douchova11 douchova11 komentáře u knih

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Super čtení, které nikdy nezklame.

17.01.2022 5 z 5

Diktátorova múza Diktátorova múza Nigel Farndale

Knihu jsem přečetla s velkým zájmem, protože o Leni Reifenstalové moc knih není, i když je to poměrně kontroverzní postava. Celkově se jedná o velmi podařený příběh s překvapivým rozuzlením. Pokud si člověk vybere knihu z této edice, málokdy bude zklamán.

09.01.2022 4 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Kniha je určená zejména milovníkům psů (což jsem i já, proto ty 4 hvězdičky) - jinak příběh je odpočinkový, žádné velké přemýšlení a filozofování....

27.10.2021 4 z 5

Diktátorské boty Diktátorské boty Josef Čapek

Bohužel jsem knihu četla "jen" v elektronické podobě - v knihovnách jí mají pouze k prezenčnímu vypůjčení :-(, ale rozumím tomu - fyzických výtisků asi moc nebude. Z knihy jsem byla docela paf - i když tam toho textu ke čtení moc není, tak myšlenky, které Josef Čapek ke svým kresbám napsal, jsou natolik výstižné, že není co dodat.

26.05.2021 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Nešťastná doba, nešťasné místo ale přesto se to četlo jedna báseň.

11.03.2021 4 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Nejdřív jsem měla pocit, že místo thrilleru čtu spíš nějakou psychologickou studii. Postupně ale příběh dostával grády a rozuzlení pro mě bylo opravdu překvapující!!! Dávám palec nahoru :-))))

29.12.2020 3 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Ač mě tohle téma opravdu zajímá, čtení této knihy bylo z větší části spíš utrpením - dej se neskutečně táhne a když už se konečně začne něco dít, autor přeskočí do jiného příběhu ????????...

22.11.2020 2 z 5

Sherlock Holmes: Skandál v Čechách (komiks) Sherlock Holmes: Skandál v Čechách (komiks) Petr Kopl

Komiks mě bohužel docela zklamal - připadalo mi to velice chaotické...

19.10.2020 2 z 5

Prvorepubliková kuchařka Zity Kabátové Prvorepubliková kuchařka Zity Kabátové Marie Formáčková

Knihu jsem si v knihovně půjčila ze zvědavosti - ráda občas prohlédnu nějakou kuchařku pro inspiraci. Byla jsem ale mile překvapená, že je kniha doplněná zajímavým vyprávěním paní Zity Kabátové o tom, jak se vařilo a jedlo u nich v rodině. Tuhle knihu jsem si moc užila a pokusím se jí sehnat v antikvariátu :-)))

16.10.2020 5 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Carmen Korn

V prvním díle jsem měla problém zorientovat se v jednotlivých postavách, takže jsem chvíli bojovala, zda pokračovat nebo ne. Druhý díl byl ale o něčem jiném - postavy mi byli tak blízké, že jsem o nich četla jako o blízkých přátelích. Už se těším na třetí díl :-)))

31.08.2020 5 z 5

Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Paní Grimmová a případ továrníka na penzi aneb Jarní případ Josef Bernard Prokop

Pohodová česká detektivka - žádný potoky krve ani detailní popisy vraždění obětí :-)))

11.04.2020 5 z 5

Kdo neharaší, není chlap Kdo neharaší, není chlap Marcela Mlynářová

Slabší než minulé knihy, ale jako oddychová četba při televizi může být :-))

11.11.2019 2 z 5

Na závěr je sice zajímavé rozuzlení celého příběhu, ale pro mě byla kniha málo dějová.

02.11.2019 1 z 5

Poupata odkvétají v máji Poupata odkvétají v máji Herbert Ernest Bates

Humoristická kniha, u které jsem se bohužel ani jednou nezasmála :-(. Nicméně jsem jí poctivě dočetla až do konce :-)

05.09.2019 1 z 5

Obrázky z domova Obrázky z domova Karel Čapek

Pohodové čtení, u kterého si vždycky odpočinu.

20.01.2019 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Taková oddechová, "stará" detektivka, která si tak nějak plyne svým poklidným tempem, občas se objeví nějaká ta mrtvolka a ke konci se celý případ zase v poklidném duchu vyřeší :-)

22.03.2024 3 z 5

V obležení V obležení Martin Nesměrák

Tento díl se mi zdál trochu slabší (dějově míň napínavý) než ten předchozí. Nicméně opět hezké a pohodové čtení :-)

05.06.2023 4 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Mám moc ráda detektivky od M.J.Costella a N.Richardse, ale tentokrát pro mě docela zklamání - zajímavá zápletka, ale rozuzlení bylo prostoduché a bez jakéhokoli napětí :-(. Tak snad příště :-)

03.04.2023 3 z 5

Případ Marie Navarové Případ Marie Navarové Arnošt Lustig

Uf, co napsat... - Lustig je prostě Lustig. Na hodnocení této knihy jsem si musela dát chvilku odstup. "Bohužel" jsem tuto knihu četla po Remarquovi (Nebe nezná vyvolených), takže opět žádný "happy end". Tato kniha vám zůstane ještě hodně dlouho viset v hlavě a pustíte se do dalšího výzkumu (byla Marie Navarová skutečná postava?, Opravdu ošetřila Heydricha při atentátu? Skončila tak, jak popisuje Arnošt Lustig?....). Teď si musím dát nějakou opravdovou oddychovku :-))))

11.12.2022 5 z 5

Země těch druhých: Válka, válka, válka Země těch druhých: Válka, válka, válka Leïla Slimani

Příběh byl velice zajímavý, ale víc bych si ho užila, kdybych lépe znala dobové souvislosti.

18.10.2022 4 z 5