Ani den!

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1956 poprvé vyšlá novela dosud u nás neznámého amerického spisovatele. Jde o příběh muže toužícího po dobrém soužití s lidmi, na jehož životním neúspěchu a pádu se vedle jeho vlastní neobratnosti podílí i prostředí, v němž honba za vlastním prospěchem ubíjí cit a ohled k člověku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29163/big_ani-den-1gs-29163.jpg 3.619
Žánr:
Literatura světová, Novely

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Seize the Day, 1956


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Ani den!

Taťka Hraboš
24.04.2019

Moje druhá kniha od autora. Kdysi - jako teenager - jsem přečetl Herzoga a teď už si vybavuju jen to, že mi dal zabrat. Tohle je naproti tomu docela příjemné a poměrně nenáročné čtení (ostatně i s ohledem na počet stránek), přesto se ale nedá říci, že by mu scházela hloubka. Hlavní hrdina je smolař, ovšem z vlastní volby. Tuší a někdy i s jistotou ví, že nedělá dobře, přesto se v zásadních věcech rozhoduje špatně. Jeho chování často nechápete, ani tak se ale nemůžete ubránit sympatiím. Konec je ... no zkrátka je na každém čtenáři, zda jej pochopí jako završení nepříznivého osudu hlavního hrdiny nebo možný okamžik obratu k lepšímu.

dobromilnebojsa
08.07.2013

Útla knižka, plná úvah a postrehov o ľudskom živote. Čitateľ si váži každú vetu pre mňa jedna z najlepších kníh ako vlastne všetky Bellowove knihy. Je výborný pozorovateľ i rozprávač a napriek tomu že jeho knihy plynú len tak nenápadne akoby mimochodom, dokáže do textu skryť veľa pravdy o živote i obrazov, ktoré človeka obohatia a nútia premýšľať nad sebou, svetom i inými ľuďmi.


WEIL
28.06.2011

Novelu jsem přečetl rychle a to proto, že má spád, je v ní řada trefných psychologických postřehů z lidského počínání.