne jen tou "jedinou správnou cestou", do které nás tlačí ve škole. A tato "jiná cesta" je dobrá, ne-li lepší. Pro přírodu rozhodně lepší je a pro nás? Mohla by být, kdyby se čeští lesníci dokázali na les podívat z tohoto úhlu pohledu. Z úhlu, kdy při vstupu do lesa neuvidíte sortimenty dříví, ale stromy jako takové s celou jejich majestátností. Obávám se však, že české lesnictví na tento přístup není a ještě dlouho nebude připraveno.
Moc děkuji za tuto knihu. Dala mi více než 5 let studia na vysoké škole lesnické.

17.04.2018 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Moc příjemná kniha, krásný příběh, pěkně napsáno. Možná jen začátek byl trošku zdlouhavější a konec naopak trošku zrychlený. Ale i tak to bylo výborné čtení.

17.03.2018 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Jestli na mě nějaká kniha opravdu hodně zapůsobila, tak je to tato. Krásné myšlenky spojené s poutavým vyprávěním. Moc příjemné čtení :)

07.02.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Příjemná knížka plná krásných myšlenek. Místy jsem se i upřímně zasmála. Děkuji.

15.01.2018 4 z 5

Zpověď divošky Zpověď divošky Jackie Collins

Tato kniha mě trochu zklamala. Ze všech knih o Lucky mě bavila nejméně.

12.01.2018 2 z 5

Vím, že máš duši Vím, že máš duši Jeremy Clarkson

Zábavná knížka a to jak pro muže, tak pro ženu. Vtipné podání a zajímavé informace v jednom. Jeremy prostě nezklamal :)

22.12.2017 4 z 5

Vzpomínky kočičího doktora Vzpomínky kočičího doktora Louis Camuti

Jakožto milovník koček a otrok čtyř kočičích uzlíčků radosti jsem se do některých situací vžila celkem přesně. Autor vše vystihl s příjemnou dávkou humoru. Příjemná četba.

28.10.2017 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

(SPOILER) Přečetla jsem všechny knihy od Browna. Všechny mají spád, jsou strhující a člověk je přečte jedním dechem. Jen u některých si řekne "a není to už moc přehnané?". A to byl případ této knihy. Uměle nastražený meteorit? To už bylo dost přitažené za vlasy.

13.09.2017 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásná kniha s ještě krásnějším poselstvím.

13.09.2017 5 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Kniha mě dost zklamala. Čekala jsem od ní víc a to i přesto, že jsem neviděla žádné filmové zpracování. Alexander Dumas napsal rozhodně spoustu mnohem lepších děl.

13.09.2017 2 z 5