dobromilnebojsa dobromilnebojsa komentáře u knih

Firma Firma John Grisham

Slabé 4 H za málo prekvapivý dej ale postavy sú tam vykreslené parádne.

13.01.2015 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Napriek počiatočným obavám príjemné prekvapenie Brown nestratil nič so svojej schopnosti napínavo rozprávať podrobne a plasticky popisovať i skutočne prekvapiť 5H

13.01.2015 5 z 5

Intimita Intimita Hanif Kureishi

úžasná kniha. Trochu nedospelý a nezrelý muž - ako každý chlap rieši odchod od svojej ženy, ktorá mu nedokáže dať dosť živočíšnej lásky a spontánnosti. Autor trefne popísal myšlienkové pochody mužského hrdinu ktorý je rozpoltený láskou k deťom a sebeckou túžbou po spontánnej neviazanej láske. Odporúčam všetkým vydatým ženám pochopili čo môžu urobiť proti hroziacemu rozpadu manželstva.

04.09.2014 5 z 5

Čekat Vaše odpověď Čekat Vaše odpověď Dan Chaon

super knižka o hľadaní vlastnej identity uprostred ukradnutých virtuálnych životov s prekvapivým koncom

30.07.2014 5 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Dvanástka je skvelá kniha. Je pravda, že sa mi Priechod páčil o trochu viac ale to je len zmenou náhľadu na postapokalyptický svet.
V priechode to bolo skôr o putovaní malej skupiny odvážnych dobyvateľov naprieč nepriateľským vírmi obývaným svetom a V dvanástke sa autor pokúsil ponúknuť širší obraz tohto sveta s načrtnutím viacerých táborov i frakcií.

Pekné na tej knihe je, že i napriek veľkému množstvu postáv, ktorých uvádzanie do deja trochu knihu spomaľuje sú vzťahy nakoniec relatívne dobre uzavreté.

Teším sa na 3. diel

07.07.2014 4 z 5

Tak mě někdy napadá Tak mě někdy napadá Ken Kesey

Fantastická knižka, Napísaná pútavo inovatívne plná obrazov a umeleckého videnia sveta, ktoré však niajako neuberá na sile a zrozumiteľnosti silného príbehu. Ešte lepšia ako Bol som dlho preč

24.01.2014 5 z 5

Ani den! Ani den! Saul Bellow

Útla knižka, plná úvah a postrehov o ľudskom živote. Čitateľ si váži každú vetu pre mňa jedna z najlepších kníh ako vlastne všetky Bellowove knihy. Je výborný pozorovateľ i rozprávač a napriek tomu že jeho knihy plynú len tak nenápadne akoby mimochodom, dokáže do textu skryť veľa pravdy o živote i obrazov, ktoré človeka obohatia a nútia premýšľať nad sebou, svetom i inými ľuďmi.

08.07.2013 5 z 5

O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány O starcovi, ktorý rád čítal ľúbostné romány Luis Sepúlveda

Krásna knižka, ktorá človeka nepustí, a pritom donúti zamyslieť sa nad životom trochu inak než len v duchu rýchlych víťaztiev, Naozaj mi pohladila vnútro spôsobom ako sa to už dlho žiadnej knižke nepodarilo.

02.05.2013 5 z 5

Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Zápasník sumó, který nemohl ztloustnout Éric-Emmanuel Schmitt

Veľmi pekná knižka, útla rozsahom, bohatá obsahom. Ani slovo navyše, ale donúti zamyslieť sa. V knižke sú prístupnou a čítavou formou zachytené formatívne účinky utrpenia človeka v boji s vlastným egom spolu s hľadaním zmyslu života a odvahou priiznať si podstatu vlastnej osobnosti a individuálneho bytia. 5h

15.04.2013 5 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Pripájam sa k 5 hviezdičkovým nadšencom. Skvelá kniha, ktorá nikoho nenechá ľahostajným a pri tom pútavá oveľa lepšia ako Formanov film.

11.04.2013 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Super kniha aj keď Rok vdovou bola Irvingova najlepšia. Baví ma žiť život Irvingových hrdinov.

26.03.2013 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Trochu dlhý rozbeh a vdili mi grafické vsuvky medzi kapitolami. Inak silný príbeh, ktorý ma však pohltil až v poslednej tretine knihy.

26.03.2013 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Celkom príjemné čítanie. Bohužiaľ sa mi Murakamiho postavy v jednotlivých knihách zdajú charakterovo príliš podobné. Autor by mohol ubrať na miestami nudných opisoch. Napriek tomu však 4 hviezdy Kafka na pobreží u mňa zatiaľ vyhráva.

26.03.2013 4 z 5