DickBach DickBach komentáře u knih

Tajemství Shambhaly - Hledání jedenáctého proroctví Tajemství Shambhaly - Hledání jedenáctého proroctví James Redfield

Celestinské proroctví bylo skvělé, perfektní a hluboké, tohle pokračování už bylo... mimo mísu. Mně to tedy moc neoslovilo.

20.04.2016 3 z 5

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Perfektní myšlenka, námět, scénář. (bavím se stále o knize, film byl ... nooo...slabý) Skvělé a strhující zpracování. Škoda, že znám pokračování, to je podle mně výrazně slabší.

Desáté proroctví Desáté proroctví James Redfield

Velmi přínosné a zdařilé pokračování hledání sebe sama a shod okolností, které nás za ruku vedou naším životem.

Slzy a úsměv Slzy a úsměv Chalíl Džibrán

Nelze nepřečíst. Člověk, který nečetl je velmi ochuzen o tisíceré díky lásce a citu.

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Hluboké myšlenky, které by měly být tesány do žuly a vrývány do srdcí.

Nikdo není daleko Nikdo není daleko Richard David Bach

Velice jemná, kouzelná a něžná myšlenka, kterou se ovšem nemůžete zabývat jen v momentě, kdy vám někdo zoufale chybí a vy nevíte kde ho hledat.

Jak chutná život Jak chutná život Richard Pachman

Tohoto (mj.) skladatele mám velmi ráda, takže jsem byla, přirozeně zvědavá na jeho myšlenky a životopis. Nezklamala jsem se. Decentní náhled do světa show.

Jonathan Livingston Racek Jonathan Livingston Racek Richard David Bach

Dlouho jsem ji nedovedla uchopit a vzít jinak než jen jako neskutečný příběh. Po letech jsem se vrátila a od té doby mají mé stránky oslí uši, písmenka jsou čtením ošoupaná, ale snad i proto stále silnější.

Milá maminko Milá maminko Richard Crha

Pobavilo, zaujalo, místy zavzpomínalo na dobu minulou. Jo, to se děly věci...

20.04.2016 4 z 5

Příručka mesiáše - Rady pro vyspělou duši Příručka mesiáše - Rady pro vyspělou duši Richard David Bach

Máte včerejší noviny? Zalistujme a odpovězme si na nejpalčivější otázky svého já. Vážně to funguje!

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Nebylo to špatné, ale pro mně příliš... "tvrdé", jaksi neohebné. Čekala jsem víc.

20.04.2016 2 z 5

Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše Útěky z bezpečí / Dobrodružství duše Richard David Bach

Excelentní. Myšlenka je neuvěřitelně jednoduchá, skvělá a snad i proto úžasná. Mimochodem obrázek dítěte s plamenometem byl úžasný.

Jako kus masa! Jako kus masa! Josef Strauss

Děsivé, zvrácené, nechutné a velice ale opravdu velice reálné. Spolu s Carcaterrovými Spáči nejvěrnější obraz lidských prasat.

20.04.2016 5 z 5

Sluneční znamení Sluneční znamení Linda Goodman (p)

Na horoskopy a podobné novinové články moc nevěřím, většinou je ani nečtu. Ovšem paní Goodman je velice precizní, přesná a svému řemeslu skutečně rozuměla.

Zlomená křídla Zlomená křídla Chalíl Džibrán

Nenaplněná láska duši nikdy nenechá zcela nezaujatou a chladnou. Lyrické, poetické, jemné, milé.

Slova jako ranní červánky Slova jako ranní červánky Chalíl Džibrán

Opět jemné, něžné hluboké ... myšlenkovité.

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

V dobách mého hledání duchovna jsem četla jak tohle, křesťanskou bibli, Korán, tak i židovský Tanach. Podle mně je to s ní totéž jako třeba s Hitlerovým Main Kampfem. Odhlédneme-li od historických událostí, oprostíme-li se od svého povědomí o světě, pak kniha není úplně špatná, nelze všechny myšlenky šmahem zavrhnout, ale... V rukách "nepovolaných" nebo třeba jen "zbrklých" může napáchat mnoho a mnoho škod.

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Dobré, místy velice dobré, kupodivu se děj občas vymykal klasickému scénáři Alexe Crosse. Jen ta Jezzie mi moc "neseděla", osobně mám Crosse zaškatulkovaného jako singla...

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Klasický Rhymovský děj, nezklame, ale ani extra nepotěší. Na můj vkus trošku moc nereálné. Kdyby měla policie tolik možností jako nemohoucí Rhyme, tak neexistuje ani jeden bandita... :o)

Polibek Medusy Polibek Medusy * antologie

Náhoda tomu chtěla, aby se mi do rukou dostala tahle sbírka, záměrně bych si ji rozhodně nevybrala, protože mám raději pěkně tlusté příběhy. Omlouvám se, ale nic horšího jsem jakživa neviděla. Povídky velice slabé, vulgární, až velmi nechutné. Představa soulože s delfínem mi vyvolala žaludeční nevolnost.

20.04.2016 odpad!