dawson321 dawson321 komentáře u knih

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Kniha se mi líbila a musím se přiznat, že dokonce i o hvězdičku víc, než předchozí díl :-). První díl mi přišel poněkud dětsky napsaný s velmi jednoduchým příběhem, i když jsem knihu přečetl během jednoho dne, na plný počet hvězd to nebylo. To v Koláčcích a spiklencích již hlavní hrdinové řeší poněkud "dospělejší" problémy. Líbila se mi hlavně dějová linka s despotickým otcem ( i když se to samozřejmě nečetlo dvakrát dobře). Jsem rád, že autor jen kromě vztahu Daniela a Kita (o kterých byl celý první díl) dal prostor a vykreslil i další postavy, jež v v životech kluků hrají významné role.

08.06.2019 5 z 5

My jsme legie My jsme legie Dennis E. Taylor

Na začátek se musím přiznat, že nejsem moc velkým čtenářem sci-fi, ale za začátku roku jsem četl knihu Nyxia od S. Reintgena, která se mi docela líbila a řekl jsem si, že dám ještě nějaké vědeckofantastické knize šanci. Dostala se mi do rukou tato kniha, která mi ze začátku přišla docela zajímavá a čtivá, ale postupně se kniha opravdu dostala do podoby "hard sci-fi" (jak se ostatně píše na přebalu) a to už na mě bylo trochu moc. Svým pohledem bych řekl, že kniha je určená opravdu jen "nerdím fanouškům" této literatury a pro sváteční čtenáře bude poněkud složitá...

08.06.2019 2 z 5

Jak jsem potkal hubnutí aneb můj rok s Lindou Jak jsem potkal hubnutí aneb můj rok s Lindou Luboš Xaver Veselý

Asi nejhorší kniha o "hubnutí" co si můžete koupit.

31.05.2019 odpad!

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Ani čtivost knihy nezastínila fakt, že se jedná o dost jednoduchý a předvídatelný příběh. Dialogy mezi policisty mě spíše nudily a vzhledem k tomu, že neznám ostatní knihy od Dána, tak ani odbočky od hlavního příběhu k osobním trablům jednotlivých policistů mě zrovna nenadchly (zde Kukyho umírající máma). Za mě průměrná kniha.

25.05.2019 3 z 5

Svatba ve městě Chambéry Svatba ve městě Chambéry Klára Notaro

Zajímavé povídky reflektující francouzskou kulturu "českýma očima". Nejvíce mě zaujaly povídky Kurz vaření pro Vegany, Benoit či stejnojmenná povídka Svatba ve městě Chambéry. Jednoznačně zajímavá kniha, ovšem osobně mě moc autorčin styl psaní nesedl.

21.05.2019 3 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Hodně zajímaví kniha. Ze začátku jsem byl poněkud zmatený z více dějových linek v knize a vracení se do minulosti, ovšem postupně, jak jsem knihu četl se celý příběh vyjasnil a já jen četl s otevřenou pusou. Hlavní postavy se mi líbili a knihu můžu jen doporučit, ovšem je to trochu depresivní čtení....

15.05.2019 5 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Na Slovensku vydaná před devíti lety, v ČR až nyní... Na knize je krásně vidět, jak je chápání homosexuality bráno u nás a jak u našich východních sousedů. V knize se skoro všechny gay postavy musí skrývat, jelikož se bojí rodiny, že přijdou o práci nebo co by tomu řeklo okolí... Přišlo mi to zprvu dost nepochopitelné, ale musí se brát v potaz, že kniha byla napsána již před devíti lety a situace se tak snad už změnila i na Slovensku. Nicméně při čtení jsem byl fakt rád, že můžu žít v Česku... Jinak samotná kniha nabízí klasický vztahový propletenec, kde nechybí nevěra, žárlivost, rodinné problémy atd. Nic, co bychom předtím už neměli možnost číst, jen s tím rozdílem, že se jedná o homosexuály. Snad vyjdou v ČR i další pokračování, které si rád přečtu a dozvím se, jak se to bude s Borisem dál vyvíjet, protože ten mě dost překvapil...

08.05.2019 4 z 5

Nenechte svůj mozek zahálet Nenechte svůj mozek zahálet Christiane Stenger

Líbily se mi citáty na začátku každé kapitoly. Jinak mi kniha přišla čtivá. Takový souhrn informací o mozku pro laiky.

28.04.2019 3 z 5

Gregor a zlověstné proroctví Gregor a zlověstné proroctví Suzanne Collins

Už Hunger Games jsem moc nemusel a pro tuto knihu nejsem cílovka. Věřím, že dětem se to bude líbit, za mě ne.

28.04.2019 2 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Poslední dobou si rád čtu young adult literaturu a zvlášť, pokud se jedná a gay téma. Knihu jsem přečetl během dvou dnů a určitě doporučuji. Jedna z nejlepších YA, které jsem četl.

25.04.2019 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Jedná se jednoznačně o čtivý a napínavý thriller, který jsem sám přečetl během dvou dnů. Mínusem knihy jsou ale nesympatické postavy a za mě i bohužel finální rozuzlení, které mi přišlo už dost přitažené za vlasy.

22.04.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byl z knihy nadšený, ale postupně mi mé nadšení poněkud vyprchalo. Autorův styl psaní je velice čtivý a i téma mi přišlo zajímavé. Prvních sto stránek jsem doslova hltal, ovšem poté mě kniha nějak přestala více bavit, i když se autor snažil do děje vložit nějaké "šokující" zvraty. Popisy jednotlivých soubojů byly někdy pro mě zdlouhavé a rovněž i plejáda postav poněkud nepřehledná. Knihu jsem sice dočetl, ale budu ještě muset zvážit, zdali se vůbec pustím do dalších dílů, až vyjdou...

20.04.2019 3 z 5

Velikonoční svátky o století zpátky aneb Jarní tradice v české domácnosti Velikonoční svátky o století zpátky aneb Jarní tradice v české domácnosti Kamila Skopová

Útlá kniha nabízející stručné shrnutí významu Velikonoc včetně zvyků. Nejvíce místa zaujímají v knize recepty. Špatná je ovšem obálka knihy - recpektive obrázek, u kterého si asi grafik nevšiml, že je v malém rozlišení a tak je celý rozmazaný a bohužel kazí dobrý dojem z knihy.

20.04.2019 3 z 5

Prima sezóna Prima sezóna Josef Škvorecký

Knihy o Dannym Smiřickým jsem měl rád už od gymplu, proto mě potěšila nově vydaná edice těchto knih od Josefa Škvoreckého. Povídkově sestavená kniha o prvních láskách (a že jich v Dannyho životě bylo) za čase okupace je napsaná vtipně a lehce, i když ve "vzduchu" panuje všudypřítomné nebezpečí.

06.04.2019 4 z 5

Od nápadu k úspěchu: 24 příběhů, jak začít podnikat v Česku Od nápadu k úspěchu: 24 příběhů, jak začít podnikat v Česku kolektiv autorů

Reklamní brožurka od Zonky co se tváří jako kniha a stojí 259 Kč.... O tom, jak začít podnikat tu existuje mnoho lepších, podrobnějších knih, než je zrovna tato.

06.04.2019 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha se četla velice dobře, děj nebyl překombinovaný a líbilo se mi členění kapitol "z pohledku matky a dcery". Samozřejmě se nejedná o žádnou "velkou" literaturu, ale spíš oddechové čtení třeba na cesty. Obdivuji, co všechno museli rodiče s malou Hannou vytrpět, já už bych se ji zbavil tak v polovině knihy :D

03.04.2019 4 z 5

Ani ryba ani rak Ani ryba ani rak Ondřej Valina

Vtipně zpracované idiomy v mnoha evropských jazycích i s ilustracemi.

20.03.2019 4 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Knihu jsem ještě ani nedočetl (zbývá mi posledních asi 40 stránek), avšak v hodnocení už nyní vím, že si zaslouží všechny hvězdičky. Kniha předkládá poutavě popsaný vznik Československa a ačkoli je určena spíše mladším čtenářům, sám jsem se od ní nemohl otrhnout a dozvěděl jsem se řadu zajímavostí, které jsem před tím nevěděl. Velkým bonusem jsou překrásné ilustrace. Tato kniha by se měla povinně číst na školách místo nudných učebnic dějepisu a určitě by se děti dozvěděly o naší historii daleko víc zábavnější formou.

13.03.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knihu jsem četl v rámci Čtenářského klubu Martinus a musím říci, že na mě dost zapůsobila. Byl jsem okouzlen autorovým poetickým jazykem, jak dokázal bavitě vykreslit i zdánlive banální a nudné situace, jak si dokázal hrát s jazykem, celý román tak působil autenticky a připadal jsem si chvílema jak s hlavními hrdiny na italské Riviéře. Zcela chápu, že tanto kniha není určena pro všechny, jelikož obsahuje pár poněkud expresivních scén a mužskou sexualitu vykresuje dost naturálně, takže se může některým "slabším povahám" zdát až nechutná. Mně tato kniha ovšem učarovala a tu poslední kapitolu jsem musel i chvíli vydýchávat.

13.03.2019 5 z 5

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda Miroslav Zikmund

Moc pěkně sepsaný životopis Miroslava Zikmunda s bohatým obrazovým materiálem. Doporučuji pro všechny fanoušky cestování. Knize předcházel celovečerní film a i televizní seriál.

28.02.2019 4 z 5