Deni136 Deni136 komentáře u knih

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Knížka se mi zase moc líbila, byla o trošku slabší než první díl, ale o nic extrémního nešlo. Zato když jsem si přečetla knížku, musela jsem se pozastavit nad filmem.
Ten totiž trochu nedomysleli. Mám takovou teorii, že už při natáčení druhého dílu věděli, že na třetí se peníze nedostanou, a tak vervali všechny další díly do toho druhého filmu.
Základ byl sice stejný, ale ke konci byla obrovská bitva o rouno mezi Percym, Lukem a Kronosem, která se má odehrát až v páté knize.
Musím uznat, že kdybych knihu ani nespatřila, tak se mi film líbil, ale pro smůlu té zfilmované hrůzy jsem ji četla.
Nejhorší na tom bylo, že jsem po celou dobu čtení knihy čekala, kdy se objeví Kronos! Upřímně jsem ráda, že to tak nebylo, protože bych přišla o další tři skvělé díly, ale k zamyšlení to tedy je…
Abych to shrnula, tak film byl katastrofa, kniha naopak milé, ale hodně neočekávané překvapení .

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Knížka se mi hrozně moc líbila. Dostala jsem se k ní přes film. Viděla jsem první dva díly a když ten druhý skončil otevřeně, musela jsem si je přečíst. Také to byla úplně první knížka, kterou jsem četla dobrovolně a která nastartovala můj zájem o čtení knih.
Je to asi už tři roky, co jsem ji četla, ale musím uznat, že jakmile si přečtu název knížky, tak se mi ihned vybaví celý děj.
Film se bohužel moc nepovedl. Po přečtení knihy mi došlo, že už nikdy nechci vidět film dřív, než si přečtu originál, protože pointa byla stejná, takže jsem po celou dobu čtení věděla, jak to skončí.
Stejně se ale film od celého příběhu odpojil a připojil se až nakonec. Například celý film skupina hledala tři perly, zato v knize je dostaly hned na začátku a tam neměly téměř žádný význam. Nebo taková maličkost, že Annabeth je blondýnka a ve filmu měla tmavohnědé vlasy. To nemohli najít blonďatou herečku?
Jestli ale hodnotím knihu, tak ta byla opravdu skvělá. Vtáhla mě do děje a ne a ne mě pustit dělat něco jiného. Hlavní hrdiny jsem si ihned oblíbila a pamatuji si, že jsem ji přečetla cca za dva dny, což byl na mě obrovský výkon .

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Knížka je úplně úžasná! Četla jsem ji na jeden dech a ty nejzajímavější časti už znám nazpaměť. Přesně tohle byla knížka pro mě! Bylo spoustu soubojů, magie a taky ta láska! Navíc měl příběh strašně moc flashbacků, takže jsem se zase dozvěděla spoustu z její minulosti. Kniha byla také rozdělena na dvě části. Jedna o Aelin, prostě pokračování na předchozí knihy. A druhá o čarodějnickém spolku s hlavní hrdinou Manon, která zabrala např. jednu třetinu knihy. Příběhy se ale vůbec nezkřížily, a tak jsem moc zvědavá na další díl!
Série se vyšvihla na mojí vůbec nejoblíbenější.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Knížka se mi strašně líbila. Koupila jsem si ji, ještě ten den, co jsem dočetla první díl a rozhodně nelituji. Byla úžasná. Ten konec mě mega překvapil! Přesto jsem tím odhalením nadšená, rozhodně si počkám na další díl.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Kniha se mi strašně líbila. Čekala jsem, že to bude něco jako Hunger games, což by mi ani nevadilo. Autorka ale knihu pojala úplně jinak a to ještě lépe, než jsem od knížky očekávala. Celaena je strašně sympatická a bylo hrozně snadné se s ní sžít. Prostě jsem ji úplně zbožňovala. Myslím, že to byla první knížka, ve které hlavní hrdinka neudělala rozhodnutí, za které bych ji nejradši zabila :DD. Kniha se vyšvihla na jednu z nejlepších knih, co jsem kdy četla a hned jsem se vrhla na další díl.

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

O této knížce se nedá říct jestli se mi líbila nebo nelíbila, rozhodně jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla. Toto téma je příšerné a já obdivuji Evu, že se rozhodla o ty hrůzy podělit se světem. Bohužel se to stalo a my to už vrátit nedokážeme, takže jsem vděčná za to, že vím, čeho je člověk schopný. Knížka je také obohacena fotografiemi, takže jsem to prožívala ještě víc. Byla to tragédie.

01.11.2016

Predurčená Predurčená Morgan Rice

Knížka byla z posledních tří dílů rozhodně nejlepší. Pořád to ale nebylo nic moc. Tady byl zajímavý začátek, chvilku prostředek knížky a zase hodně povedený a nečekaný konec. Některé pasáže mě pobavily hodně. Například úplný start. To se Caitlin probudila pod zemí a vstala jako zombie. Navíc se jí povedlo se probudit uprostřed hloučku lidí, takže ji začali pronásledovat s vidlemi :D. Konec byl taky opět super, ale jelikož jsem došla na poslední knížku série vydanou v češtině, tak jsem na další díl nečekala a se sérií skončila. Ale musím uznat, že jsem za to ráda, protože to byl začarovaný kruh a vždycky to odstartoval jen nadupaný konec.
A veronika0318 myslím že nebude :)

01.11.2016 3 z 5

Zrazená Zrazená Morgan Rice

Malé zlepšení tady od předešlé knížky bylo, zase to nebyla bomba, ale povedenější rozhodně. Když to tak shrnu, tak začátek byl dobrý, potom sto stran nuda a konec byl super. Mám z toho pocit, že autorka má vymyšlený jenom konec, takže začne psát začátek, to zápal ještě má. Potom nadšení dojde a celé se to táhne. Nakonec je nadšená, že došla ke konci, takže ten je úžasný. Bohužel má zakončení tak dobré, že mi to nikdy nedá a chci si honem přečíst další knížku, ale bojím se, že to dopadne jako druhý a třetí díl. No uvidíme.
Do třetice všeho dobrého!.... Jediný komentář :D

01.11.2016 2 z 5

Milovaná Milovaná Morgan Rice

Knížka mě většinu času nebavila. Zajímavý byl až konec. Jinak nic moc extra. Celou knížku mi bylo jasné, že ten meč najdou. Měla jsem sto chutí všechno přeskočit a jít na stranu 200. Nakonec jsem to ale neudělala a pomalu jsem se ploužila dějem. Tento díl mě zklamal, protože jednička byla povedená. Tahle knížka ale nebyla ani z poloviny tak dobrá. Jediné, co mělo nějaký spád, bylo posledních 50 stran, což je zatraceně málo. Přesto mi ale zvědavost nedá a já si přečtu další díl. Doufám, že mě nezklame tak, jako tento.
Zase jediný komentář :DDD WAUUUU :P

01.11.2016 2 z 5

Proměněná Proměněná Morgan Rice

Knížka mě kupodivu dost bavila. Upírským tématem jsem si nebyla vůbec jistá, tady ale vlastně nešlo o upíry, jak je známe. Upřímně jsem autorky představu o upírech nepochopila. Části jako: „Caleb roztáhne křídla, odletí pryč,“ trošku nechápu. Kde sakra upír vzal křídla? :D Navíc tričko zůstalo očividně netknuté… :D Když ale přeskočím tuhle hloupost, tak byla knížka celkem fajn. Rozhodně nešlo o nějaký zázrak, ale taky jsem se při čtení nenudila. Příběh byl zajímavý a měl rychlý spád. Celkově bych knihu hodnotila spíše kladně, protože na okřídlené upíry jsem si časem zvykla a celkově byla zajímavá a úplně něco jiného, než jsem normálně četla.
Páni, jediný komentář :D

01.11.2016 3 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Bože, Evanlyn byla úplně na facku! Říkala jsem si, že když je Ameriky dcera, tak musí být fajn, ale ona byla příšerná. Takový ten spratek, který si myslí, že je nejlepší na světě a všichni ostatní stojí za nic. Bohužel jsem od knihy neustále odcházela, protože jsem ji nemohla vystát. Během děje jsem si ale oblíbila pár nápadníků, díky kterým jsem ve čtení pokračovala. Evanlyn časem zmoudří, a tak je kniha lepší a lepší. Na konci je z ní usměvavá a úplně jiná dívka, než na začátku. Konec mě překvapil.

První První Kiera Cass

Úžasná knížka!!! Moje přání byla vyslyšena a útoků bylo nespočet. Proto moje rozhodně nejoblíbenější knížka ze série. Bylo v ní všechno: napětí, láska, humor, tragédie a zlomená srdce. Prostě bomba! Těšila jsem se na konec, ale zároveň mě každá stránka mrzela, protože se blížila ke konci série. Zakončení mě celkově překvapilo, bylo to brutální, ale neočekávané, takže jsem nadšená. Autorce velkou pochvalu!! :D

Elita Elita Kiera Cass

Kniha zase nezklamala. Přečetla jsem ji asi za půl dne a vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Sice je mi je jasné, jak to skončí, America vyhraje, ale kupodivu si autorka umí s dějem pohrát, takže to rozhodně není nuda. Se stupňováním děje se stupňují i útoky rebelů, které jsem si zamilovala. Kniha se nebojí být brutální, což mě nesmírně bavilo. A tak jsem vždycky s radostí čekala na další útok!! :D. America opět neomrzela a svým rozhodováním a chováním často pobavila. Další úžasný díl a já už se nemohla dočkat na další díl.

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížkou jsem si zprvu nebyla vůbec jistá. Bála jsem se, že to bude o žití jako princezna a tak dále. Nakonec jsem okolo sebe měla spoustu kamarádek, které byly z knížky nadšené, a tak jsem se rozhodla, že si ji přečtu. Samozřejmě zase pomohla nádherná obálka :D. Naproti očekávání jsem si hlavní hrdinku strašně oblíbila. Je svérázná, nebojí si ušpinit ruce a je trochu rebelka. Takže z knížkek o selekci se nakonec vyklubala moje nejoblíbenější série.

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Knížka se mi hrozně moc líbila. Jakmile jsem uviděla obálku, věděla jsem, že si ji přečtu. Pro jistotu jsem mrkla na obsah a nadšení se ještě zvětšilo! Začátek knížky je takový bez děje, ale hodně rychle se to rozjede a potom už nemám co dodat. Autorka vymyslela spoustu zajímavých a napínavých situací, které jsem hltala a většinou je četla neustále dokola, aby mi náhodou něco neuniklo :D. Rozhodně je to jedna z nejoblíbenějších knížek, které jsem kdy měla v ruce.