DatabazeKnih100 DatabazeKnih100 komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Upřímně jsem trochu překvapená z těch ód, které zde všichni na tuto knihu pějí. Závěr byl dojemný, to ano. Ale pokud bych měla hodnotit knihu jako celek a nedala se ukolébat závěrem, který vás opravdu chytí za srdce, tak musím říct, že jsem byla celkem zklamaná.
Stále jsem čekala na něco, co prostě nepřišlo. Nejvíce mi ale vadilo, že hlavní hrdinka měla být sedmadvacetiletá žena, místo toho jsem se však dočkala nevyzrálého děvčátka. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu knihu určenou pro teenagery. Škoda, potenciál měla..
Filmové zpracování se mi překvapivě líbilo mnohem víc.

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Od knihy jsem nic neočekávala a možná právě proto se mi tak líbila. Krátké, milé, velice vtipné a podané s takovou lehkostí, že člověk sotva začne a najednou si uvědomí, že už je na konci a usmívá se jak idiot. Samozřejmě, nic hlubokomyslného to není, ale to ani nebyl záměr.

31.08.2016 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Po knize S hlavou v oblacích (pejru) od této autorky bylo dílo Pekáč buchet velkým zklamáním. Kniha S hlavou v oblacích byla velice milá, vtipná a podaná s takovou lehkostí - opravdu oddechové čtení. Něco podobného jsem čekala i od této knihy, ale bohužel..

Slečna nebezpečná Slečna nebezpečná Jana Benková

Knihu jsem dostala jako dárek. Název, obálka i téma celkem zajímavé, tak jsem byla zvědavá, jak se s tím autorka popere. No.. žádný zázrak se nekonal. Dílo je poněkud povrchní, předvídatelné, místy až infantilní a bez špetky originality. Jako oddechovka to špatné není, ale nečekejte od toho nic víc. Pro teenagery nejspíš dobré čtení.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Příběh se mi opravdu líbil. Zajímavá, napínavá dějová linie. Vnímala jsem a oceňuji i velkou snahu o detailní vykreslení psychologického profilu pachatele. Ale naopak hlavní postava vysloužilého policisty Billa Hodgese byla pro mě nevýrazná a nezanechala ve mně hlubší dojem.
Pokud si přečtu další díl z této série, jakože si ho přečtu, tak rozhodně ne kvůli Billu Hodgesovi, ale jen a pouze kvůli Stephenu Kingovi, který opravdu umí.

31.08.2016 4 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Celkem zajímavý příběh, děj napínavý, závěr ne úplně předvídatelný. Já jsem celkem spokojená. Je to průměrné dílo, které neurazí. Ale mám trochu problém s označením psychothriller. Uznávám, jakýsi pokus o vykreslení psychologie hlavních postav tam byl, ale to zdaleka nestačilo na to, aby se tato kniha pyšnila titulem psychologický thriller.

Odpuštění Odpuštění Jodi Ellen Malpas

Tak tento díl byl pro mě o dost slabší než ten první. Dějová linie téměř žádná.. hádka, usmíření, hádka, usmíření a takto stále dokola. Celé to bylo velice iracionální. I když jsem si vědoma toho, že láska taková často bývá. Ale tohle bylo na mě trochu příliš. Vzhledem k závěru knihy si říkám.. další díl? Proboha o čem?

Odhalení Odhalení Jodi Ellen Malpas

Příběh je dost podobný Padesáti odstínům šedi, ale musím přiznat, že mě Odhalení oslovilo o něco více. Zpočátku jsem byla nadšená z toho, že je hlavní hrdinka normální sebevědomá ženská, která ví co chce a myslela jsem si, že jsem snad již konečně narazila na erotický román, kde nebude žena vykreslená jako naivní nevyzrálé děvčátko s naprostou absencí hrdosti a přemírou emocionálních výlevů. Po pár stránkách se mé iluze rozplynuly.
Celkově však hodnotím knihu kladně. Především pokud si uvědomím, že se jedná o erotický román. Člověk od toho nesmí očekávat víc než oddechovku z edice "červená knihovna". Pokud do toho půjdete s tímto vědomím, nejspíš nebudete zklamaní. Za přečtení to stojí.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha je to celkem dobrá. Dle mého názoru jsou někteří hodnotící až příliš kritičtí. Ale žádné veledílo to není. Čekala jsem daleko víc.
Přiznávám, že hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, lezla mi trochu na nervy. Ale vzhledem k jejím osobním problémům to není nic překvapivého. Každopádně, celkově se mi kniha líbila, byla napínavá a musím především ocenit fakt, že mi pachatel dlouho nebyl úplně jasný.

29.08.2016 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Příběh se mi opravdu líbil. Ke konci knihy mi do sebe začalo vše hezky zapadat. Drsnější scény byly dle mého v rámci mezí a rozhodně bych je nenazvala brutální, jak se někde uvádí. Proto doporučuji všem, nejen silnějším povahám.
Jediné maličké mínus - pasáž s pokémony pro mě byla zcela mimo.
Série se sice jmenuje Detektiv Joona Linna, ale mám pocit, že jsem (i přes velký počet stran) neměla možnost ho více poznat, a možná už jen proto se určitě pustím i do dalších dílů.

29.08.2016

Řez Řez James Hayman

Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, musím uznat, že se mu dílo skutečně vydařilo. Byla jsem velice mile překvapena. Téma mě bavilo, hlavní hrdina mi byl sympatický a především oceňuji absenci zdlouhavých popisů čehosi.
Jediné maličké mínus - pachatele jsem odhalila poměrně brzy, nejspíš mnohem dříve, než by si autor přál.

29.08.2016 4 z 5