Davidaxik Davidaxik komentáře u knih

Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Jakub Dvořák

Tahle kniha mi změnila život. Zní to jako naprosto otřepaná fáze, ale fakt to tak bude. :D :)
Nepíšu to jako úplně čerstvou recenzi, trvalo mi dva měsíce sednout sem k tomu a sepsat to. Jsem opravdu rád že taková kniha pro začátečníky vznikla.
ETF jsou budoucnost a u mě to bude zrovna tak! Jakub ve svém podcastu často říká že komentáře čte a dělají mu radost, tak budu doufat, že mu tento taky tu radost udělá.
Díky knize jsem koupil čokoládu (den předtím než přišla dnešní krize), přitom jsem čokoládu vždy chtěl! Ale až po přečtení kapitoly “komodity mi došlo jak je to jednoduché! Díky! Díky knize jsem pochopil že diverzifikace pomocí dluhopisů není pro mě a akcie jsou prostě “dokonalé v mém investičním horizontu je naprosto zbytečné si teď ve dvaceti dělat jakékoliv konzervativní “kotvy
Takže děkuji rozbitému prasátku a jeho příkladům v knize. Několikrát jsem se opravdu zasmál. Je napsána čtivě, lehce pochopitelně, vše jde rychlím googlením dohledat a mě nasměřovala k dalšímu čtivu.
Díky!

11.03.2024 5 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Jak nechci na fóru hejtovat ani být hnusný. Tak tady musím.
Nedal jsem to. Skončil jsem v půlce. Po půl roce čtení. Ano správně. Půl roku jsem četl 100 stránek nebo kolik. Taková četba to je. A natolik mě neoslovila a nudila.

21.11.2022 1 z 5

Ostré konce Ostré konce Joe Abercrombie

Tak teď si nejsem jistej, co se přesně stalo... Ale nedočetl jsem to...
Kniha byla zvláštní, nečtivá, vůbec mi nesedla a to jsem se na pověstného "britského řezníka" těšil hrozně moc...

21.12.2021 1 z 5

Assail Assail Ian Cameron Esslemont

Hodně dobrý!

31.01.2021 5 z 5

Soudruh kmotr Soudruh kmotr Vadim Belych

Tak jelikož mám první hodnocení na knize...tak nemůžu dát nic jiného než *****
Kniha mi poprvé přiblížila tragičnost Ruska...tragičnost komunismu. A ukázala mi cestu, cestu kterou musíme projít všichni...a někteří na ní selžeme a dějiny nás zničí ...a jiní? Jiní z nás povstanou a postaví se tomu co symbolizuje a detailně ukazuje tato kniha...

Namažeme školu špekem Namažeme školu špekem Adam Votruba

Dámy a pánové! Kdo toto nečetl! A nečetl to ve škole o přestávce spolužákům! Tak ten nepatří do života! :D Toto je ultra moderní pojetí mojí generace. A je dokonalé! Sprosťárny na druhou. A všechno tady dohromady. Díky lidi!

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Nikdy jsem to nedočetl :) :)

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

...Tak snad už z povinnosti ne?

Gang neviditelných Gang neviditelných Rafał Kosik

Super počteníčko. :)

Zombie z jeskyně Zombie z jeskyně Thomas Brezina

Totální HOROR!!! :D

Loď duchů Loď duchů Thomas Brezina

Moje první kniha od pana spisovatele. V mých 12cti naprosto luxusní čtivo!

Říše kamenného sokola Říše kamenného sokola Wilbur Smith

Víceméně velice přínosná kniha, velice překvapila. Tuto dobu (myšleno dobu v knize) jsem četl poprvé a vůbec jsem nečekal že by mě možná mohla bavit. Bavila.

06.05.2018 4 z 5

Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace Michael Bar Zohar

Pohled jen z jedné strany barikády, i přesto doporučuji, pro lidi kteří se potřebují seznámit, rychle, s dějinami Izraele, ale musejí počítat s jistou silou "propagandy" v této knize.

06.05.2018 4 z 5

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroru Joby Warrick

Ty vole! Tak z tohoto mi padá huba na držku! Čtivo tak úžasně popsané že se čte úplně samo, tak rychlí! A především...opravdu dobře provedené!

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Vtipné, rychlé, dravé, absolutní pohlcení!

Kmotr Mrázek II - Krakatice Kmotr Mrázek II - Krakatice Jaroslav Kmenta

Těžké čtení...opravdu těžké. Díky pane Kmento ;)

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Ta...VĚC... se kurwa těžce čte. A teď nemyslím zločiny co napáchal pan B. Či jeho okolí... ale opravdu to vykreslení, popsání situace. Viděl jsem mnoho takových to autorů a opravdu se nebojím tvrdit že i prostá data se dají položit lépe psaným slohem... Takto? To opravdu nejde. *** dávám jen za to že je to pravdivé... tu * přidávám za koncepcy kterou okolo pan Kmenta předvádí, úžasný výkon :)

06.05.2018 4 z 5

Čtyři a půl kamaráda – EXTRA – Zachraňte buřt! Čtyři a půl kamaráda – EXTRA – Zachraňte buřt! Joachim Friedrich

Geniální! Povídání ze strany psíka je super!

06.05.2018 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda a podezřelý ředitel Čtyři a půl kamaráda a podezřelý ředitel Joachim Friedrich

Tu mám doma! :D Jedna z prvních řekl bych. A opravdu povedené, třeba si ji někdy přečtu znova! (A ano... i takto to může vypovídat o knize, jako recenze :) )

Čtyři a půl kamaráda Čtyři a půl kamaráda Joachim Friedrich

Jo, super na čtení. Mě to fakt bavilo! Pro děcka fakt súúpr počteníčko.