Delira Delira komentáře u knih

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

(+SPOILER) Po knize jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a dočetla jsem ji s vypětím všech sil. Hlavní hrdinka absolutně protivná, ukňouraná a ne moc inteligentní. Zápletka příšerná, založená na dětinském předhánění se. Naprosto nelogické a chaotické chování postav. Kniha je plná chyb a překlepů. Několikrát Anne v konverzaci před Trevem osloví Chrise jeho pravým jménem a jede se dál. Postavy Trevva a Tess jsou jako parodie. Pokaždé mě pobavila zmínka o úchylném sexu, to je mi autorky celkem líto, že je podle ní tohle úchylné. Celou knihu jsem protrpěla, ale v druhé polovině už jsem měla opravdu nutkání mlátit hlavou do zdi. Hlavní hrdinka i přes výslovný nesouhlas zásadně naruší partnerovo soukromí a absolutně nelogicky se kvůli tomu naštve. Její následné magické prozření je opravdu k smíchu. No a pohádkový závěr je sice u tohoto žánru žádoucí, takdy však působí směšně a opět je hlavní hrdinka motivována tím, ukázat, jak je úžasná a sestřít někoho. Vtipná kniha není, spíš k zoufalému smíchu.

17.09.2022 1 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Moje druhá kniha od autorky a určitě poslední. Míra inspirace králem hororu zde, dle mého názoru, překročila únosnou mez. Postavy ploché, nezáleží vám na žádné z nich a hlavní postava je vyloženě protivná. Atmosféra nikde, závěrečný zvrat laciný, jednání postav přinejmenším zvláštní. Zklamání.

16.06.2022 1 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Jedním slovem - výborné!

29.10.2021 5 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

To, co funguje ve formě instagramových příspěvků, nemusí nutně fungovat v knize. Vše pohromadě a naráz přečteno působí lacině a prvoplánově. Nejsem nadšena, ale zklamána také ne.

27.07.2021 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha je čtivá, ale nenadchla mě. Příběh není úplně uvěřitelný.

09.02.2021 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha se velice dobře čte, je napínavá a má zajímavý námět. Bohužel pro mě je hlavní hrdinka velice nesympatická, až otravná. Kniha je psaná z pohledu tří žen, rozdíl mezi pasážemi však není žádný, osobnosti žen nejsou vůbec rozlišené. Konec je sice překvapivý avšak mě tedy zklamal.

08.02.2021 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha se dobře čte, je napínavá, ale osobně jsem čekala víc, konec pro mě trochu zklamání. Linka s nadpřirozenem je dle mě absolutně nevyužitá, nedávající smysl a rušící.

02.01.2021 3 z 5

Moje první kniha od Murakamiho. Nálada knihy je strhující. Pro mě i zajímavé úplně odlišné prostředí a chování postav. Příběh sám o sobě je vlastně nudný, ale propojení se sny a jeho pojetí je strhující.

20.02.2020 4 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Kniha se krásně čte, v první polovině je velice působivá a depresivní. Rozuzlení je lehké zklamání a nevyužité mystično taktéž.

05.01.2020 4 z 5