Gang neviditelných

Gang neviditelných https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87716/bmid_gang-neviditelnych-r3G-87716.jpg 4 20 7

Felix, Net a Nika série

1. díl

Knížka na pomezí žánrů detektivka, sci-fi a horor - dobrodružství tří kamarádů - pro starší děti.

Detektivky, krimi , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi , 2004

001
001
01.05.2023 3 z 5

Tak konečně jsem tuto knihu získal za rozumnou cenu. Četl jsem ji před časem, a tehdy se mi velmi líbila, snad bych ji býval hodnotil dokonce i za více než 4 hvězdičky. Dnes už jsem skeptičtější, dávám tak lepší tři. Z hlediska mých potřeb, originál je v polštině, a navrch jde ještě o současný jazyk, proto dávám o něco málo více. Rozhodně je to čtivé. Navrch jsem se na její obsah už nepamatoval. Zřejmě mne ovlivnil pokus přečíst si druhý díl v originále v polštině, ze které jsem si pár drobností přeci jen uložil v paměti. Musím se pokusit pořídit první díl v polštině za dobrou cenu v antikvariátu, a druhý díl si opět půjčím z knihovny.

GinaKicaid
GinaKicaid
07.09.2018 5 z 5

Z této knihy jsem byla nadšená, už je to sice nějaký ten rok zpátky, ale s chutí si ji přečtu znovu :). Jediné, co mě mrzí, že nebyly přeloženy další díly.

Davidaxik
Davidaxik
06.05.2018 5 z 5

Super počteníčko. :)

kapr
kapr
25.07.2017 4 z 5

Od knihy jsem zpočátku nic neočekával. Původně jsem si ji půjčil jako cvičení, neboť mám půjčený paralelně i polský originál. Ten zkusím začít číst teď.
Kniha mi velice překvapila svou nápaditostí. Jsou v ní velice hezky zastoupeni tři kamarádi, každý přitom pochází z jiných majetkových poměrů, z odlišného rodinného zázemí.
Celý příběh mne velice zaujal. Zajímavých nápadů je v knize spousta. Možná by bylo knize prospělo poněkud střízlivější zpracování, a příklon k jedné z uvedených literárních kategorií. První kniha v sérii je vlastně detektivkou postavenou na základu SF. Skutečně hororových prvků v ní příliš mnoho není, nesporně se ale v příběhu takové okamžiky objevují. V každém případě si čtenář všechny tři protagonisty oblíbí, a stránku od stránky jim víc a víc drží palce. Na další autorovy knihy se už teď těším. Knize poněkud škodí jakási nezačleněnost, koketování s mnoha žánry v jedné knize současně. To podle mého názoru dětskému čtenáři vadit rozhodně moc nebude. Starší čtenář by ale určité žánrové zakotvení, vyčištění příběhu od méně podstatných epizod a propracování děje do větší hloubky rozhodně uvítal.
V sérii doposud vyšlo 9 knih, z toho do češtiny byla zatím přeložena pouze první.
Série má i vlastní webovou stránku:
z níž uvádím jejich seznam (v originále), i s uvedením ve kterém roce v originále poprvé vyšly:
Dotychczas w serii ukazały się:
1. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi (2004)
2. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa (2005)
3. Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów (2006)
4. Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności (2007)
5. Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek (2008)
6. Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała armia (2009)
7. Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka (2009)
8. Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn (2011)
9. Felix, Net i Nika oraz Świat Zero (2011)

Elen telemna
Elen telemna
23.02.2017 4 z 5

Knížka byla pěkná. Co se týče stylu psaní, tak to bylo nic moc, ale dějově měla kniha své kouzlo. Bylo úžasné sledovat všechny ty vynálezy ( i když pochybuju, že by tohle dokázal vynaleznout 13letý kluk), líbil se mi Menfréd a závěrečná část byla hodně...překvapující!!!
Je pravda, že stylem psaní patří tahle knížka do průměru, ale svým dějem a originalitou mě zaujala.

elihuna
elihuna