Rabit aneb cesta někam a zase zpátky

Rabit aneb cesta někam a zase zpátky

Poměrně hrubozrnná moravská parodie na Tolkienova Hobita. Alkoholická bodrost se zde mísí s kaskádami slovních hříček, nikdo není ušetřen a o všech se dozvíme krutou pravdu... Čtení, které by mohlo milovníky mistrova díla poněkud pobouřit... – Imladris 1/2001

Vydání třetí

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28966/rabit-aneb-cesta-nekam-a-zase-zpatky-28966.jpg 3.730
Humor, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Straky na vrbě

RyonMathrin

Nejprve jsem se této knize vyhýbal. Tolkienovo dílo pro mne znamená hodně a nevím proč jsem si myslel, že by mi to mohlo pokazit dojem. Opak je pravdou. Neskutečně jsem se bavil.
Je to vynikající parodie. Neuvěřitelně detailní – drží se většiny klíčových scén a událostí a obrací je naruby. A krásně si přitom hraje s jazykem.
Vy, kdož neznáte Hobita - rozhodně si jej přečtěte jako prvního, jinak vám toto dílo nic neřekne.

Dále spoilery neboli lákadlo pro ty, kteří ještě nečetli:

„Vousy vzhůru!“ * ozvalo se z koruny. (* Malé vysvětlení – zatímco lidem se říká „Ruce vzhůru“, u pajzlů je nutná tato malá obměna – pajzl musí se svými vousy stejně dát nahoru i ruce a je hlavně o to, aby prokázal, že nemá ve vousu schované nějaké zbraně...)

„...Jak začne klepat tá mrška prťavá lítavá do stromů ťukavá, di k šedému šutru. Pak čuč na poslední papérsek , ale jen dyž je Buranův den, a zmérčíš lochnu, kam možeš klúč strčiť, jestli ho teda máš, ogare... „

a nejlepší je: „Háre Grišnák!“

ondrej-efra7649

Masterpiece, kterej lidi docení až za hodně dlouho.

Polinius
12.11.2017

Takový místní samizdat. Vyšlo jen v sešitové vazbě a proto jsem mírný. Nikdo neříká, že je to geniální, ale zároveň to ale není genitální humor.

Erawan
10.11.2016

Dobrá parodie, pobavila jsem se :-)

Blood_Ice
11.10.2016

Nejde o nic převratnýho, ale dá se to docela dobře číst a v některých částech se i dost pobavíte. Navíc si autor nehraje na žádné veledílo, takže za jedno dopoledne máte přečteno ;)

dobroslav9182
10.01.2015

Je tomu již drahně let, co se mi dostala tahle "kniha" do ruky, ale pamatuju si, že mě zaujala natolik, že jsem si ji rozhodl přepsat na psacím stroji :-D Humor sic hruboztrnný, ale účinný a rozhodně lepší, než Za pár prstenů :-) Pokud někde seženete, neváhejte. rozhodně ale nečekejte humor Pratchettovského ražení, to spíše něco ve stylu Pilipiukova Jakuba Vandrovce :-)

lord-artoo
11.06.2014

Už je to nějaký ten pátek, co jsem to četl, ale pamatuji se velice zřetelně na svůj pocit z četby: "Co se mi snaží autor sdělit?" Snad je na vině má neláska k humoristické literatuře (vězte však, že jsem poměrně veselý chlapík), nicméně mi to rozhodně dobré nepřišlo. Pokud ovšem patříte k smažkám dračáku, warhammeru či magicků, jste milovníky zakouřených putyk, piva a párku (nic proti pivu a párku) a dobrou fantastickou literaturou je pro vás ta, kde jsou hustý bitky a kůl týpci, pak je tahle parodie přesně pro vás!

Eigis
28.12.2013