denisa4368 denisa4368 komentáře u knih

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Joy Fielding jsem poprvé objevila v knihovně, když mi bylo 16. Hned jsem se zamilovala do jejích psychologických dramat. V Slepé uličce tomu nebylo jinak, neskutečně mě to chytlo a bavilo do naprostého konce.

06.12.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

České detektivky moc nečtu, spíše vůbec. Tahle mě překvapila a jsem ráda, že jsem ji objevila. Těším se na další díl ze série. :)

16.07.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Naprosto dokonalé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přes 400 stránek a jakoby nic. Chtělo se mi místy brečet.

29.01.2022 5 z 5

Lubošova celkem fajn knížka Lubošova celkem fajn knížka Luboš Kulíšek

Vzhledem k tomu, že jsem se o Lubošovi dozvěděla snad skoro před týdnem, tak je to všechno hrozně čerstvé. Projíždím všechna jeho videa, dokonce jsem viděla to první, o kterém se zmiňuje v knize. Kniha je hodně autentická, upřímná, jde vidět hodně pokory, upřímnosti. Prostě Lubošova celkem fajn knížka je dost fajn. :)

11.04.2021 5 z 5

Čaropisci Čaropisci Robert Jackson Bennett

Po dlouhé době fantasy, které mě hned chytlo. Sice od druhé půlky mě to až tolik nebavilo, jako na začátku, ale přesto to stále mělo spád. A rozhodně se těším na další díl.

08.04.2021 5 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Kniha se mi líbila. Chápu to prostě tak, že ta kniha není primárně pro trans lidi, ale naopak pro jejich rodinu a okolí, která má problémy se s tím smířit, nebo pochopit, jak se cítí osoba, který není ve správném těle.

Rodina, kterou měla Jessica a Sam, byla naprosto příšerná, zaneprázdněná, nestarající se o děti, i když pocházeli z bohatých poměrů a matka byla známá politička. Sam jako hlavní postava byl taky teenager s dyslexií, který kvůli tomu měl problémy ve škole, zároveň outsider, protože neměl žádné přátele. Naštěstí k Jessice se i v okolí objevilo několik postav, kteří s její identitou neměli sebemenší problém a šlo jim primárně o osobnost, ne o pohlaví. Viz teta Rose, psycholog a překvapivě trenér fotbalu.

Strhávám hvězdičku za neustále přeskakování v ději, za některé postavy, které možná byli až moc černobílé.

04.12.2020 4 z 5

Modrý diamant Modrý diamant Anthony Horowitz

Jsem žena a přečetla jsem knihu určenou především mužům Je to moje první bondovka, četla se mi dobře, ale nemůžu dát plný počet, protože mám pocit, jako by mi rám něco chybělo. Ale nemůžu přijít na to, co to je.

28.07.2020 4 z 5

Sexy srážka Sexy srážka Helena Hunting

Skvělá jednohubka, která není jenom o sexu, jak jsem si původně myslela.

04.07.2020 4 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Skvělý závěr sci-fi trilogie.

Líbilo se mi prolínání současnosti a pobytem na Esat Ekt. Jsem ráda, že to vlastně mělo happyend.

13.04.2020 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Moje druhá kniha od autorky. A další dávka emocí, větší, než u knihy No a já. Všechny tři postavy mi byly velmi sympatické. I když je to velmi tenká kniha, tak mě velmi dojala. Pobrečela jsem si. Vděky moc.

13.02.2020 5 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Milá příjemná teen oddychovka, u které jsem se bavila. Myslím, že to je jedna z nejlepších LGBT knih, které jsem četla. Moderní jazyk mi vůbec nevadil, naopak mi to přišlo o to více autentické.

08.01.2020 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Přečtená během několika hodin. Líbila se mi a hodně, velmi na mě zapůsobila a u několika částí jsem se málem rozbrečela. Naivní a zároveň moudré.

04.12.2019 5 z 5

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Posloucháno jako audiokniha. Milé, příjemné, dojemné, po čase velmi melancholické a poslední dvě kapitoly jsem proplakala a pak chvíli se ještě smála.

24.09.2019 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Jedna z jejích slabších knih, ale přece stále si držící úroveň pohodového dívčího románu.

28.08.2019 4 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Kniha nebyla špatná, ale jako příběh, který navazuje na Simona, mi přišel až přílišně natahovaný a vytváření nových vztahů mi přišlo takové vyumělkované.

05.08.2019 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Co má znamenat ten konec?! Kdy už vyjde třetí díl? :)

30.05.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Přečtené během jednoho dne. Byla to jízda. A jsem na vážkách, jestli si ji pořídit domů, protože prostě ano. Je to stejně dobré jako první díl, možná i o něco lepší. A Morda/Greysona jsem si jako vedlejší hlavní postavu velmi oblíbila. :)

19.05.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Je to bomba. Sice jsem si hned říkala, jak to bude s tím vrahem, že to není jen tak. Jsem jednoznačně nadšená.

15.05.2019 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Velmi dobré. Hodně mi to připomínalo Enderovu hru. Hlavního hrdinu jsem si velmi oblíbila. Těším se na druhý díl.

04.04.2019 5 z 5

Prvních patnáct životů Harryho Augusta Prvních patnáct životů Harryho Augusta Claire North (p)

Kniha měla mnohem větší potenciál, než kterého se mi dostalo.

22.03.2019 3 z 5