denisa4368 denisa4368 komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělá jednohubka, u které jsem se náramně bavila.

17.03.2019 5 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Přečteno při čekání na MHD, zajímavé bizarní dílo, tunely, kudy šel S. mi připomněly některé mé noční můry. Horory mám ráda, tuto mangu jsem si opravdu užila, i když je to poněkud zvrácené. Ale ne tolik jako Ryby.

05.03.2019 4 z 5

Můj první Murakami. Určitě ne poslední. Jsem z něho nadšená, sedlo mi to pomyslně jako zadek na hrnec. Doporučila mi ho kolegyně z práce a řekla, že to nejde číst rychle a měla pravdu. Jde to číst jenom po douškách a postupně trávit, přežvykovat a polykat. Pochopit.

16.02.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Žádný wow efekt se nekonal, ale musím napsat, že to je opravdu dobrý thriller, i když jsem měla tušení, že to s tou mrtvolou nebude jenom tak. Pasáže z deníku sociopata byly velmi povedené. Těším se na Barkerovu další knihu.

10.02.2019 5 z 5

Sirény Sirény Joseph Knox

Hodně temná detektivka s netypickým detektivem, který má dobře nastavenou morálku navzdory tomu, že lže, bere drogy a skrývá mnohá tajemství. Aidana jsem si oblíbila. A temné prostředí Manchasteru také.

04.02.2019 4 z 5

Přijde kůň do baru Přijde kůň do baru David Grossman

Tváří se to jako stand-up vystoupení, ale je v tom mnohem více. Je to smutné, i když se možná párkrát zasmějete. Možná knihu po čase odložíte, jak to podobně udělali diváci v knize, když odešli z představení. Možná párkrát nadzvednete obočí údivem, nebo něčím jiným. Je to prostě něco zvláštního, někomu to sedne, někomu ne.

23.01.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Sci-fi plná čínské politiky, podivné VR hry, matematiky, fyziky, mimozemšťanů, spiknutí. Těším se na další díl(y).

19.01.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Lazar se četl velmi snadno, děj ubíhá rychle, je to napínavý příběh, který nutí čtenáře dočíst do konce. Nebýt superpadoucha, kterého není téměř možné zničit, který je až mýtický, co všechno dokáže a nedokáže, dala bych plný počet hvězdiček.

15.01.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha od Hartla. Ležela mi na stole skoro dva měsíce, než jsem se odhodlala ji přečíst. Kromě toho, že je tam hodně postav, takže si člověk musí srovnat všechny vztahy, tak musím uznat, že se to četlo velmi dobře. Oddechová kniha na víkend (třeba i ten nejlepší).

08.01.2019 4 z 5

Vypálená nenávist Vypálená nenávist Angie Thomas

Kniha Vypálená nenávist je prostě jiná. Jiná, protože není o bělošských trápeních a situacích, se kterými se setkáváme. Je jiná, protože prostě jiná má být. Ukazuje nám poselství, které se můžeme, ale nemusíme vzít k srdci, můžeme tu knihu odhodit s tím, že nám nic nepřinesla, nebo nám toho naopak může přinést hodně.

05.01.2019 5 z 5