DeepSea21 DeepSea21 komentáře u knih

Skákavý žabák a jiné prózy Skákavý žabák a jiné prózy Mark Twain (p)

Dobré povídky.
Líbila se mi nadsázka kterou autor často používá.

04.02.2020 4 z 5

Zamilovaný muž Zamilovaný muž Karl Ove Knausgård

Nebavilo mě to tak jako první díl, přesto ale budu pokračovat dál, něco na tom je. Možná je to tím, že rodinný život, popisovaný v knize, mi připadá jako děsivá rutina.
Styl psaní super.

30.12.2019 3 z 5

Světlo severu Světlo severu Archibald Joseph Cronin

Dobrá kniha.

18.12.2019 4 z 5

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Knížka se zabývá především problémem těžce postižených dětí, eutanázií-argumenty pro a proti, ale také nahlíží do Hollywoodu a soukromého života jedné herečky - jak dokonale se někdo dokáže přetvařovat.

12.12.2019 5 z 5

Ticho a vřava Ticho a vřava Nihad Sirees

Příběh celkem dobrý.Styl mi však nesedl.

02.12.2019 2 z 5

Nětočka Nězvanovová / Strýčkův sen Nětočka Nězvanovová / Strýčkův sen Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dvě kratší novely,obě se dobře četly.
Nětočka Nězvanovová se mi líbíla o něco víc.
Strýčkův sen, hlavně závěr příběhu,mi přišel úžasně tragikomický.

27.11.2019 4 z 5

Čtvrtý obratel aneb podvodníkem proti své vůli Čtvrtý obratel aneb podvodníkem proti své vůli Martti Larni

Celkem zajímavá knížka, obsahovala pár humorných momentů.
Moc nezaujala, ale nebyla také vůbec špatná.

23.11.2019 3 z 5

Černý obelisk Černý obelisk Erich Maria Remarque (p)

Život poznamenaný inflací a předzvěstí nástupu Hitlera k moci.
Rozhovory z blázince se slečnou Genevievou patřily k mým oblíbeným částem.

20.11.2019 5 z 5

...a hvězdy mlčí ...a hvězdy mlčí Archibald Joseph Cronin

Příběh sleduje havíře a jejich život,politické problémy,
povahové a majetkové rozdíly mezi občany z
různých společenských vrstev.

15.11.2019 5 z 5

Cesta k Wigan Pier Cesta k Wigan Pier George Orwell (p)

Všiml jsem si že jsem k této knize zapomněl přidat komentář.
Nahlédnutí do života lidí kteří často žijí nepředstavitelně těžký život, podaný formou detailní reportáže.
V druhé části knihy jsou popsané Orwellovy názory na socialismus, ať už s nimi souhlasíte nebo ne, na mém hodnocení knihy to nic nemění.
P.S.: Orwell později své názory na socialismus které zde uváděl, přehodnotil.

07.11.2019 5 z 5

Hoří už Paříž? Hoří už Paříž? Dominique Lapierre

Skvělá kniha, dobře se četla.
Knihy o válce mám rád.

02.11.2019 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Kvalitní knížka.
Atmosférická a postavy celkem sympatické.
Dobře popsané myšlenkové pochody a psychologie lidí.

22.10.2019 5 z 5

SPOILER
Další výborný Murakami.Prostě umí psát.
Tazakiho vyloučili z party jeho nejlepší kamarádi, kvůli jedné lži co o něm rozšířila jeho kamarádka se kterou se neuměli jinak poprat i přesto, že věděli že to je výmysl.
Obviňoval sám sebe, málem padl až na dno.
Jeho nová kamarádka ho ovšem donutila přátele konfrontovat osobně. Většina se změnila k nepoznání a Cukuru zjistil, že ta která o něm šířila lži nebyla úplně psychicky v pořádku.
Opět vydařené prolínání snů s realitou.

17.10.2019 5 z 5

Burziáni Burziáni Maurice Druon

Postavy které mě nenadchly,odměřené,chladné,vypočítavé.
Typ lidí ,,obchod nade vše'',které jsou mi vždy nesympatické,ovšem příběh byl dobrý a čtivý.
Závěr knihy se mi moc líbil.

10.10.2019 4 z 5

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Skvěle popsané charaktery postav.
Každá z postav je zvláštní, odlišná a přitom tolik podobná všem ostatním s výjimkou Nelly.
Tato kniha, napsaná v 19.století, jen dokazuje že lidé se skoro vůbec nemění, nevyvíjejí.
Povahy a charaktery budou sedět ať už byla kniha napsána před sto, dvě stě nebo deseti lety.
Ivan ,,Váňa" Petrovič mi byl velmi sympatický, Maslobojev také.
Kníže byl lstivý, pomstychtivý parchant - zase ukázka osoby kterou každý známe nebo ji aspoň jednou za život potkáme.

16.09.2019 5 z 5

Balada o žaláři v Readingu Balada o žaláři v Readingu Oscar Wilde

Skvělá veršovaná knížka ke které se vždy rád vracím.

23.08.2019 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Tato kniha se mi hodně líbila.Otevřenost autora a jeho upřímnost,která je v tomhle případě zároveň i projevem veliké odvahy.
Už teď vím, že si přečtu i všechny další knihy od autora.

15.08.2019 5 z 5

Sni svůj bláhový sen Sni svůj bláhový sen Johannes Mario Simmel

Robertu Faberovi zachrání život telefonát,pár minut předtím než spáchá sebevraždu.Zjišťuje že má chlapce,Gorana,o kterém ani něvěděl.
Musí se rozhodnout a toto mu změní život,začne ho znovu prožívat,ne jen přežívat.
Volné pokračování knihy Divím se že jsem tak veselý.

06.08.2019 5 z 5

Hranice mezi snem a realitou.
Ta může být někdy tenčí než se zdá. Manželka která zmizela za velice záhadných okolností, prostitutka vědomí Kréta, a její sestra Malta, zmizelý kocour,mocný politik,bratr vaší manželky, který měl (možná) co do činění s jejím zmizením.
Historky pana Mamiji z druhé světové války které jsou až nelidsky kruté, ukázkový hajzl Boris Stahovač, zpěvák s kytarou a baseballovou pálkou, skvrna na tváři,studna, záhada okolo dané baseballové pálky a nejistota. Mladá kamarádka May, která není vůbec obyčejná. Je zde také velice zvláštní němý chlapec, pro kterého je slovo záhadný málo.
Nejistota, zda jste nepřišel o rozum.
Naprosto skvělá knižka která pečlivě buduje atmosféru a napětí. Naprosto skvělé.

27.07.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Komunismus je zlo.

02.07.2019