Darleen Darleen komentáře u knih

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Malý vetřelec mě docela zklamal, podle vizuálně lákavého obalu a slibné anotace jsem se těšila na mrazivý duchařský příběh. Knížka je především zbytečně dlouhá, pokud autorka hodlala velký rozsah využít pro vystavění atmosféry, tak se jí to vůbec nepovedlo. Děj se vleče a je otravně rozvláčný, místy jsem se musela do čtení úplně nutit. Bohužel jsem si nenašla cestu ani k hlavním postavám, které mi prostě od začátku byly nesympatické, a to se už nezměnilo. Příběh nefunguje ani jako svědectví o postupném úpadku a zkáze šlechtického rodu, tady pro mě zůstává nepřekonanou klasikou Pád domu Usherů. Poe má totiž vše, co Watersové žalostně chybí - cit pro atmosféru a vypravěčský talent, navíc její jazyk je nudný a fádní.

26.06.2013 3 z 5

Herec k nepřežití Herec k nepřežití Albert Čuba

Když si herec z oblastního divadla umane, že jeho talent je hoden minimálně prken Národního divadla, tak se z té Ostravy do Prahy prostě dostane. Co všechno při svém vítězném tažení zažije se dozvíte v této knižní jednohubce a určitě se u toho i pobavíte.

11.05.2020 4 z 5

Útěk z ráje Útěk z ráje Kateřina Macháčková

Vůbec nechápu, co mi tato knížka jakožto čtenáři měla přinést. Pokud bych ji měla hodnotit jako cestopis, tak je příliš stručná a nezáživná. Jako deník jde zase málo do hloubky, spoustu věcí jen nakousne a nijak dál nerozvádí. Úplně nejvíc mi ale vadil přístup autorky, která se od začátku do konce projevuje jako zmatkující neurotická hysterka. Její neustálé konzultace s kartami, kyvadélkem a konzumace čínských kapek proti stresu mě otrávily tak, že jsem dočetla jen s vypětím všech sil.

13.02.2017 2 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Moje první setkání s Larssonovou a bohužel žádný zázrak. Děj mi připadal dost rozvláčný, postavy nezajímavé až protivné a zápletku jsem výjimečně odhalila celkem brzy. Když to shrnu průměrná detektivka, která nenadchne ani neurazí.

30.03.2015

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Ve dvojce trochu ubylo odporností, takže text je o něco lépe stravitelnější. Nicméně okolo zneužívání dětí se samozřejmě děj točí pořád. Celou dobu jsem si s přezíravým úsměvem říkala, že okatější a předvídatelnější už zápletka ani být nemůže, no tak na posledních stránkách mě autoři pěkně převezli a úsměv mi smázli z obličeje. Jsem zvědavá, jak budou pánové pokračovat v závěrečné části, protože s trochou nadsázky by tohle byl ukázkový otevřený konec. :)

29.10.2014 4 z 5

Hitlerovi nepřátelé Hitlerovi nepřátelé Torsten Pettersson

Jsem trochu na rozpacích, jak knížku hodnotit. Námět není špatný, ale nějak mi připadá, že z něj autor mohl vytěžit víc. Zřejmě je to tím, že jde pouze o první díl a příběh se zatím jen rozjíždí... Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet v následujících dílech, zatím to vidím jako průměr.

24.03.2014 3 z 5

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Po knížce jsem sáhla hlavně proto, abych zabila volný víkend, takže bez jakéhokoliv očekávání, ale o to víc mě Indická nevěsta překvapila. Čistokrevných detektivek jsem přečetla poměrně dost, takže snad proto mě převládající psychologická linie příběhu opravdu chytla. Kladně hodnotím i skutečnost, že podezřelí jsou snad téměř všichni kromě policistů a manžela-vdovce. A otevřený závěr, který pochybnosti ještě podporuje, je jen třešnička na dortu.

09.02.2014 4 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Od téhle sbírky jsem mnoho nečekala, ale velice příjemně mě překvapila. Skladba povídek je pěkně pestrá a stejně tak i emoce, které jejich četba vyvolává. Opravdu dobře jsem se při četbě bavila a výsledný dojem nikterak nekazí ani mnohdy otevřené konce.

14.10.2013 4 z 5

Synové hromu Synové hromu Giles Kristian

Druhý díl a další výprava s Nory mě bavila stejně jako předešlá. :)

06.07.2013 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Bohužel jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla, protože jsem se nedokázala začíst.

24.11.2020

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra Robert B. Parker

Přečetla jsem v rámci výzvy, a i když jde o třetí díl se Sunny, tak pro mě to byla premiéra a zároveň derniéra. Čtení mě vůbec nebavilo, zápletka nudná, styl vyprávění jako ve slohové práci žáka základní školy. Korunu všemu nasadilo vyšetřování "v přestrojení", nevěděla jsem, jesti se mám smát nebo brečet, takže slovy mého milovaného Edgara - NEVER MORE!

03.02.2020 1 z 5

Lexikon kávy ...prostě milujeme kávu Lexikon kávy ...prostě milujeme kávu Jiří Plšek

Pokud jste propadli kouzlu kávy, a chcete se v jejím světě trochu zorientovat, pak je tato útlá knížka ideálním odrazovým můstkem. Stručnou a poutavou formou se dozvíte něco o historii kávovníků, sběru a zpracování kávových třešní a samozřejmě nechybí ani přehled kávových nápojů, seznámení s alternativními způsoby přípravy a nějaká ta statistická data. Autor je zároveň pražičem výběrové kávy, takže rozhodně ví, o čem mluví. Mě navíc naprosto nadchlo grafické zpracování knížky, takže dávám plný počet bodů.

29.05.2017 5 z 5

Písečníci (7 povídek) Písečníci (7 povídek) George R. R. Martin

Povídky patří k mým oblíbeném žánrům, ale tahle sbírka mě bohužel vůbec nenadchla. Nejlepší byla hned první povídka Ve znamení kříže a draka a poslední Písečníci. Nadějně začalo i Sídlo červa skvělý námět, ale zpracování a konec mě zklamaly, no a zbývající povídky jsem dočetla jen se sebezapřením.

29.03.2016 2 z 5

Norimberský proces Norimberský proces Arkadij Iosifovič Poltorak

Čtyři hvězdičky dávám těm částem knihy, které se přímo zabývají průběhem a organizací norimberského procesu, potud to bylo opravdu zajímavé a přínosné čtení. Nicméně u zbylého textu je potřeba odfiltrovat autorovu prosovětskou rétoriku a postoje.

07.04.2015 4 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tahle knížka mě na rozdíl od Zmizelé do děje vtáhla mnohem víc, čtení bych přirovnala k procházce panoptikem. Přehlídka lidí s různými více či méně vážnými úchylkami a psychickými problémy. Rozuzlení jsem tak nějak čekala, ale spíš než zápletku bych tady vyzvedla celkovou atmosféru.

21.07.2014 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Strhující knížka, kterou jsem zhltla během dvou dní. Originální zápletka a moc se mi líbí, jak autorka dokáže na poměrně skromném prostoru vykreslit psychologii postav. Před tím jsem četla Indickou nevěstu, která mě příjemně překvapila, ale Provokatér je rozhodně ještě mnohem lepší!

14.02.2014 4 z 5

Druhá kniha krve Druhá kniha krve Clive Barker

Po zklamání z první Knihy krve jsem se rozhodla dát autorovi šanci ještě s jedním dílem, ale bohužel moje dojmy se nijak nezměnily. Takže stejně jako u prvního svazku musím konstatovat, že tohle není to pravé ořechové.

09.02.2014 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Švábi mě bavili podstatně víc než Netopýr, jen ten Harry mě tentokrát nějak víc štval. :)

30.08.2013 3 z 5

Než shořím Než shořím Gaute Heivoll

Heivollovi se podařilo v knize vybudovat velice hutnou a temnou atmosféru. Na první pohled bezvýznamné popisné detaily dokáží vyvolat značně depresivní pocity. Rozhodně nejde o odpočinkovou četbu k moři, protože možná začnete přemítat nad tím, jak blízko je od normálnosti k šílenství a co člověka může dovést k tomu, že tuhle najasnou hranici úplně nepozorovaně překročí.

19.06.2013 4 z 5

Krvavé oko Krvavé oko Giles Kristian

Příjemně čtivá knížka, kde se neustále něco děje. Pokud si nepotrpíte na obsáhlé popisy krajiny, dobové zbroje či hluboké sondy do duše hrdinů, pak tohle je přesně to pravé. Už se těším, kam moře zanese jarla Sigurda a jeho Nory v dalším díle.

19.06.2013 4 z 5