Tohle je mé Berkeley ekniha

Tohle je mé Berkeley obálka knihy
Mé hodnocení:

Sedmnáctiletá Megan Hannigenová pochází z rozvrácené rodiny. Žije s despotickým majetným otcem a rebelským bratrem Tylerem, kterému není nic svaté. Jednadvacetiletý Tyler je nezkrotný horkokrevný živel s prořízlou pusou, který zbrojí vůči autoritativnímu otci, jehož viní z odchodu matky. Jejich svárlivé rozepře vygradují v násilnou potyčku a následnému vyhození Tye z domu. Meg je z toho zdrcená, stojí mezi dvěma znepřátelenými protipóly a je nucena si mezi nimi vybrat. K otci chová nezdolný respekt jako vzorně vychovaná dcera, ale ke zbojnému bratrovi ji vlivem smutné rodinné minulosti pojí výjimečně silné sourozenecké pouto, které se nedá ničím zpřetrhat. Ti dva jsou jako jin a jang, a zatímco Meg zpívá ve sboru, chová se ve všech ohledech spořádaně a poslušně, Tyler je nenapravitelný průšvihář, provokatér, buřič a rebel oddaný punk rocku a bohémskému způsobu života. Jeho jedinou slabinou je Meg, kterou i přes rozdílné názory ochraňuje a nastavuje jí náruč svého svobodného světa bez okovů. Realita je neúprosná, ale naskytují se i světlé, vtipné a zábavné chvíle, které Meg dokážou povzbudit a dodat tolik potřebnou sílu, aby ustála zkomplikované dospívání, přehodnotila dosavadní postoje a ujasnila si životní priority, za které se rozhodne bojovat. Je to podmanivý příběh plný emocí, kontrastů a zvratů, který vám dodá naději, že i v té nejhlubší tmě je vždy plamínek světla. I vy si budete říkat „Tohle je mé Berkeley“ a překonáte s ním své vnitřní démony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360796/tohle-je-me-berkeley-S1K-360796.jpg 4.118
Romány, Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno (ekniha), Má kniha.cz

Kniha Tohle je mé Berkeley

PetraN17
31.12.2019

Moc pěkné, kdy už bude další díl :)))
Pro nás netrpělivé....

Jeninas
03.08.2019

Megin život je plný extrémů - má totiž kolem sebe jednak lidi extrémně na pěst, jednak lidi extrémně k pomilování. Není divu, že jí z toho jde hlava kolem. Brácha Ty se navzdory vnitřním démonům (vážně víme o všech?) vždycky vytasí se sarkastickou poznámkou a jeho banda je dokonalou ukázkou jakékoliv skupiny kluků, kteří společně dospívali. Mají své mouchy, ale stojí při sobě a zažijete s nimi nejsrandovnější chvíle vašeho života. A když je mezi nimi takový dokonalý kluk jako Jamie, prakticky v ruce třímáte klíč ke štěstí. Meg ovšem nemá kvůli stinným stránkám svého života příležitost si toho všimnout. Jak už někdo zmínil níže, budete ji závistí proklínat a zároveň zúčastněně litovat.
Co se týče lásky, kniha je hodně pravdivá - takhle to prostě se vztahy bývá. Přivedla mě zpátky ke kapelám, které jsem poslouchala na střední, a tak jsem si pěkně zavzpomínala. Třebaže nejde o příběh, který bych vyloženě hltala po nocích, bylo mi s ním fajn a moc se těším na pokračování =)

Gabi212
24.04.2019

Včera nad ránem jsem dočetla Sedmé nebe (nedočíst ho na jeden zátah by byl hřích) a před chvílí jsem zhltla Tohle je mé Berkeley. Chápu, že vydat knihu v Česku je peklo, ale Berkeley by si taktéž zasloužilo tištěnou verzi. A já věřím tomu, že se jí dočkám. I dalšího dílu, protože bože smiluj se nade mnou, na tom konci měl stát Jamie. Tohle je totiž sakra i mé Berkeley! :-D
Tyler a Jamie. Další dvě atomovky, který mi odpálily srdce. Nesouhlasím s tím, že by hlavní hrdinka byla pomatená slepice v kurníku. Mně se naopak líbilo, jak se to v ní všechno bouřilo a bortilo. Vždyť je to šestnáctiletá holka z rozvrácené rodiny, které se celý svět sesypal na hlavu. Holt ne všichni jsou zocelení terminátoři bez špetky emocí a empatie. ;) A o to tam přeci šlo. Ukázat lidské slabiny, strachy a vnitřní démony, které není lehké porazit.
Meganin sourozenecký vztah s Tyem se mi zaryl do duše. Byl skvěle psychologicky propracovaný, mnohdy humorný i dojímavý. Atmosféra Berkeley mě nutí si zakoupit letenku a provést invazi do kalifornského Bay Area, kde je i Oakland ze Sedmého nebe. A jestli tam nepotkám Kassiela, Adama, Ellie, Tye, Jamieho a Meg, tak se fakt nase*u! :-D

16.04.2019

Úžasná kniha. Jen mě mrzí že byla tak krátká ????

Mistylady
12.04.2018

Tak z téhle knihy jsme byla trošku zklamaná. Možná proto, že jsem nejdřív četla Sedmé nebe, které mě naprosto dostalo. Tohle bylo proti tomu takové utahané, moc pitvající, přišlo mi, že se řeší pořád dokola to samé. Hlavní hrdinka mi přijde strašně zmatená, každou chvíli jiná nálada, jiný názor, mění se jako větrná korouhvička. Knihu jsem dočetla, přečtu si i další, abych věděla, jak to skončí, ale na Sedmé nebe to nemá.

Irleis
20.11.2017

Když jsem začala číst Berkley, očekávala jsem jednu z dalších knih, kdy ji přečtete a zapomenete, že jste vůbec něco četli. U téhle knihy to byl omyl. Po přečtení pár kapitol jsem nedokázala přestat. Hltala jsem knihu, dokud mě nezačaly bolet oči a já se musela vrátit do reality, ale stejně nešlo přestat, propadla jsem Berkley. Četla jsem tuto knihu s naprostým nadšením. Kniha mě upoutala formou, kterou autorka zvolila. Zápletky jsou přijatelné k věku hlavní hrdinky. Děj má hlavu i patu, neztrácíte se v žádném přemrštěném světě podivného charakteru postav. Byla jsem pohlcena tajemstvím, které autorka lehce naznačila. Snažila jsem se odhadnout jaképak to má Ty tajemství a když už byla kniha v nejlepším rozpoložení…konec knihy, div mi nezaskočilo, už se těším na další díl. Člověk, který se dokáže zasnít bude určitě s nadšením číst.

Marky222
19.11.2017

Já už jsem taky věrná čtenářka této mladé autorky. Její knihy mají takové milé nostalgické kouzlo a zároveň nutkavou drásavost. Nemusí se to líbit všem, ale moje krevní skupina to rozhodně je.
Kniha není žádná jízda na horské dráze, ale pohled do života ztracených existencí, kteří nebojují jen s nepříznivým osudem, ale i se svými vnitřními démony. Takže je to i dost psychologické. Ačkoliv se Ty může jevit jako nevděčný drzý delikvent, ukáže se, co za tím jeho chováním stojí a pak je vám ho tak líto, že byste se nejradši do knihy vcucli a objali ho. Hodně, hodně jsem s ním sympatizovala. I s Meg, na které se ty hrůzy podepsaly, i přesto že se tomu Tyler snažil zabránit.
Tvrdá realita je vyvážená dobře umístěným humorem a zábavnými chvílemi, kdy jsem se fakt nasmála.
A co mě úplně nadchlo - ta atmosféra hrdého Berkeley a uvedení punk rockových legend, které právě povětšinou z Bay Area pocházejí. Také tu byla zmíněna spousta míst spojených s Green Day i oni samotní, což bylo pro mě taky plus.
Líbilo se mi i to, že nikdo neskončil s tím, jak by se dalo očekávat. Ale u jedné dvojice v to pořád doufám a snad se toho dočkám ve druhém díle.

DéňaPéňa
18.11.2017

Jak Sedmé nebe i tuhle autorčinu knihu jsem zhltla takřka na jeden zátah. Za prvé musím říct, že se mi strašně líbilo, že se děj odehrává v té samé oblasti, co SN, a že je dokonce jedna z hlavních postav TJMB v obou sériích! To je podle mě super! A taky dost dobře promyšlená návnada, protože se zrovna jedná o tajemného, tichého, ale po všech stránkách božského Jamieho. Toho bude milovat každá teenagerka. Autorka zase vsadila na dominantní poutavé mužské charakteristiky, které se vám okamžitě zaryjí pod kůži (teda pokud nejste nějaká suchá či přestárlá větev, která v životě nebyla nadupaná hormonama). Tyler je charismatický rebel, jehož hlody vás dostanou do kolen. Budete na Meg žárlit, že má tak suprovýho, vtipně sarkastickýho, ochranitelskýho bráchu, který má navíc bandu kámošů "průserářů", se kterými je věčná sranda. Vidím, že jeden z nich, skejťák Jamie, tu už má svůj malý fanklub a není se čemu divit. On je tak... ach. Ale já jsem i TEAM TYLER.
I když to sourozenci Hannigenovi nemaj fakt lehký a sem tam jsou na ostří nože, zamilujete si je. Ta kniha má takovou tesknou, ale zároveň moc milou a nezapomenutelnou atmosféru. Mnohé dialogy a pasáže byly i dost vtipný, takže se aji zasmějete.
Je to příběh pro mladý holky, co se ještě umí zasnít, ale je pro ně sepsaný moc dobře. Taky se mi líbilo na závěr to zmínění s těmi českými kapelami. A i ty citáty a úryvky textů písní byly skvěle vybraný. Takže shrnuto: těším se na další díl :)