Dep8 Dep8 komentáře u knih

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Nemůžu říct, že bych se s hlavním hrdinou přímo ztotožňovala, ovšem líbí se mi syrová absence citů a bezohlednost při využívání hloupoučkých žen, ozdob vyšší společnosti, v cestě k vytouženému cíli. Výstižný název Miláček - s cynickým úsměvem na rtu.

14.03.2016 5 z 5

Host do domu Host do domu Jiří Wolker

Wolker se může zdát místy přecitlivělý, pobožný apod., ale vytvořil sbírku, na kterou je nutno se dívat s respektem, protože si to zaslouží. Wolker je jiný, ale je nutné ho brát takového, jaký je.

27.02.2016 3 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Je to klenot naší literatury. Jazyk má Mácha opravdu vytříbený, ale děj mě spíše nudil. Po té jazykové stránce je to dílo hodné obdivu, ale jinak by šlo vše důležité vtěstnat na 3 stránky textu a bylo by.

21.02.2016 2 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Jo, rozhodně to bylo matoucí. Takže jsem se začetla a dávala dvě a tři dohromady. Jestli jsem byla někým překvapena, tak to byly Hanna a Mona. Líbilo se mi, že je jejich kamarádství víc viditelné. Stalo se toho moc během krátké doby. A pověstné A? Nezklamal/a.

04.01.2016 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Příběh o nekonečném hledání, nalézání a ztrácení. Útěk před realitou k iluzím. Imagination is the only weapon in the war against reality... Paní Bovaryová je ve skutečnosti částí každé z nás. Každá sníme o tom jediném vysněném z románů, přesně tak jako ona. Smutný konec, Charlesova obětavá a až ňoumovská láska je nádherná, Ema ale chtěla víc. Nádherně napsáno.

19.12.2015 4 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Přijde na to... Některé citáty jsou perfektní, jiné jsou díky vytržení z kontextu a jinému překladateli spíše úsměvné, nebo až dokonce trošku hloupé. Někde by zkrátka neškodilo napsat, při jaké příležitosti to či ono "mudrosloví" padlo, ne jen moudra rozdělit do tématických kategorií. Ale i přesto se jedná o příjemný, hezky ilustrovaný doplněk k sáze, který by v knihovně fanouška Tyriona a Hry o trůny neměl chybět. :)

P.S.: Nechápu ty negativní komentáře všech tady - když jste si tu knihu kupovali, tak jste snad museli vědět do čeho jdete, ne?

06.11.2015 4 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

"Tři udrží tajemství tehdy, jsou-li dva z nich mrtví."

Tuto knihu jsem si zkrátka musela přečíst, když jsem poprvé viděla seriál Pretty little liars, který mě opravdu baví. Docela mě dostalo, že seriál je věrná kopie knihy. To bych nečekala. Dnes je to fakt rarita.

12.10.2015 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Mně to teda naprosto nesedlo. Unikaly mi souvislosti, příliš popisu, u prvních dvou povídek jsem se zasmála, a dál už mě to ale zklamalo. Musela jsem se nutit, abych to dočetla do konce.

02.10.2015 2 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

"Spousta těch, co žijí, zaslouží smrt. A někdo umírá a zasluhuje život. Můžeš mu ho dát? Potom nevynášej příliš horlivě rozsudky smrti. Protože ani ti nejmoudřejší nedohlédnou do všech konců."
Z pěti hvězdiček dávám šest.

09.08.2015 5 z 5

Literatura pro 3. ročník středních škol -- Učebnice - Zkrácená verze Literatura pro 3. ročník středních škol -- Učebnice - Zkrácená verze Lukáš Andree

Pracuji se všemi díly od prvního a mohu doporučit.

17.06.2015 3 z 5

Literatura pro 3. ročník středních škol- pracovní sešit Literatura pro 3. ročník středních škol- pracovní sešit Lukáš Andree

Příjemné zpracování i se zajímavostmi daných lit. slohů.

Ošetřovatelství III/1 Ošetřovatelství III/1 Marie Nejedlá

Dobře vypracovaná učebnice, která nabízí přehledně důležité poznatky.

Pád domu Usherů Pád domu Usherů Edgar Allan Poe

Výborně napsaná povídka s geniálně promyšlenými vnitřními souvislostmi. Zpracovávala jsem ji v souvislosti se srovnávnávací interpretací ve škole, takže jsem se na ni soustředila opravdu podrobně a zkoumala každý její detail. A těch detailů je tam vskutku obrovské množství, některé se zdají být naprosto nenápadné a lehce přehlédnutelné, ale celkově tvoří fascinující atmosféru příběhu, který je svou ponurostí a malomyslností propleten od první do poslední věty. Pokud si představujete Zánik domu Usherů (chcete-li Pád domu Usherů) jako nějakou obyčejnou hororovou historku, ve které se prolévají litry krve a hlavní postavy volají do prostorů: "Je tam někdo?", tak Vás zklamu - tato povídka je kvalitní dílo a něco takového očekávat od velikána Poa je samo o sobě hřích. Není to příběh určen pro jedno čtení...

12.06.2015

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Tahle kniha (vlastně i celá sága) vyvolává diskuze, jedni jí milují a nemohou se jí nabažit, druzí jí nenávidí a nemohou jí ani cítit, ale nic mezi tím.
Musím souhlasit s názory, že kniha je psaná dost naivně a myšlenkové pochody hlavní hrdinky Belly bych docela chtěla jednou pochopit. Edward je usměvavý týpek, který svou Bellu miluje a basta, na druhou stranu ví, že se od ní musí držet dál a tak se o to snaží. V knize jsou však hodně popsány myšlenky a emoce všech hlavních hrdinů, tedy hlavně Belly a Edwarda, celá kniha je hodně založená na pocitech.

Samozřejmě tam je i děj, ale ten je velmi jednoduchý, ani záporný James ho moc neobohatí. Je jen škoda, že ve filmovém zpracování nedostal více místa a nebyla tam zmíněna, jeho společná minulost s Alice. V knize je to mnohem více popsáno a i vysvětleno.
Takže i když je děj hodně jednoduchý, naivní a psaný hlavně pro náctileté, přesto v něm něco je. Možná je to autorčin styl psaní, nebo nevím, ale je tam nádech i zamyšlení...ano, to je ono, čtenář je trochu nucen přemýšlet nad osudy postav a nad tím, co by dělal v jejich situaci.

Je pravda, že tyhle přeslazené romantické žvásty moc nemusím, ale tahle kniha se mi moc líbila. Je to taková pohádka na dobrou noc, abyste měli krásné a sladké sny.
Krásná odpočinková četba, při které si vydechnete.

06.02.2013 5 z 5

Společenské vědy pro střední školy 2. díl - Pracovní sešit Společenské vědy pro střední školy 2. díl - Pracovní sešit Denisa Denglerová

Celkem přehledný, pěkný pracovní sešit. Je k němu i učebnice.

05.01.2013 3 z 5

Společenské vědy pro střední školy 2. díl - Učebnice Společenské vědy pro střední školy 2. díl - Učebnice kolektiv autorů

Celkem přehledná, pěkná učebnice. Je k ní i pracovní sešit.

05.01.2013 3 z 5

Společenské vědy pro 1. ročník středních škol - Pracovní sešit Společenské vědy pro 1. ročník středních škol - Pracovní sešit Denisa Denglerová

Celkem přehledný, pěkný pracovní sešit. Je k němu i učebnice.

05.01.2013 3 z 5

Společenské vědy pro 1. ročník středních škol - Učebnice Společenské vědy pro 1. ročník středních škol - Učebnice kolektiv autorů

Celkem přehledná, pěkná učebnice. Je k ní i pracovní sešit.

05.01.2013 3 z 5

Literatura pro 1. ročník středních škol. Učebnice Literatura pro 1. ročník středních škol. Učebnice Renata Bláhová

Pestrá učebnice, ke které je i pracovní sešit.

04.01.2013 4 z 5

Literatura pro 1. ročník středních škol: Pracovní sešit Literatura pro 1. ročník středních škol: Pracovní sešit Taťána Polášková

Celkem pěkný pracovní sešit.

04.01.2013 4 z 5