ddd666 ddd666 komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tragické a morbidní básně (balady), ale krásné a melodické. Při čtení mě často přejel mráz po zádech. Moje nejoblíbenější báseň je Vodník. Doporučuji. :)

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha ukazuje, co všechno jeden člověk dokáže. Velmi doporučuji.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velmi podařená kniha. Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se stále vracím. Lehká ale i těžká.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Klidná a krásná. To, co ten muž dokázal, je obdivuhodné a inspirující. Přála bych si, aby byla delší, ale skončila, jak měla.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Moje první přečtená detektivka, kvůli které jsem začala číst další knihy od Agathy, ale tato je určitě jedna z nejlepších, ke které se kdykoliv dokážu vrátit. Při čtení jsem se bavila hádáním, kdo jak zemře podle té básně a kdo je vlastně vrah. Ze začátku se mi dařilo hádat, ale konec mě velice překvapil. Určitě doporučuji přečíst.

21.06.2020

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha je velice čtivá a k zamyšlení. Kvůli ní jsem si přečetla další Orwellova díla. Jsem ráda, že ji (na mé škole) přidali do seznamu četby k maturitě.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Skvělá kniha se skrytým významem. Nejvíce se mi líbil začátek, kdy Krysař přichází do města Hammel a potkává Agnes. Doporučuji si přečíst.

21.06.2020

Lakomec Lakomec Molière (p)

Jedna z nejlepších divadelních her, kterou jsem kdy četla. Komická ale poučná.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Vtipná, chytrá a čtivá. Díky této knize jsem si oblíbila komedie a divadelní hry.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Upřímně jsem si knihu vybrala, protože je krátká. Autor udělal dobrou práci s popisem nálad a pocitů. Láska dvou mladých lidí, jejich vztah s rodinou v průběhu války. Smutné ale krásné.