DéňaPéňa DéňaPéňa komentáře u knih

Tohle je mé Berkeley Tohle je mé Berkeley Adriana Michálková

Jak Sedmé nebe i tuhle autorčinu knihu jsem zhltla takřka na jeden zátah. Za prvé musím říct, že se mi strašně líbilo, že se děj odehrává v té samé oblasti, co SN, a že je dokonce jedna z hlavních postav TJMB v obou sériích! To je podle mě super! A taky dost dobře promyšlená návnada, protože se zrovna jedná o tajemného, tichého, ale po všech stránkách božského Jamieho. Toho bude milovat každá teenagerka. Autorka zase vsadila na dominantní poutavé mužské charakteristiky, které se vám okamžitě zaryjí pod kůži (teda pokud nejste nějaká suchá či přestárlá větev, která v životě nebyla nadupaná hormonama). Tyler je charismatický rebel, jehož hlody vás dostanou do kolen. Budete na Meg žárlit, že má tak suprovýho, vtipně sarkastickýho, ochranitelskýho bráchu, který má navíc bandu kámošů "průserářů", se kterými je věčná sranda. Vidím, že jeden z nich, skejťák Jamie, tu už má svůj malý fanklub a není se čemu divit. On je tak... ach. Ale já jsem i TEAM TYLER.
I když to sourozenci Hannigenovi nemaj fakt lehký a sem tam jsou na ostří nože, zamilujete si je. Ta kniha má takovou tesknou, ale zároveň moc milou a nezapomenutelnou atmosféru. Mnohé dialogy a pasáže byly i dost vtipný, takže se aji zasmějete.
Je to příběh pro mladý holky, co se ještě umí zasnít, ale je pro ně sepsaný moc dobře. Taky se mi líbilo na závěr to zmínění s těmi českými kapelami. A i ty citáty a úryvky textů písní byly skvěle vybraný. Takže shrnuto: těším se na další díl :)

18.11.2017 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Knihu Milý Johne od Sparkse jsem přečetla jedním dechem, ale Zápisníkem jedné lásky jsem se musela přímo prokousávat. Možná to bylo i tím, že jsem nejdříve viděla film, což byla asi chyba. Příběh je to ale stále krásný, dojemný a ocukrovaný.

14.11.2017 3 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Jak může chlap napsat něco tak krásnýho? Sparksi, kde jsi??? Vezmi si mě!!! Jo aha, ty jsi starší ročník. Tak mě aspoň adoptuj. Ne, vážně pěkné a dost smutné čtení. John a Savannah... tahle jména mi bude má mysl šeptat ještě hodně dlouho. Doporučuji.

29.10.2017 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ze začátku jsem se musela do četby trochu nutit, ale pak whooááá už jsem jela a dojela až do cíle. Podle mě zatím nejlepší autorčino dílo.

26.10.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Parádní kniha! Zaujal mě nejdřív ten název a rozhodně nad koupí nelituji. Slupla jsem ji během dvou večerů a musím uznat, že to opravdu mělo něco do sebe.

26.10.2017 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Na tuto knihu jsou rozporuplný názory a já se bohužel řadím ke čtenářům, který moc nenadchla. První díl byl ještě fajn, ale u druhýho jsem se už musela do čtení nutit. Ságu jsem přečetla jen z toho důvodu, že jsem ji měla zakoupenou a protože jsem ji chtěla dát šanci. Luce jsem si ale ani trochu neoblíbila, mrzelo mě, jak se chovala ke Camovi, spoustu věcí se nedovysvětlilo, někdy mi to připadalo kostrbatý... :( Nevím no, na mě to silný dojem neudělalo.
Pokud se vám líbí téma padlých andělů, tak radši doporučuji k přečtení ságu Zavržený nebo teď nově vydanou Sedmé nebe.
Ale jsou tací, kterým se tato sága líbila a neberu jim to. Každý holt máme trošku jiný vkus a požadavky.

26.10.2017 2 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Tak sága přečtena. Nejvíc mě nadchnul první a druhý díl. Pak už mě začalo štvát, jak byla Nora vůči Patchovi odtažitá a jak si ho schválně držela od těla. Byli sice dobrou "agentskou a špionážní" dvojkou, ale co se týče jejich vztahu, sblížení a intimností, tak tam se prakticky nic nerozvinulo. Taky v úsecích, kde bych uvítala procítěnější pasáže, jsem měla kolikrát dojem, že Nora jede na autopilota. Jasně, Nora je drsná intelektuálka, která se měla vymknout ufňukaným ústředním hrdinkám, ale trošku se z toho "hrdinství" mohlo ubrat. Děj ságy byl pestrý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že vztah Nory a Patche si zasloužil víc. Pořád ho něco přerušovalo, a i když konec dopadl dobře s vidinou, že ti dva si to konečně všechno vynahrazují, my už u toho nejsme. A já bych sakra uvítala, kdyby to tak bylo :)

26.10.2017 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Stejně jako první díl, i tento jsem přečetla během chvíle. Doporučuji.

26.10.2017

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Tahle kniha je má neoblíbenější od Barbary. Je vážně nezapomenutelná. Nešlo se od ní odtrhnout a kdykoli dostanu chuť, s láskou se k ní vracím.

To To Stephen King

Můj nejoblíbenější král hororu, který nikdy neomrzí.

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Koupila jsem si ji kvůli parádní propagaci, ale čekala jsem mnohem víc. Kniha byla velebovaná ze všech stran a nakonec jsem na ní nic geniálního neshledala. Námět dobrý, ale žádnou výraznější odezvu ve mně příběh po přečtení nezanechal. Vážně průměr, do čtení jsem se musela nutit.
Některé knihy mají prostě úžasnou obálku, skvělou propagaci, tisíce ocenění a nakonec skutek utek.

01.10.2017 3 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Právě teď jsem ji dočetla. Knihy o padlých andělech miluju a tahle se mi vedle knihy Zavržený líbila nejvíc. Je v ní všechno, co mi jinde chybělo a hlavní hrdinka mi byla hodně sympatická. Byla i vtipná a u některých pasážích (hlavně s Kassielem) jsem se vážně řezala smíchy, protože ti dva byli spolu naprosto boží. A postava Adama? Tak to je teprve něco. Hrozně moc mě zajímá ten jeho příběh se vším všudy.
Na to, že je to autorčin debut, tak klobouk dolů. Nemůžu se dočkat dalšího dílu a doufám, že vyjde.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Knihy o padlých andělech mám hodně ráda a tato se mi hooodně líbila. Těším se na druhý díl.