dobroslav9182 dobroslav9182 komentáře u knih

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

"Muž, který nám ukázal jeho první kroky nás přivádí ke konci příběhu."
Není snad lepšího komiksu s Batmanem, který kdy vyšel. Příběh stárnoucího superhrdiny žijícího ve světě, kde jsou tito strážci pořádku postaveni mimo zákon, nás provází novým zrodem drsnějšího a temnějšího Batmana pro nový a drsnější Gotham. Frank Miller nám předvádí celou plejádů spolutanečníků, které Bruceovo alter ego za celou dobu své působnosti potkalo. Od stárnoucí Catwoman, přes ještě šílenějšího Jokera až po Supermana, který se pravda moc nezměnil, jen ustoupil do pozadí. Dokonce dojde i na znovuoživení "instance" Robina, i když ne zrovna tak, jak by se dalo čekat. Příběh se žene jako stádo mustangů až k nevyhnutelnému, finálnímu střetu, který nám konečně ukáže, kdo je vlastně nejlepší - supersilný mimozemšťan poháněný sluncem, nebo stárnoucí člověk, jenž nalézá svou sílu v temnotě a ve stínech?

30.12.2014 5 z 5

Caliban Cove Caliban Cove Stephani Danelle Perry

Opět se vracíme do Raccoon city, i když jen na chvíli. Přeživší z prvního dílu jsou terčem Umbrelly a ani pomoci ze strany S.T.A.R.S. si nemůžou být jisti. Ne všichni se ale dají koupit a tak se najde pár jedinců, kteří neustále věří v ideály, jenž S.T.A.R.S. dlouhou dobu zastávala. A když se odmlčí další z tajných laboratoří Umbrelly, nezbývá, než opět vyrazit do akce.
Kniha je dějově dosti podobná prvnímu dílu - tajemná laboratoř, řešení hádanek, nemrtví laboranti. Do popředí se dostává více Rebecca a noví, stále věrní, členové S.T.A.R.S. . A tak, zatímco Jill, Chris a Barry mají práci jinde, Rebecca a nové posily vyrážejí do Caliban Cove aby opět jednou nakopali pár nemrtvých zadků, zachránili svět a pořádně Umbrelle zatopili.
U knihy se mi paradoxně navzdory většiny komentářů líbila první třetina v Raccoonu a příprava do akce. Prostřední část se poměrně vleče, luštění hádanek a průzkum laboratoří postrádá drajv a napětí Spencerova sídla, ale závěr je opět povedený. Celkově je kniha slabší, než první díl, přesto ale nemůžu jít s hodnocením níže, protože navzdory všem problémům se kniha velice dobře čte.

15.08.2017 4 z 5

Pelyněk. Díl 1 Pelyněk. Díl 1 Daniel Tučka

Originální steampunkový svět, kde dřevo téměř došlo, na elektřinu se zapomnělo a knihy jsou nejcennějším vlastnictvím a základem ekonomiky. Svět, kde dochází ke střetu vědy a techniky s magií a starými božstvy. Dobrodružná výprava za pokladem knih, jenž může rozhodnout o osudu lidstva. Čtěte, kupujte a chvalte, protože tohle Librum si to zaslouží ;-)

24.06.2017 5 z 5

Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera Hvězdné války: Z dobrodružství Luka Skywalkera George Lucas

Vymazlená sci-fi pohádka v překladu Ondřeje Neffa :-)

26.01.2015 4 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Ahhhh, jaký to příjemný a osvěžující pulp... a v podstatě už i kult :-)

19.01.2015 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Tohle je přesně ten důvod, proč jsem se zamiloval do Pratchetta...

11.01.2015 5 z 5

Zámek naděje Zámek naděje Jiří Kulhánek

Naprosto na rovinu přiznávám, že nehodnotím knihu, ale Kulhánkovu povídku (knihu jsem bohužel nečetl). Smrt je nejlepší lékař se nese v duchu těch nejlepších bezskrupulózních věcí od Kulhánka, kde ani dětský život není svatý. Pro nikoho.

11.01.2015 4 z 5

Povídky Povídky Jiří Kulhánek

Hlavně za první příběh/povídku, ve které se představuje Patejl :-) Víceméně. Sice se tady jmenuje ješte Jolyjon Dee, ale jinak je to naprosto jasné. Policajti jsou správní parchanti, takže jim tu přesdržku, co dostanou vlastně přejete. Druhá povídka Trojúhelník je... no jiná, než ostatní mistrova tvorba. Pointa je opravdu trolling na čtenáře :-) A to minivydání bylo naprosto ideální na čtení "pod lavicí" :-D

11.01.2015 4 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Cesta krve pokračuje. hlavní hrdina se změnil nejen fyzicky, ale hlavně i psychicky. Větší prostor dostane i Ten Druhý a, nečekaně, poteče hodně krve. Tolik krve, že by se v ní ti parchanti mohli klidně utopit.

10.01.2015 5 z 5

7. příručka mladých svišťů 7. příručka mladých svišťů Walt Disney

Parádní knížka, která se mnou prošla téměř celý dolní stupeň základní školy a pokaždé jsem v ní našel něco nového, zajímavého, či vtipného. Pro děti ideální hlavně díky celé té Kačerovské bandě (dokonce i Rafani si tam ukradli kousek).

10.01.2015 4 z 5

Za pár prstenů Za pár prstenů Henry N. Beard

O něco slabší, než česká parodie na Hobita (Rabit aneb cesta někam a zase zpátky ), ovšem vzhledem k době vzniku jde o docela nadčasové parodické dílo (ve smyslu - vtipy budou vtipné i za dvacet let). Docela bych bral požít při čtení to, co autoři při psaní :-D

10.01.2015 3 z 5

Rabit aneb cesta někam a zase zpátky Rabit aneb cesta někam a zase zpátky Petr Kotol

Je tomu již drahně let, co se mi dostala tahle "kniha" do ruky, ale pamatuju si, že mě zaujala natolik, že jsem si ji rozhodl přepsat na psacím stroji :-D Humor sic hruboztrnný, ale účinný a rozhodně lepší, než Za pár prstenů :-) Pokud někde seženete, neváhejte. rozhodně ale nečekejte humor Pratchettovského ražení, to spíše něco ve stylu Pilipiukova Jakuba Vandrovce :-)

10.01.2015 4 z 5

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

Jak jinak než plnou palbou hodnotit sebrané vydání dvoudílné série Carpe Diem? Nejlepší česká military science fiction ever!!!

09.01.2015 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

První Zeměplošská kniha série. Mistr Pratchett nám v ní představuje nejnešikovnějšího čaroděje na světě Mrakoplaše. Chudák, kterého chce každou chvíli něco sežrat, obětovat či jinak ukončit jeho existenci. Jenže nějakým záhadným způsobem Mrakoplaš vždy uniká. A to tak moc, až si z něj Smrť udělal své osobní hobby. Mrakoplašovi sídlí v hlavě jedno z osmi velkých zaklínadel (které na Zeměploše zanechal Stvořitel), jenž je tak mocné, že se ho všechny ostatní kouzla bojí, a aby toho nebylo málo, je navíc řízením patricije spjat s osudem prvního Zeměplošského turisty. Říkáte si, že horší to už být nemůže? Tak to se pěkně pletete. Co si obzvláště zaslouží vychválit do nebes je (původně) amatérský překlad páně Kantůrka, který, ač je někdy faktograficky nepřesný (nikdy tak aby to kazilo dojem ze čtení, či bylo knize na škodu), je geniální, co se týče hraní se slovíčky (mým oblíbeným příkladem je jméno Karotky Rudykoplassona, který se v originále jmenuje suše Karot Ironfoundersson). Troufám si tvrdit, že s kterýmkoliv jiným překladatelem by české vydání Mistrových knih přišlo minimálně o 25% humoru.

09.01.2015 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Perfektní česká akční upířina z našeho prostředí (většinou). Alchymisté vyrážejí na lov posledního upíra a že to bude řádně krvavý lov, na to můžete vsadit své zuby.

05.01.2015 5 z 5

Místní hrdinové Místní hrdinové Garth Ennis

Tommy je v hajzlu, nic se mu nechce a nejradši by se na všechno vysral. Do jeho emo módu ovšem zasáhne nejen jeho kámoš Natt, ale také vláda a nejmenovaný smaragdový superhrdina (který je ve skutečnosti pěkný škrt a kokot). Navrch přihodí Garth a John parádní nemrtvé tučňáky a jinou zvířenu. A Hacken zalituje své důvěry vložené do zombie filmů :-D

29.12.2014 4 z 5

Conan: Hodina draka Conan: Hodina draka Robert Ervin Howard

Tady prostě nelze hodnotit jinak, než plnou palbou. Stárnoucí Conan musí opět vybojovat svůj trůn a zachránit svůj lid. A že to nebude zrovna jednoduchý úkol, to je naprosto jasné. Ale Conan se nestal králem jen pro svoje modré oči...

29.12.2014 5 z 5

Noc až navěky Noc až navěky Guillermo del Toro

A je to tady, závěrečný díl par exellan. Temný, depresivní a narvaný mytologií. Prostě super.

29.12.2014 5 z 5

Tři srdce, tři lvi Tři srdce, tři lvi Poul Anderson

Ano, uznávám, že malinko (ale opravdu jen malinko) nadhodnocuji. Ale je to kniha, která mě ve věku deseti let dostala k žánru fantasy a i dnes se k ní pořád rád vracím a užívám si ono tajemné magično světa Ogiera le Danois :-) A, upřimně, způsob likvidace draka je hodně super :-)

28.12.2014 5 z 5

Do pekel Do pekel Nicholas Sansbury Smith

Slušné tři hvězdy zdobí postapokalyptický příběh ve kterém je poslední nadějí lidstva skupina paragánů, která pro zásoby a náhradní díly i do pekla skočí. Knížka odsýpá rychlostí střemhlavého pádu i navzdory již zmíněným nelogičnostem, ale celou dobu jsem nemohl dostat z hlavy jméno Kristýna Sněgoňová a její trilogii Města, která je imho o několik řádů výš. Téma je obdobné, jen namísto vzducholodí má Kristýna města na sloupech a místo Helldiverů průzkumníky využívající výtahy. Tak jako tak první díl série se dobře četl a druhý už je na cestě.

18.12.2023 3 z 5