Domanovak Domanovak komentáře u knih

Asistent Asistent Johana Kral (p)

Ze začátku tak trochu rozpaky, ale nakonec se to rozjelo. Myslím že kdyby kniha měla tak o 100stránek méně, určitě by jí to neublížilo.

(Švejk) afghánským veteránem (Švejk) afghánským veteránem Sigi Bigstain

Zajímavý humor, čtivé, nechybí ani lidský rozměr postav, možná by bez vazby na Švejka a jeho příběhy nakonec vyznělo lépe?

14.02.2023 4 z 5

Malý a velký Mefisto Malý a velký Mefisto Fan Vavřincová (p)

Občas trochu křečovitá snaha o humor, ale dá se to zvládnout

14.02.2023 3 z 5

Autogram pro vraha Autogram pro vraha Veronika Černucká

Souhlasím s Lucie3944, absolutně dokonalá "soukromá vyšetřovatelka" , totálně hloupí policisté, říznuto červenou knihovnou i když ji tam zdánlivě kritizuje.

14.02.2023 1 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Žádný zázrak, ale klidné pohodové čtení, které nakonec má hlavu i patu.

14.02.2023 4 z 5

Vetřelci z hlubin Vetřelci z hlubin John Wyndham (p)

Tak trochu zklamání, veškeré popisy rozvláčné a stále se opakující. Rozhodně mi to nepřipomíná styl reportáže, a už vůbec se to nemůže rovnat Dni Trifidů. Podel mě nejslabší Wyndhamovka.

20.12.2022 1 z 5

Opat s mečem Opat s mečem Peter Tremayne (p)

Detektivka spíš jen dokresluje dobové reálie z míst o kterých toho obecně moc nevíme, pokud jsme laici v oblasti Anglosaské historie. Občas trochu zdlouhavě ale přesto jsou knihy s této řady zajímavé a stojí za přečtení.

13.11.2022 4 z 5

Bavorský případ Bavorský případ Eva Bešťáková

Žádný zázrak, ale přečíst se to dá. Občas pokus o humor více či méně povedený. Reálie ze staré Prahy samozřejmě neumím zhodnotit, ale určitě se alespoň trochu skutečnosti přibližují.

09.11.2022 2 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Perfektně napsané, děj běží rychle ale přehledně.

07.11.2022 5 z 5

Člověk žasne jaké zvraty děje autor dokáže vymyslet, přitom vše na sebe navazuje a je dokonale konzistentní. Úžasná zábava.

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Všechny knihy o vlašťovkách a Amazonkách jsem hltal jako malý, a teď si je občas s nostalgiíí přečtu znova. Krásný oddech.

Minulost Minulost Lee Child

Child jako vždy stejný a přitom pokaždé úplně jiný.

Mrazivá hlubina Mrazivá hlubina Adrian McKinty

Nejen jako detektivka, ale i zajímavý obraz irska v době IRA, která zase není tak hluboko v minulosti.

Jen pro zvané Jen pro zvané James Patterson

Perfektní, dobře se čte, i když občas trochu brutální

Trpčí než smrt Trpčí než smrt Camilla Grebe

S detektivkou to nemá vůbec nic společného. Psychologický román, kde se čistě náhodou občas objeví kriminální prvek. Moje první kniha od těchto autorek a budu hodně dlouho přemýšlet než si troufnu zkusit další.

16.10.2022 odpad!

O život princezny O život princezny Jan Bauer

Typická kniha autora, lehce se čte, děj běží a občas se člověk i poučí o historických souvislostech.

12.10.2022 4 z 5

Omamná chuť anýzu Omamná chuť anýzu Klaus Eckhardt

žádný zázrak, ale dočetl jsem relativně lehce a se zájmem.

12.10.2022 2 z 5

Zahrady mrtvých Zahrady mrtvých William Brodrick

Mám rád starší anglické detektivky ale tohle bylo tak divné, nezáživné místy až nesrozumitelné, že mne to vyloženě zklamalo. Autora jsem dříve neznal a určitě další jeho knihy vyhledávat nebudu.

12.10.2022 1 z 5