doktorking doktorking komentáře u knih

Drákulova výzva Drákulova výzva Brian Edmund Posehn

Tady není moc co rozepisovat jednoznačně nejlepší Deadpool z celé serie spolu s prezidenty.Výborný děj,skvělé dialogy a množství postav.Pro fanoušky Deadpoola momentálně to nejlepší co tu zatím s ním vyšlo..Ale ten Cesky preklad...no bez komentare:((((

19.03.2018 4 z 5

Lovec duší Lovec duší Brian Edmund Posehn

Říkal jsem si budu sbírat celou serii protože po Drakulově výzvě a mrtvích prezidentech byla opravdu kvalita jak dějově tak i vtipně opravdu top.O to víc je právě Lovec duší zklamáním.Není to totiž už ani tak vtipné(tenhle vtip už mi přišel opravdu až za cenu trapnosti a to si fakt Deadpool nezaslouží)a v pulce už dochází i dějově dech...no uvidíme asi dám šanci i dalším dílum v serii ale jestli se některé komiksy vyvíjejí k dokonalosti postupem času tak Deadpool ty nejlepší předvedl hned v prvních dvou dílech a zbytek mi přijde že už těží jenom na jeho jménu....Uvidíme.

12.03.2018 3 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Vynikajici.Je mi jasne ze lidem co Amerika a jeji dejiny nic nerikaji budou hodnotit jinak...Pro me vynikajici start serie Deadpoola ktery je pro me mistr hlasek a naprosty original s nim se muze rovnat snad uz jenom wolverine oba pro me jasne bezkonkurencni.Jinak kvalita komiksu urcite nekde jinde nez ted popularni NHM nebo DC kolekce(oboji az na vyjimky fakt tragicky) urcite doporucuji.

05.03.2018 5 z 5

Ghost Rider Ghost Rider Roy Thomas

Zatím to nejkvalitnější co od nhm vyšlo.Jasně jedna z nejtemnějších postav Marvelovek.Výborná kresba i oba příběhy jasný plný počet bodu.Od Ghost ridera toho tu moc nevyšlo protože to zase není až tak profláknutá komerční postava jako je třeba spider-man nebo iron man,capitan amerika...O to víc sou jeho příběhy temnější a kvalitnější.Mephisto je pro mě stejný záporák a top postava stejně jako u Batmana Joker.

17.02.2018 5 z 5

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Perfektni kresba a perfektni pribeh sice trosku prekombinovany mnozstvim postav ale rozmanivost zloduchu tomu jen pomaha(Jokera zboznuji podle me to nejlepsi co Dc stvorilo)a v neposledni rade i perfektni cena.Dc komplet na rozjezd hned plny pocet bodu i kdyz pribeh Ticho je docela mezi fanousky proflakly porad patri k tomu lepsimu od Batmana.Co se tohohle kompletu tyce tak se priznam ze Dc mam rad jenom kuli Batmanovi a hlavne jeho dokonalym padouchum.Ty ostatni od Dc moc nemusim kupuji stejne jako u cerveneho marvela pouze svoje oblibence(tam plati uplne stejne jako tady ze co sesit a hrdina to jina kvalita takze nechapu ze to nekdo muze sbirat cele sou to zbytecne vyhozene prachy!!!!).Celkove urcite Ticho doporucuji na me sice malo temne ale stale kvalitni.

17.02.2018 5 z 5

Brando: písně, které mě naučila matka Brando: písně, které mě naučila matka Marlon Brando

Marlon Brando...kniha je uzasne napsana o tom zadna...Libi se mi autoruv styl co na jazyku to na srdci ale...Brando byl hodne kontroverzni postava ktera znicila sama sebe a ke konci zivota dokonce uz byl i hodne mimo....Tezko totiz rict kolik je pravdy z toho co nam tu Marlon predklada...Jako herec byl Brando skvely hlavne ze zacatku.Film Divoch opravdu doporucuji vsem.Pak asi Kazanova Tramvaj do stanice touha kde Brando primo exceluje a ostatni dve herecky necha uplne v pozadi...S pribyvajicim vekem kvalita filmu pada a nektere sou opravdu otresne az do role ve filmu Kmotr ktera mu sedla a kterou si opravdu uzil...Hlavne diky nemu ho znaji i ty mladsi filmovy fandove...Problem Branda je ze hral vzdy hulvaty,rvace tak nak podle vypovedi druhych sam sebe...Casto se uvadi ze on byl nejvetsi rebel Hollywoodu a ostatni ho napodobovali.Pro me ale treba kvality Jamese Deana nedosahuje ani s pulky(je smutne ze o takovym klenotu jako byl Dean u nas nevyslo v podstate nic)stejne jako zenske ikony Monroe je Brando pro me v dobe sve nejvetsi slavy az tim tretim...Jeho kultovni filmy urcite stoji za videni a tahle knizka za precteni pro fanousky urcite povinost.Pohled a nazor na tohoto herce at si udela urcite kazdy sam.USA a 50-60 leta patri mezi muj konicek a tak i kdyz Marlon Brando nepatri mezi moje modly a bez vetsiny jeho filmu a nazoru bych se opravdu obesel patri tato osobni biografie mezi velice kvalitni.O pravdivosti nekterych autorovych vyroku vzhledem k jeho osobnosti at si udela obrazek kazdy z vas.Urcite ale doporucuji precist.

29.12.2017 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádherná knížka pro všechny kteří miluji divokou přírodu.Myslím že knížka ani s věkem neztrácí na kráse a dala by se přiřadit k nesmrtelné klasice.

29.12.2017 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Jestli bylo někdy u pana Kinga obrovské handrkování mezi fanoušky tak jsou to právě konce jeho románu.Temná věž není výjimkou.Tady at si udělá každý sám za sebe jasno kdo došel s Rolandem a jeho družinou až sem.Podle mě velkolepá sága i když ve finále už trošku překombinovaná a přiznám se že závěr mi teda sedl hodně.Nejlepší pasáže v knize pro mě byla zabijačka na hostině a Rolandův závěrečný tah k temné věži...Jako celek rozhodně temná věž pět hvězdiček i poslední díl s pár hluchými místy(hluchá místa rozumějte tím jak se King rozloučil s jednotlivými ka-tet postavami a o záporácích nemluvě) nechám na pětce.A i když sem tuhle serii přečetl kdysi asi za měsíc a vím že je pro fanoušky takovou vrcholnou prací pana Kinga já jí za jeho MAGNUM OPUS nepovažuji.
Komiks se povedl nicméně k filmu se vyjadřovat nebudu tam opravdu můžu pochválit pouze Matthew McConaugheye v roli temného muže zbytek je obrovská slátanina na kterou když se budete koukat musíte zapomenout že jste něco četli pak to docela funguje:)))))

15.12.2017 5 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Sestka o co min ma stranek o to vic se muze nekomu hur cist.Jestli byl ctvrty dil v podstate cely o Rolandovi tak tady patri dej prevazne prave Susannah a k té jsem si ja udělal vztah z celeho ka-tet celku nejmin.Hodne tomuhle dilu pomohl sam pan King ktery sam sebe zakomponoval do deje.Podle me prave on je na sestce tim nejlepsim
a hlavni tahoun na vedlejsi stezce deje.Pak uz je to jen jedna velka schizofrenie a temny porod.Vubec sesty dil je dejove jak kdyz jedete ve vytahu nahoru a dolu..Tak at jsem spravedlivy za ctyri:)))))

15.12.2017 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Paty dil a hned westernova jizda a ano podobnost se sedmi statecnymi bije doslova do oci..Tenhle dil temne veze by se krasne zfilmoval.Otuknout teren priprava a boj ktery mozna mohl mistr trosku jeste viiic ,,Kingovat”tak jak to umi ale ve vysledku se s tim popral paradne a petka me ani na chvili nenudila a spolu s druhym dilem se cetli skoro uplne sami.Kvalita vysoka a ocenuji otce Callahana opet King dokazuje ze ma v hlave svuj vlastni svet a kdyz nam ho v romanech propoji je to pecka.

15.12.2017

Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu George Beahm

Magnus opus pana George Beahma.Napsal to s láskou smyslem pro detail je to krásně chronologicky seřazené a nabitý tolik informacemi a přitom ani na moment nenudí.Přiznám se že i kdyby to bylo ještě delší vubec by mi to nevadilo.Na díle je znát že si pan Beahm opravdu na nás čtenářích nepotřeboval před vánoci namastit kapsu a mistra Kinga zná velice dobře na rozdíl od Lisy Rogakové a je tohle dílo opravdovou poctou mistra.Lépe už by to snad napsala pouze Tabitha Kingová nebo možná Joe.Kromě obrovské záplavy faktu o Kingovi a jeho dílech,životě,rodině,rozhovorech s jeho nejbližšími přáteli,komentáři,jeho cestě z bouřlivého mládí až na samí vrchol trůnu krále hororu a jednoho z nejoblíbenějších a nejprodávanějších spisovatelů na světě.Kniha má nádherné ilustrace americkými umělci Michaelem Whelanem a Glennem Chadbournem a překrásné fotografie.
Pro mě jako skalního fanouška mistra bylo opět krásné si zavzpomínat hlavně v pasážích věnovaný Kingovi a jeho bouřlivým 60 .let USA protože Stephen nedostal nic zadarmo a vše co dokázal si doslova vydřel.A i když je dnes ve svých 70 letech největší legendou stále zůstal sám sebou.
Hodnocení knihy v USA je 4,5 z 5 hvězdiček i to vypovídá že prostě tohle dílo je opravdu krásný dárek všem fanouškům tohohle pána který osobně mě už chodí ,,strašit"přes cca 20 let jeho všechna díla mi drtí doma poličku a filmy mi zaplavují moji už tak masivní sbírku filmových hororu.
Co říct závěrem snad jen to že i když některá ,,nová"díla pro mě od pana Kinga sou už jen průměrná je to hlavně tím že mistr nasadil sám sobě latˇku(ovšem svým stylem co by i za jeho průměr dali třeba začínající spisovatelé tohoto žánru) tak vysoko a experimentuje,chrlí jedno dílo za druhým že je prostě občas sám svým vlastním katem.Každopádně to neubírá nic na tom že pan King je a vždy bude tím nejlepším spisovatelem všech dob,jeho knihy se budou číst prostě pořád,jeho prology k nám čtenářům vás vždy zahřejí u srdce a i ten největší morous si od něj vždy najde excelentní dílo a že je z čeho si vybírat:)))))))
Jen tak dál Stephene atˇtě zdraví a tvá spisovatelská plodnost provází ještě hezkých pár let.

12.12.2017 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Ctvrty dil a zrejme nejvetsi prelom.Hlavne ten mezi fanousky.Pulka z vas ho totalne odsoudi a nejradsi by ctyrku vynechala a pro druhou pulku muze byt tim nejlepsim z vypraceni Temne veze a hlavne Rolanda.Prave tento dil je cely zameren prave na nej.Takze King navaze na predchozi dil aby po par strankach rozjel Rolandovu minulost.Urcite nesouhlasim ze je to cervena knihovna ale spis to na me pusobilo jako westernove az historicke drama...Konec opravdu pro me nekonci happyendem ale vic uvidite sami...Roland je takova trosku prokleta osoba a tenhle dil do hloubky vlastne vykresluje ten jeho charakter...chovani...pocity.Mistr tu trosku ,,kinguje”ty zkusenejsi uz vi...Proste se v tom trosicku vyziva a rozepisuje a pitva a pribeh vas bud pohlti a nebo totalne znudi zalezi jak vrely vztah jste si po tech trech predchozich dilech udelali k Rolandovi...Ja sem problem nemel ale je pravda ze to mohlo byt kratsi a asi by se nic nestalo...Takze kvalita tam je ale pribeh nam trosicku odbocil.

28.11.2017 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Tak mame tu treti pokracovani kvalita zustava stejna jako u dvojky jen uz neni tak akcni.Mistr zapojil do pribehu trosicku vic psychologie az nam z toho male Roland zesilel.Novy clen Ochu sazka na jistotu.Putovani stredosvetěm dalsi nastrahy v mestecku a nakonec hlavolam hadanky a vlak.Perfektni ale presto ze kvalita je vysoka nema to takovy spad jako tri vyvoleny ale urcite je to lepsi nez pistolnik.Ale jak spravne tusite to nejlepsi nas teprve ceka...

28.11.2017 4 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

A je tu druhy dil.Po velmi pomalem rozjezdu jak uz sem psal pro nektere i dojezdu prvniho dilu i kdyz je to velka skoda se mistr vraci po letech ve forme.Obrovska mysteriozni jizda.Prolinani naseho svetu s tim Rolandovym povazuji za to nejlepsi v tomto dile.Z novych spoluhracu mi sedel Eddie zkrachovala existence na drogach ktera se postupem serie paradne vypracuje ale o tom jindy.Susanah mi moc nesedela ale dejte ji taky vic casu a uvidite.Akcni ,,dvojka”uz je napsana tak ze se vlastne chytnete a jedete a najednou zjistite ze otvirate treti dil.Proste King ve forme tady uz narozdil oproti prvnimu dilu neni co vytknout.

27.11.2017

Pistolník Pistolník Stephen King

No si tady tak projíždím Kinga a hledám díla ke kterým sem ještě nenapsal hodnoceni a hle je tu stará dobra mistrova magnum opus Temná věž.Vzhledem k tomu ze je to x let co sem tohle dílo četl a vlastně hned jak tady u nás knížka vyšla musím hodnotit poněkud kladněji ale chápu začinajicí Kingaře ze jestli se jim tohle dílo dostalo do rukou až ted mužou byt nekteří z toho trošičku v šoku vzhledem k tomu ze se tahle serie řadi k tomu nejlepšimu co mistr napsal já bych uplně tak nesouhlasil.Tak určite je zde znát mladý King když to psal vlastně uplně nevěděl jak celá tahle serie půjde dál a jestli vúbec bude pokračovat...Je to na knize znát proto u vás některých tak rozporuplné pocity.Je to vlastně taková jednohubka,žánr se taky nedá moc určit bere si to trosku z sci-fi trosku westernu.Vlastně asi taková pohádka pro dospěle.Neni tu ani moc prostoru si někoho oblíbit i když pak s dalším a dalším dilem je pro mě Roland jasná volba.Příběh tu nebudu rozvádět ono než se do něj ponoříte zjistíte že jste vlastně na konci.Je určitě dobrý pokud se do této ságy pouštíte dat šanci i druhému dílu i za cenu toho že vás tenhle nechytne.Kdybych začal pistolníka číst dneska a ne před lety určitě bych prvnímu dílu dal tři hvězdy a řekl si tak tohle byl na mistra až odfláknutý příběh..Jenže já četl všechny díly po sobe a každý kdo to tak udělal už asi neumí hodnotit tuhle ságu jednodílně.Každopádně první díl je prostě nejslabší a to je hotová věc.Jinak kdo viděl film aneb další sci-fi ala metrix ani bych se mu nedivil kdyby se mu do téhle série a už vůbec do prvního dílu nechtělo protože ten se opravdu nepovedl a možná by byl lépe přijat kdyby fanoušci tohohle jinak skvělého Kingova díla (opět to beru jako celek)neměli co dočinění s knižní předlohou.

27.11.2017 4 z 5

Hluboký spánek Hluboký spánek Raymond Chandler

Nádherná Noiarovka prostě klasika svého žánru.Krásně se to čte,nečekejte žádnou zázračnou pointu to hlavní o co v tomhle románu jde je hlavní postava která dostává status kultovního hláškaře.Philip Marlowe hláškuje jako o život.Dřív než knihu jsem viděl film s užasným Humphrey Bogartem(1946) takže sem měl pak při čtení knížky problém si tam představit někoho jiného.To co tu předvádí Bogart má už těžko konkurenci snad jedině Bruce Willise jako Johna Mcclane ve Smrtonostné pasti.Prostě podle dokonale napsané postavy dokonale zahrané.Dokonale vykreslená atmosféra dýchá z knihy na každé stránce.Dnešní detektivky se takovýmhle klenotům už nedokáží ani přiblížit.Knížka určitě není nudná jak tu někteří z vás píší a pokud se člověk dostane přes trošičku zamotaný začátek hlavně počet postav a dějových zvratu dostanete nádherné kultovní dílo staré školy.Za mě plný počet.

23.11.2017 5 z 5

Danse Macabre - Svět hororu Danse Macabre - Svět hororu Stephen King

Kniha o vnímání hororového fenomenu tak jak jí sám mistr vnímá zaměřená na knížky,filmy,televizi a rádio.Nádherná rekapitulace hororu mapujících posledních 30 let(první vydání vyšlo 1981).Kingovi postřehy sou naprosto fascinující autor zde rozpitvává až do morku kostí díla která měli na čtenáře a diváky hororu ten největší dopad a přidává i své postřehy.Hned na uvod varuji že tato knížka je pouze pro opravdové fanoušky hororu(mám doma 1500 hororových filmu takže ty co tu SK uvádí sem viděl asi 95 procent)a v neposlední řadě musíte milovat autorovi postřehy jinak ruce pryč od tohoto titulu....S Kingem se též shodnu že to co přinesl horor v minulých letech se s dnešní tvorbou nedá srovnat at už je to originalita,masky,láska k tomuto morbidnímu umění...Souhlasím že staré filmové a knižní horory nebudou mít už nikdy konkurenci v dnešní době.Sám King zde vypráví o navštěvování letních kin,ovlivnění komiksovými vydaní hororových příběhu,rozvíjí hororové období celkově jak se rozvíjelo a to všechno doplněno vlastními postřehy.Závěrem za mě naprosto úžasná knížka která opět přibližuje myšlení jednoho z nejlepších ,,hororových''spisovatelů a nadšenců.Milan Žáček obrovská pochvala za perfektní překlad.

22.10.2017 5 z 5

Frank Sinatra: Filmové dědictví Frank Sinatra: Filmové dědictví David Wills

Psát tu cokoliv k takové ikoně jakou byl Frank Sinatra je úplně zbytečné.Co se knihy týče je to rozsáhlá sbírka Sinatrovi bohaté filmografie doplněná nádhernými fotografiemi.Na Sinatru tu také vzpomíná jeho rodina.Takhle si představuji že by měla vypadat každá biografie.V knize už je samotná radost jenom listovat a i když sem měl rád Sinatru spíše po hudební stránce tak i jeho filmy zůstanou navždy filmovým dědictvím jedné z největších hvězd 20 století.

18.09.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tohle je pro mě asi jedna z nejpředcenovanějších knih pro mladší čtenáře a její status tedy absolutně nechápu.Jedinou její předností je že je tak kratoučká asi chápu že spoustě lidem něco dala nebo je to pro ně klasika ale já to zkoušel i s filmovou verzí a dopadlo to uplně stejně.Malý princ bude holt šálkem kávy pro někoho jiného...))))

16.09.2017 1 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Na fantasy sem nikdy moc nebyl a když už baví mě víc to zfilmované než na stránkách knih.Každopádně představivost pana Tolkiena patri k tomu lepsimu z tohoto zanru...Ale nejlepsi kniha zde na databazi?Pro me ani nahodou cisty prumer.

16.09.2017 3 z 5