DarthElle DarthElle komentáře u knih

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Neočekávala jsem, že by mě to mohlo bavit, ale mile překvapilo, ač to chvilkami bylo moc hrrr, chvilkami moc sladký. Cestování do minulosti a sbírání informací bylo ze všech nejzajímavější, ač to mohlo být ještě víc vyšperkovanější. Škoda, že se víc nedostalo na příběhy vedlejších postav, takový David a Klára mě nakonec zajímali víc, jak hlavňáci. Ti na mě byli moc emo.
SPOILER, SPOILER, SPOILER!

Kupodivu mě finální překvápko skutečně překvapilo, trošku jsem čula, ze by to mohl být někdo z rodiny, ale syna jsem netipovala. A z finálního zápasu, kdy probodli srdce Davyho Jonese, vysáli mu duši, jak Mozkomor, on stále žil a proto bych knihu přejmenovala na "Mabrok nechce umřít". Což sám o sobě byl nezáživný záporák, taky to chtělo víc prostoru a něčeho navíc.

17.11.2019 4 z 5

Nespadni, neutop se, neumírej Nespadni, neutop se, neumírej Lise Villadsen

To bylo něco! Obě hlavní postavy na pěst! Jedna se plně utápí ve svém duševním rozpoložení, stahuje všechny sebou a odmítá si nechat pomoct. Všichni ostatní kolem ní chodí po špičkách místo, aby udělali něco užitečného a ještě rodiče level 100 předhodí starost o jejich starší dítě na dítě mladší, které si pak sebou nese svoje vlastní mindráky a hází je na ostatní. Celá kniha je dost urychlená, nemá dostatečnou péči a skončí tak nemastně neslaně. Od knihy, která se zabývá duševním onemocněním, bych čekala víc. Víc informací, víc emocí a celkově lepší vyobrazení.

13.11.2022 2 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

(SPOILER) Narozdíl od předchozího dílu, se mi tenhle četl podstatně lépe. Námět to mělo velmi zajímavý, i když ten původní zločin byl nakonec dost zahrabán pod zločin číslo dva, u kterého si detektivové mysleli, že spolu souvisí. Takže z vrahouna stařečků jsme se starali jen o trochu pošahaného chlápka, který si pomýlí svou mrtvou ženu s ženou trochu víc živou. Vše to odnáší dcera, na kterou mírně dlabe a začne se o ni zajímat až v nesprávný okamžik. V téhle knížce ani nebyla šance uhodnout pravého vraha, jelikož nám byl představen pozdě a prakticky nám byl vhozen do tváře. Jeho skon byl zajímavě promyšlený. Připomnělo mi to konec předešlé knihy, kdy vrah unikl. V tomhle případě vzal někdo spravedlnost do vlastních rukou a detektivové opět o něčem nevěděli. Ohledně Charlie posun jen k horšímu, ale následný cliff-hanger mě hodně navnadil na další knihu a krásně vysvětlil název knihy. Takže jsem zvědavá a těším se.

08.07.2022 5 z 5

Poslední dny Jacka Sparkse Poslední dny Jacka Sparkse Jason Arnopp

Už dlouho jsem nečetla knihu za takovýho arogantního kreténka. Ale musím říct, že mi při některých scénách přejela husina po zádech a šla jsem spát s touhou svítit si "lanterničkou". Konec byl vážně nečekaný. Rozhodně povedená kniha, do které se začtu zase někdy ráda.

04.07.2022 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Počas poslechu audioknihy se ke mě dostával takový podivný, kvílivý zvuk, v němž se odráželo bolest a utrpení ... Počkat ... To jsem byla já! Sice jsem Dívku s dračím tetováním nečetla, ale i tak je mi jasné, že tohle měla být jakási karikatura na ni. OP tintítko Arya 2.0 se neohroženě vydává na svou (a mnoha jiných znásilněných) vendetu, kde nakope prdel (that's what she said) všem těm trubcům. Jelikož má mozek Sheldona Coopera, Aleca Hardisona a zřejmě i Sherlocka Koumlese, nic pro ní není nemožné! Navíc má i mušku, jak Americký sniper, s mačetama se ohání, jak Machete a prostě je supa cool, zatímco ostatním se vysmívá, jak jsou ubozí. A jelikož všichni kolem ní mají IQ skleničky s vodou, tak se chytí do každé pasti, nechaj se zastřelit, popálit, nahrát i rozsekat. Myšlenka dobrá, ale to provedení ... To by snad nikdo nevymyslel ... Jedině snad jogurt! A jelikož jsem se od půlky knihy měla chuť zabít, tak si to to hodnocení zaslouží! Ona i ta dovolená s bandou němců by byla lepší nápad.

06.11.2020 odpad!

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

(SPOILER) Tohle byla dost silná kniha. Vyvolávala ve mě mnoho emocí, ale předně nejvíc vztek. A kupodivu ne k bývalému nacistovi, ne, ne. Ten ve mě vřel pokaždé, když jsem četla kapitolu za Sage nebo za Lea. Vezmeme to od počátku! Se Skořicí jsem si nesedla už na začátku (ale pobavila mě jména sester - Skořice, Pepř a Šafrán :D ), nemám ráda ufňukánky, co neustále poukazují na svůj nedostatek a nebyla kapitola, kdy by nezmínila svojí jizvu. Měla jsem chuť jí popadnout za tu prázdnou kebuli a ukázat lidi, co během nehody přišli o nohu, ruku nebo jsou úplně ochrnutý. Navíc, později, co jsme se dozvěděli, přitom zemřela její matka ... a ona brečí kvůli jizvě. Tím si u mě vysloužila post nejotravnější postavy za tento rok. Zasadila tomu botu, když po doznání Josefem, hned šla bonzovat na policii. Jako vážně?! Však ještě ani netušila, co prováděl! Hned ho strčila do pytle s těmi, co si tu válku užívali stejně jako to týrání lidí. To už jsem vážně měla chuť do něčeho praštit. A pak přitančil Leo, přechytralý Leo a jeho dokonalé moralistické kecy typu "však nemusel střílet, měl možnost volby". Nejlepší je tohle slyšet od člověka, co v té situaci nebyl, co se nemusel rozhodovat buď já nebo on. Ty dva se prostě hledali až se našli. Jejich romance šla tuplem mimo mě a nejraději bych to celé přeskočila.
A teď se dostaneme k tomu, co na tom příběhu byla úžasné. Josef a Minka. Raději bych četla o tom, jak se Minka vzpamatovávala po válce z těch hrůz, než o těch dvou slepicích. Stála jsem na Josefově straně než jsem se dostala k Minčině příběhu. To jsem byla skutečně překvapená, jak kdysi mohl být taková zrůda, stejně jako jsem myslela, že bude mít větší propojenost s Minkou, ale u ní měl větší prostor jeho bratr Franz. Než se to dostalo do momentu, kdy to do sebe celé zapadlo a přišlo to nejhorší poznání. U toho jsem skoro zaslzela. Stejně jako u Minčiných tragických let, kdy ztrácela členy své rodiny. Její vztah s jejím otcem byl naprosto kouzelný a jedinečný. Jeho přípravy na pohřeb byli úsměvné do chvíle, kdy bylo jasné, že se ničeho takového nedočká. A příběh o upírovi se mi tam krásně hodil, byla jsem ráda, že jsem mohla číst o čem Minka psala. Taky jsem trochu doufala, že se Josef s Minkou ještě shledá ... jejich vztah byl skutečně zajímavý ... a skončilo to, tak jak to skončilo.
Nebýt těch dvou otrapů, se kterými musela zůstat chudinka Eva, bych dala plný počet. Ale za ty chvíle vzteku to musím shodit. Ale knihu bych s chutí doporučila.

05.09.2020 3 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Po prvním perfektním díle, přichází stejně perfektní druhý díl. Je pravda, že začátek mě spíš bavil v díle prvním, kde se krásně a pomalu budovala atmosféra, zatímco tady jsme rovnou padli tam, kde jsme skončili, do pekla na zemi. Pokud bych tomu měla něco vyčíst, tak mě nic nenapadá, dokonce jsem si už nějak navykla, že hlavní postava je prostě jen "pan advokát" a že nám nejspíš své jméno nikdy neprozradí. Po čtvrtce mě kniha chytla natolik, že jsem jí nebyla schopna odložit i přes pocit hladu a zastavila jsem se až čtvrtku před koncem, kdy už jsem uznala, že to počká na další den.

SPOILER!

Je mi líto sestry Cecilie, vždy to schytají ti lidé, co jsou ze všech nejnevinnější. Doufám, že Lúculo, pan Advokát, Lúcia a především Prit se dožijí ... no, když už ne šťastného konce, tak alespoň bitter sweet endingu. Po tom konci čekat na další díl bude nehorázné utrpení, mezitím se mi v hlavě vyrojí tolik teorií, z nichž ta nejlepší pro mě bude ta, kdy tahle skupinka narazí na ty dva zrádcovské šmejdy a Prit jim ukáže nějaký trik s nožem ... až si sežene nový.

04.03.2020 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Nečekala jsem, že by to mohlo překonat moji lásku k Šesti vranám a popravdě ani nepřekonalo. Chybělo mi vícero různorodých charakterů, které bych si zamilovala. Celé je to z pohledu Aliny, která je tak trochu sama jouda, dokud se z ní nestane chodící prskavka. Špatná není, ale nezamilovala jsem si jí a prakticky mi každá postava tam byla buřt. Temnyje si už díky budoucími seroš castingu představuju jako Bena Barnese, což on sám o sobě už je chodící spoiler ohledně karmy jeho postav. Nu, doufám, že další dvě knihy budou ještě lepší, páč první půlka mě neskutečně nadchla, ale poté to mělo sestupný pád. Jsem občas jaksi zapomněla, že Alina není mastermind Kaz a že nevymyslí žádný kulervoucí plán na únik, ale i tak jsem na ní pokaždé chtěla zařvat "Prostě něco udělej!". Uvidíme, jak to půjde dál. K tomu happy endu.

30.11.2019 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Oproti první knize byla tato o něco slabší, většina příběhů mě bavila (zvlášť, když tam byl Marigold), ale ta jediná Střípek ledu, mě téměř odradila, něčím mi nesedla, ačkoliv je Yen láska a život a s Geraltem jim fandím, tohle bylo dost dramarické.

13.11.2019 4 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Na tuhle knihu jsem se tak moc těšila, převážně protože se mi líbí autorčina tvorba a chybělo mi něco nového. Příběh byl hodně zajímavý, postavy o něco méně, docela mi z hlavy vyšuměly, ale zajímavý děj to zachraňoval. Než jsem se začala blížit ke konci a říkat si "Počkat! To jde nějak moc rychle! Já potřebuju víc informací! Víc všeho!". Jo, když jsem to dočetla, tak jsem si vážně říkala, jestli je tohle všechno? Přidala bych ještě tak aspoň padesát stran, něco mi tomu chybělo. Snad ta další kniha, kterou autorka napsala, se dostane na stejný level jako Zimní lidé.

06.07.2022 4 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Na to, jak krátké to bylo, se mi to docela líbilo. Ač těch postav bylo na takovou knížečku hodně málo a konec byl dost uspěchaný, neberu to jako zbytečnou ztrátu času.

22.11.2019 4 z 5

Deník: Leden - Duben 1943 Deník: Leden - Duben 1943 Ruth Laskier

Nesouvislé chaotické vyprávění malé puberťačky, která by v dnešní době mohla kandidovat na oblíbenou studentku, co střídá jak kluky, tak kamarády. O 2SV toho bylo hodně málo.

13.11.2019 1 z 5