ditul ditul komentáře u knih

Plyšový Buddha Plyšový Buddha Michal Čagánek

Kniha plná nádherných myšlenek, nad kterými se člověk musí zamyslet chtě nechtě.. Zajímavý příběh chlapce, který si prošel "vším možným" a přesto si zachoval svou nezákeřnou dětskou dušičku.

14.07.2018 5 z 5

Nobi Nobi Ludwig Renn

Krásný dobrodružný příběh malého chlapce.

06.07.2018 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Úžasný příběh. Celé dobrodružství kapitána Nema, profesora Aronnaxe, jeho sluhy Conseila, Kanaďana Neda a ostatních na ponorce Nautilu jsem hltala plnými doušky. Vůbec mi nevadily popisky, na které si tu někteří stěžují, byl to zas pro změnu jiný žánr, než na který jsem zvyklá. Tohle byla moje první Verneovka a jak někteří píší, že je spíše pro mladší věk, musím nesouhlasit, mě už dávno 30 bylo ;)

05.07.2018 5 z 5

Dívka se zvláštními schopnostmi Dívka se zvláštními schopnostmi Věra Řeháčková

Zvláštní příběh s neobvyklou tématikou. Ráda si přečtu pokračování.

29.06.2018 5 z 5

Veselé příhody vlčáka Rena Veselé příhody vlčáka Rena Jaroslav Bažant

Knížka vhodná pro začínající čtenáře.

24.06.2018 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Je to jednoduché vyprávění plné emocí ve stylu deníčku jednoho chlapce a jeho rodiny za války.

24.06.2018 5 z 5

Gabra a Málinka 3. a 4. díl Gabra a Málinka 3. a 4. díl Amálie Kutinová

Miluji příběhy Gabry a Málinky. Jako malá jsem je předčítala babičce a ráda se k nim vracím. Bohužel už kniha je stará a "salátového vydání". Ale jak krásně se čte. Gabra vždy pobaví svými čertovskými nápady (což její koza Herka je stejné čertisko jako ona) a Malinká svou vřelostí pohladí u srdíčka. ;)

24.06.2018

Léto na Vrbovém jezeře Léto na Vrbovém jezeře Susan Wiggs

Krásná oddechovka přečtena během pár dní, už se těším na další pokračování příběhu Olivie a její rodiny ;)

22.06.2018 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Věřím v sílu myšlenek a správného přání ;) a vím také jaké to je, když si člověk přeje zrovinka špatně.. Krásná kniha ;)

19.06.2018 5 z 5

Draci přece nejsou Draci přece nejsou Philip Reeve

Mě se knížka líbila, taková pěkná oddechovka. Je to pro děti, takže jsem nemohla čekat nic drastického.. Ale fandila jsem drakovi a bylo mi docela líto, že se nakonec záznamy o něm nedochovaly..

16.06.2018 4 z 5

Spolkla mě knihovna Spolkla mě knihovna Klára Smolíková

Krásný příběh chlapce Davida a jeho kocoura Koniáše "ničitele knih" - to mě pobavilo :D Do příběhu je nenásilně vložena knižní historie, která je podle mě vhodnější pro děti okolo 10-ti let, kdy už ve škole probírají panovníky a mohou si dobu líp představit. ;)

15.06.2018 5 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Kniha plná krásných mouder. Mezi každým příběhem jednoho srdce jsem si dala pauzu cca půl dne a proložila ho knihou jiného žánru. Dělala jsem to tak i u autorovy první knihy, příběh se mi pak líp vstřebá.. ;)

15.06.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knihu jsem si koupila hned jak poprvý vyšla a ležela mi stále v knihovně.. Odkládala jsem ji kvůli minipísmenkům. Nakonec jsem se k ní dokopala a jsem nadšená. Je ve formě deníku a krásně čtivá. Čiší z ní hodně pozitiva, ikdyž Anie zrovinka neměla super dny, skvěle pobavila.. ;)

14.06.2018 5 z 5

V knize je hodně silných myšlenek, nad kterými člověk přemýšlí během čtení i po dočtení knihy.
Jak některý člověk věří, že se tam odtud dostane a představuje si, co pak bude dělat (je to pro něho taková hnací síla žít dál) a někteří to vzdají a někteří se smíří se svým osudem a vidí v něm i mnohem víc..
Např. tento kratičký příběh ženy: Tato mladá žena věděla, že bude muset v nejbližších dnech umřít. Když jsem s ní mluvil, byla přesto veselá: "Jsem svému osudu vděčná za to, že mne tak tvrdě zasáhl," řekla mi doslovně, "neboť ve svém dřívějším maloměšťáckém životě jsem byla příliš zhýčkaná a své spirituální ambice jsem nebrala dosti vážně."

10.06.2018 5 z 5

Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Pierre Franckh

Je úžasné si přát a je pravda, že pokud člověk danému přání zrovna nevěří, nesplní se.. Pokud ano, dějí se zázraky ;)

07.06.2018 5 z 5

Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Halina Pawlowská

U některých povídek jsem se skvěle pobavila a ty některé rady na závěr, prostě skvělý :) jen jsem si říkala, škoda, že mi to nepředčítala sama Halina.. Pár receptů mě zaujalo a vyzkouším už dnes k obědu ;)

05.06.2018 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Krásný, jak autor se vžil do všech postav a dokázal se procítit i do psa, kterého mi bylo líto stejně jako chlapce..

04.06.2018 5 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

Čekala jsem od knihy mnohem víc. Autorka krásně popisuje postavy i jak žijí. Bohužel díky nám a našemu postoji k přírodě tyto bytosti mizí.. I přesto mi stále něco v příběhu chybělo.

31.05.2018 5 z 5

Stařenka vypravuje Stařenka vypravuje Mária Jančová

Jednou za čas se k této knížečce vracím. Někde jsem si ji jako malá holčička vybrala. Dala jsem ji přednost před mnoha jinými dětskými knihami (jako např. Pejsek a kočička, Broučci, Kocour Mikeš..) a jsem za ní moc RÁDA. Když jsem byla malá, babička mi taky vyprávěla své příběhy z dětství - jaké to bylo za války, jak ji kráva sežrala sešit do školy.. Vždy si u této knížky zavzpomínám i na svou milovanou babičku ;)

31.05.2018 5 z 5

Rychlonohý lišák Rychlonohý lišák Elmer Russell Gregor

Pěkný příběh dvou statečných chlapců.

30.05.2018 5 z 5