devildeny devildeny komentáře u knih

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Susan Thomas

Prvních několik stran mi připadalo tak depresivních, že jsem myslela, že knihu odložím a nedočtu. Ale dobře, že jsem tak neudělala, postupně mě vtáhla do děje a zajímalo mě jak to bude dál s Alexem. Kdo má rád upíry, toho rozhodně nezklame.

30.08.2017 4 z 5

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Taková lehčí literatura, když si chce člověk oddychnout a trochu se pobavit. Po nějaké době už mi lezla na nervy postava jejího bratra Oldy, takový hypochondr :(

30.08.2017 3 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Kniha se mi četla dobře a bavila mě. Jediné, co mě vždy trochu zaráží jsou některé nereálné situace v lince současnosti, takže bych to občas zařadilo na žánru sci-fi. Ale jinak se mi historická část opět moc líbila.

09.11.2023 4 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední. Rozhodně se mi více líbila část z historie, ta mi připadala i více reálnější a postavy mi byly sympatičtější. Část ze současnosti je dost duchařská, takže pokud na to člověk přímo nevěří, musí trochu přimhouřit oko. Ale kniha se četla dobře, některé části byly opravdu napínavé, někdy to ke konci bylo podle mě už trochu zdlouhavější.

22.06.2023 4 z 5

Hvězdy osudu Hvězdy osudu Nora Roberts

I když mám Noru ráda, zůstanu raději u jejich romantických kriminálek. Toto mi opravdu nesedlo. Mám rada fantasy a sci-fi, ale musí to mít nějaký řád. Tohle fantasy zasazené do realného světa a ta samá romantika mě vážně nebavila a když začly lítat okřídlené příšery z nebe tak už jsem kroutila očima a knihu už po druhé odložila a nedočetla.

02.03.2023 1 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Zajímavé bylo psychické pohnutí Rudyho, ale to jak mu všechno procházelo mě teda dost zaráželo. Nečetla se špatně, ale top to taky nebyl, do dalších už se asi od tohoto autora pouštět nebudu.

11.11.2021 3 z 5

Králova konkubína Králova konkubína Anne O'Brien

Jelikož tento žánr často nečtu, způsoby a vyjadřování v té době pro mě byly nové, avšak myslím, že jazyk, který autorka zvolila, k takové knize patří. Život Alice Perrersové byl opravdu zajímavý, v žádném případě nudný. Je to názorná ukázka, jak se cílevědomá žena dokáže dostat ze dna až na vrchol. Kniha se četla dobře, ale některé pasáže bych zkrátila, už jsem se ke konci těšila až ji dočtu. Ne, že bych v knihách lpěla na nějakých milostných scénách, ale představovala jsem si, že když příběh bude o králově milence, že přece jen některé scény z královy komnaty budou alespoň okrajově popsány. Toto mi přišlo dost odfláknuté, jak kdyby to ani nestálo za řeč. Ještě mě trochu pobavilo, že všichni vždycky pili jen víno a pivo, voda jako by neexistovala, to museli být pořád všichni pěkně nametení. :)

10.02.2021 3 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Opět jsem se nechala unést fantazií Croninova světa. Vážně se mi líbí, jak se dokáže dostat postavám až na dřeň. Začátek knihy je zase z doby předtím, resp. tentokrát v době kolem roku 0. Autor nám více přibližuje, jak nastalou viráckou situaci prožívali různí lidé v USA, a to by nebylo, aby všechno nebylo propojené i s postavami v prvním dílu. Pamatovat si všechna jména z první i druhé knihy byl pro mě občas oříšek, ale myslím, že to důležité, co chtěl autor sdělit, jsem zachytila. Další část knihy se opět vrací k našim zbývajícím přátelům z knihy první. Zde nám je předkládán pohled zase na jiné společenství přeživších, než jak jsme byli zvyklí např. z Kolonie. Řekla bych, že co se týče Domoviny, autor se dost inspiroval koncentračními tábory. Myslím, že tato kniha je mnohem drsnější, než první a je v ní mnohem více sexu.

25.08.2020 5 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

Kniha byla čtivá, napínavá a tajemná. Prvky paranormálních schopností se mi bílily. Akorát z přebalu mě jímala hrůza, z té křiklavě červené mě bolely při čtení oči a křičí to na vás červená knihovna. Trochu romantiky tam bylo, ale jinak mi děj nepřipadal nijak zvlášť přeslazený.

30.09.2019 4 z 5

ZOM-B ZOM-B Darren O'Shaughnessy

Není to žádné vrcholné sci-fi dílo, kdyby mi bylo tak 15, určitě bych to žrala víc. Na druhou stranu se kniha rychle četla, takže jsem neměla čas se nudit. Akorát na tak úzkou knížku, takových gramatických chyb...Výraznou část prvního dílu tvoří pohled na domácí násilí a rasismus, pak až zombie. Zkusím druhý díl, jestli to bude mít nějaký vyšší smysl.

06.09.2019 3 z 5

Muž, který rozuměl hadí řeči Muž, který rozuměl hadí řeči Andrus Kivirähk

Tak to byl docela úlet. Nápad hadí řeči a přátelství s hady se mi líbil, ale vši velikosti kozy, medvědy obcující s ženami a dojné vlčice jsem opravdu nečekala, takže pak pro mě bylo dost těžké brát ten příběh vážně. Autor však pěkně popsal, jak může fanatismus v náboženství dohnat lidi akorát tak k neštěstí a smrti. Tady svářelo souboj pohanství s křesťanstvím a možná si někdo po dočtení knihy položí otázku, jaký má náboženství vůbec smysl a co je pravda a co jen výmysl lidí. Jediný Leemet se řídil vlastní hlavou a i když mu okolní události zrovna nepřály, nakonec dosáhl, čeho chtěl. Bitva s dědečkem mě bohužel vůbec nebavila, takže poslední stránky jsem jen prolétla. Jednou mi to stačilo.

03.09.2019 3 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Asi už jsem s těchto slaďáků nějak vyrostla. Zápletka sice nebyla špatná, ale celkově mi to přišlo trochu přitažené za vlasy, erotické scény jsem vyloženě přeskakovala a ten přeslazený konec jsem jen rychle prolétla. Přestože se mi předtím celá série líbila, nejvíce jsem si zapamatovala Scotland Street, kterou jsem paradoxně četla jako úplně první ze série. Ostatní jména z klanu, která se objevovala Nightingale Way jsem si sice pamatovala, ale zaboha bych si nevzpomněla, co se v těchto dílech odehrávalo.

14.01.2019 2 z 5

Zahrada: Sféra Zahrada: Sféra Jana Richterová

Z této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Při čtení mě převážně bavila, ale když jsem ji odložila, tak jsem se na další čtení netěšila, asi i proto mi její čtení trvalo poměrně dlouho. Zároveň jsem byla zvědavá, jak se děj dál vyvine, protože měl opravdu pozvolné tempo. S knihou jsem měla problém ten, že mi ta skupinka lidí nijak nepřirostla k srdci. Postavy mi připadaly příliš vzdálené a možná tomu napomohl i jazyk, jakým byla kniha psána, který mi k mladé skupině lidí příliš nesedl. Někdy dám šanci ještě druhému dílu a třeba se dočkám nějaké větší akce.

28.11.2018 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Tu třetí hvězdu dávám za poslední čtvrtinu knihy, kdy konečně přišla alespoň nějaká akce. Bohužel už mě unavují témata šéf-sekretářka, takže toto prostředí mě v knize moc nezaujalo. Ostatní autorčiny knihy mě bavily podstatně více.

28.08.2018 3 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Je pravda, že mi trochu vadilo, že v knize vůbec nebyla označena přímá řeč. Jinak mě příběh vážně bavil a šokoval. Vždy obdivuji, když se někdo nebojí ukázat na zásadní problémy ve společnosti, a že jich v Mexiku tedy je. Bylo mi těch dívek upřímně líto.

12.07.2018 4 z 5

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Vopravdu hódně syrový. Cením si toho, že Welsh čerpá z vlastních zkušeností a uvěřila jsem mu, že i taková společnost tam existuje. Až na ten pokus přeložit skotský slang, jsou ty hlášky prostě nezapomenutelné. Největší význam pro mě má povídka „Hledání vnitřního člověka“, která mě nejvíce nutila k zamyšlení. Myslím si, že napsání této knihy mělo smysl, protože odpudlivost některých povídek by mohla alespoň někomu zabránit vstoupit do začarovaného kruhu závislosti.

15.03.2018 4 z 5

Tohle bude bolet Tohle bude bolet Nikki Sixx (p)

Je vidět, že to má Nikki, oproti době v Heroinových denících, v hlavně mnohem víc srovnané. V této knize dokazuje, že je všestranný umělec, což ukazují jeho originální fotografie. Kniha měla být pravděpodobně motivační, ale bohužel mě moc neobohatila. Možná je to tím podáním, neustálým přeskakováním z jedné úvahy na druhou a bohužel ani historky z turné mi nepřipadaly ničím výjimečné, spíše jsem se nudila. Možná je to také tím, že jsem mu to už na začátku neuvěřila, protože neustále předhazuje, že krásnu vnímá jinak, než většina lidí, že co jinému připadá ošklivé nebo odlišné, vnímá on jako krásné, a přitom si za současnou manželku vybral ženu, která představuje právě tu nápadnou "reklamní" krásu, kterou v knize odsuzuje, ale samozřejmě je to jen můj názor. Zajímaly mě informace o Nikkiho vztahu s Kat Von D, kterých se mi v knize dostalo opravdu dostatečně :)

28.02.2018 3 z 5

Ruská konkubína Ruská konkubína Kate Furnivall

Silný příběh ze zajímavého prostředí.

21.11.2017 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Nora Roberts

Tuto knihu jsem poprvé četla před cca 10 lety a poté jsem ji dlouhou dobu považovala za mou nejoblíbenější. Proto jsem se k ní po letech vrátila. Dnes už bych ji za nejoblíbenější asi nepovažovala, ale určitě ji mohu zařadit mezi ty lepší, které jsem četla. Kniha má poměrně dost stránek, nyní v druhém vydání, ještě o 70 navíc, ale příběh tak krásně plyne, že než se nadějete, je konec. Text knihy je psán velmi spisovnou češtinou a musím se přiznat, že s několika výrazy jsem se ještě nikdy nesetkala, avšak k prostředí v jakém se děj odehrával, se tento styl psaní hodil. Na to, v jakém roce byla kniha napsána, je děj pokrokový a stejně dobře by se mohl odehrávat i v současné době.

02.10.2017 5 z 5

Kdo chce víc Kdo chce víc Nora Roberts

Kniha mě bavila jen ze začátku. Zajímavá zápletka, která mohla mít rychlejší spád. Několik desítek stránek se tam nic zásadního neděje. Bohužel jsem nedočetla, což se mi u Nory stalo poprvé.

12.09.2017 2 z 5